Film je příběhem mladého a neúspěšného herce Aidana Blooma, kterému je pětatřicet, stará se o malého syna a dceru v pubertě a stále vlastně neví, co od života chce. A tak svou každodenní nudnou existenci začne trošku oživovat s pomocí vlastní představivosti plné vesmírných rytířů a podobných představ. Život mu ale uštědří další ránu. Peníze na soukromou školu nejsou, ve státní není místo, a tak musí Aidan začít učit svoje děti doma sám. (007.)

Marqta

Hodně rozpačitý snímek, co se navíc proklatě pomalu rozjíždí. Přišlo mi, že se tvůrci pořád snažili něco sdělit, ale pořád ne a ne se rozhodnout jak to vlastně celé pojmou. Tak tam nacpou vše co jim přijde pod ruku aby to bylo dostatečně emocionální, procítěné, barvité a "opravdu upřímné". A ještě si pojistí že se vše objeví v tu "správnou" chvíli. Neříkám, že mě některé scény lehce nedojaly a neříkám, že to je jednoznačně špatný film. Ale celý příběh je rozbředlý a všechny ty motivy dohromady prostě nepůsobí reálně, je to moc "americké řekněmě", moc laciné a konec je přímo "sci fi". Po půlce se to dává lehce do pohybu, což jsem nečekala, škoda, že konec je jak z jiného světa- úplně v kontrastu s tím co se objevovalo v těch vážnějších pasážích, čímž je poměrně znehodnocuje. ()

Hees

Wish I Was Here to trocha preháňa s vierou, ale inak je to príjemný film. V USA sa musia natočiť filmy pre každú vieru a každú farbu pleti, každý rok a tiež musia dostávať tieto filmy Oscarov (to je pozitívny rasizmus). V tomto filme sa to preháňa so židovskou vierou tá je skoro v každej replike. Tam kde táto téma nie je, naopak sú niekedy aj náučné a zaujímavé repliky (napríklad o stene - wall). Zaujímavé repliky celý film zachraňujú a nakoniec je tam aj "pokus" (pre niekoho vyšiel pre iného nie) o vyvolanie emócii u diváka. Wish I Was Here nie je komédiou, ktorá sa snaží za každú cenu diváka rozosmiať (aj keď o to by komédii malo ísť). Ide skôr o film, v ktorom je snaha zobraziť to, že Amerika nie je krajinou splnených snov. Každý má svoje problémy a za každým človekom je nejaký príbeh a splnený či nesplnený sen. Takže film vlastne hovorí, že treba žiť za každú cenu, aj keď sa pomyselný dom s kariet už dávno zrútil a vy musíte vybudovať všetko znova. ()

Wormboy

Desatrocna odmlka po na rezijny debut vybornom Garden State priniesla na hlavu Zacha Braffa invaziu sedin. Garden State bol prijemnym, nenutenym malym filmom s velkym srdcom. Wish I Was Here mal preto v mojich ociach velke ambicie, ktore zial neboli splnene. Aby sme sa rozumeli Wish I Was Here je dobrym filmom. Chyba mu vsak lahkost a prirodzenost, ktoru sa na rozhodujich miestach snazi zaplnit prvoplanovanym sentimentom, ktory samozrejme spracovavany material automaticky ponuka. Par vybornych scen tak nedokaze zmazat pocit premarnenej sance. ()

arbitr

Film na nedělní pohodové odpoledne, který neurazí ani nenadchne.Ne tak dobrý jako Seriózní muž od bratrů Coenů, ale přesto jsem se bavil. ()

venison

Hořká komedie "Wish I Was Here" byla dobrá.. Ne tak dobrá jako Braffova prvotina a zároveň můj oblíbený filmeček „Procitnutí v Garden State".. Téma nijak výrazné - prapodivné vztahy v rodině - ale příjemně zpracované.. Mám ráda Zacha Braffa a Kate Hudson, takže jsem si obsazení užila.. Fajnově poťapané a lehce trhlé, ale Braff mohl trošku přitlačit.. ()

