poster

Wish I Was Here

Komedie / Drama

USA, 2014, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jerry12
  ***

  65%. Příjemná komedie, která však až příliš často sklouzává k sentimentálnímu melodramatu s nerovnoměrně kombinovanými prvky obou žánrů. Oproti Braffově prvotině Garden State má Wish I Was Here řadu menších trhlin, které na jedné straně nepřekáží, na druhé straně však místy dopouštějí narativní nesrovnalosti a především pak narušují atmosféru, která se tak musí mnohokrát budovat prakticky od nuly. Příběh nábožensky založené rodiny, která se potýká se značnými finančními problémy a jejíž hlava se potýká s krizí středního věku, není zdaleka originální, takže scénář musí nabízet nějakou přidanou hodnotu, kterou Wish I Was Here víceméně postrádá a to z něj dělá zcela obyčejnou komedii, trochu narušenou zbytečným americkým patosem. Naštěstí to zachraňuje celá řada humorných gagů, převážně v první polovině filmu, a charaktery, které jsou napsané svědomitě a relativně uvěřitelně, takže působí přirozeně a díky tomu to jako celek funguje aspoň v rámci možností, zvlášť v tom rodinném smyslu, protože sledovat tak semknutou a funkční rodinu je velmi pozitivní a místy skutečně až motivační. Braff si oproti téměř bezchybnému Garden State po tvůrčí stránce rozhodně nepolepšil, ale ani nelze říct, že by zklamal. Příjemná, ale zapomenutelná rodinná tragikomedie.(4.11.2015)

 • Anchi
  *****

  Správnej film ve správnou chvíli. Zach Braffovina přesně dle mého gusta. Plejáda herců, kteří hráli ve Scrubs 2.-8. housle. Takhle upřímně mě nebavil malej Tyler ani nepamatuju. A já vůbec nenadržuju!(29.12.2016)

 • Kamca_
  ***

  Zajímavé drama ze života. Sympatické herecké výkony. Pro mě ovšem jen průměr. Nemyslím si, že bych si tento film ještě někdy pustila znovu. Ale určitě neurazí. 60%.(8.2.2016)

 • Renton
  ****

  Čím jste tomuto "obsahu" blíž, jakýmkoliv rozměrem, tím víc Vás pohltí a v různých částech duše ve Vás bude intenzivněji rezonovat. Perfektní obsazení, příjemně zvládnutá technická stránka a osobité podání s několika hodně silnými scénami.. Já si plně užíval každou minutu a jsem rád, že mne Zach Braff takhle příjemně dostal. 90%.(6.6.2015)

 • bouncer
  ***

  Tam, kde Garden State sympaticky bavil, tak Wish I Was Here působí spíš rozpačitě. Asi ta židovská tématika mě tak oslovila a nedokázal jsem se do postav vcítit.(5.4.2015)

 • - První promítání se konalo na Sundance Film Festival 18. 1. 2014. Na tomto festivalu měl o deset let dříve premiéru i film Procitnutí v Garden State (2004), duchovní předchůdce filmu Wish I Was Here. (PostmanVito)

 • - Scénář psal Zach Braff společně se svým bratrem Adamem J. Braffem. (Innuendo1987)

 • - Původně do hlavní role obsazená Anna Kendrick byla nahrazena herečkou Ashley Greene, také známou ze série Stmívání. (007.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace