Wish I Was Here

Komedie / Drama

USA, 2014, 120 min

Ďalší z vydarených snímkov, ktoré mal pod režisérsko-hereckým patronátom Z. Braff i s jeho osobitým štýlom. Podobne ako v Precitnutí v Garden State (2004) aj tu ma dostala hlavne príjemne melancholická atmosféra snímku, kde sa smutné veci viezli spolu s tými radostnejšími, presne ako v reálnom živote. Odhliadnuc od pár slabších miest ide teda o veľmi dobre namixovanú rodinnú drámu spolu s inteligentným humorom, a ktorá je navyše skrášlená aj sympatickými hereckými výkonmi. Veľká spokojnosť. 75/100(24.4.2016)

Jelikož jsem od Braffa očekával něco podobně úžasného, jako byl jeho debut Garden State, jsem dost zklamán. Nijak výrazný nezávislák, který je sice odvážný, ale odtažitý a bohužel docela nudný. Škoda.(17.4.2015)

Díky, Zachu... Za všechno.(27.11.2014)

Přál bych Braffovi lepší výsledek nejen proto, že to očividně myslí všechno dobře, ale bohužel se to až moc topí v slzičkách. Garden State bylo na hraně, ale povedlo se, tohle je jenom takové tápání, které utíká k prvoplánovým řešením.(27.3.2015)

v podstatě typická braffovina o životní bezradnosti, která ale nenese žádné zásadnější či originálnější poselství a je navíc přehnaně sentimentální... lepší 3*(6.1.2015)

• - První promítání se konalo na Sundance Film Festival 18. 1. 2014. Na tomto festivalu měl o deset let dříve premiéru i film Procitnutí v Garden State (2004), duchovní předchůdce filmu Wish I Was Here. (PostmanVito)

• - Natáčení filmu probíhalo v Los Angeles a trvalo 25 dnů. (007.)

• - Scénář psal Zach Braff společně se svým bratrem Adamem J. Braffem. (Innuendo1987)