hroubek

Už v Procitnutí v Garden State si mě Zach Braff získal, a tady tomu není jinak. Wish I Was Here je o další části života, která přichází a Zach Braff jí vypráví nádherně. Hodně se mi líbilo tempo filmu i jakým způsobem jsou člověku dávkovány informace o postavách. To co ze začátku vypadá zřejmé je pak následně krásně vyvráceno, ale nikdy to není zpochybněné. Zní to divně, ale tohle jsem z toho cítil. Bavil mě i Braffů sebeshazovační styl, kdy je jeho postava prakticky velké dítě, které se konečně musí postavit pravdě do očí a stát se dospělým a přijmout odpovědnost za to co bude. Mám radost, že film ví, kdy má tlačit na pilu, a kdy má zpomalit a bavit jako například ve scénách z pouště, jízda v autě nebo učení se plavat. Velkou zásluhu na tom má taky sympatické obsazení. Zach Braff je ve své roli parádní a krásně se s ním ztotožníte. Kate Hudson není špatná a má několik dobrý momentů. Mandy Patinkin mě hodně mile překvapil, jelikož jsem zvyklí na jeho výkon v Homelandu. Potěšili mě herci v dětský rolích, jelikož je zvládly parádně Joey King a Pierce Gagnon. Josh Gad byl hodně fajn a nečekal jsem od něho takový to výkon, potěšilo cameo Jima Parsona. Wish I Was Here je krásný, osobitý snímek, který toho nabízí mnoho, jen se stačí dívat správným směrem. ()

anusha

ak by mi niekto popisoval obsah tohto filmu tak by som len gulala ocami a vravela si debilina paradoxne sa na to vsak velmi dobre pozeralo a zbytocne to nezmykalo slzy aj v situaciach kde by som to cakala .. ()

zigíš

je milé být milý k milým .. zach braff je sympatický chlapík, je to tak velký sympaťák, že pominu fakt jak špatný režisér je ..zatím ;) ()

V.Silver

Oj šalom! Zach Braff se mi opět trefil přesně do noty a naservíroval citlivou i necitelnou, milou i cynickou, veselou i smutnou koláž postav, které pojí jediné: rodina. V duchu jakéhosi citátu "Přátele si můžeš vybrat, u rodiny takové štěstí nemáš." se tu jeden stárnoucí Žid vypořádává se smrtí, zatímco všichni kolem něj se musí prát se svou vlastní existencí. Jediný rušivý prvek na celém snímku byl z mého pohledu jenom blbě udělaný vesmírný oblek Aidana, jinak jsem si rochňal. Děkuji, Zachu, děkuji moc. 85% ()

papushka

Zach více než úspěšně útočí na vaše emoce a stačí mu k tomu úplně obyčejné věci. Rozhodně film, co neurazí, ale ani nijak neohromí. Slabší protekční 4 hvězdy. ()

Hanys_

I přes ten fain humor je to jen další z řady filmů o hledání sebe sama, vyrovnáváním se s minulostí a umíráním...Jasně, i tenhle žánr jde zoriginálnit tak, že se na něj bude vzpomínat ještě po letech. Ale to není případ tohohle filmu. ()

vander19

Židovský film, kde je hlavná postava, otec rodiny dosť nežidovsky ladený. Po dlhšom období som si opäť pozrel film, kde sa režisérsky aj herecky podieľal Zach Braff. Nebolo to tak dobré ako Garden State, ale tento film mal mnoho zábavných prvkov, ktoré stáli za videnie. Hlava rodiny Aidan je neúspešný herec, ktorý sa pretĺka horko-ťažko životom. Má krásnu ženu a dve deti. Aj deti sú v jasnom protiklade s vierou, ktorou sa nesie celý film. Staršia dcéra perfektne hovorí hebrejsky pričom toho mladšieho viac zaujíma, či sa dá na štátnej škole kúpiť tráva. Z vedľajších hercov ma potešili Jim Parsons aka. Sheldon Cooper z The Big Bang Theory a Mandy Patinkin známy ako agent Sol Bernstein z Homelandu. Patinkin tu predsa len dostáva väčší priestor a dá sa povedať, že druhá polovica filmu sa točí hlavne okolo neho. Má rakovinu a tak nemôže prispievať deťom na štúdium. Vtedy to všetko berie do rúk Aiden a začne doma učiť deti sám. To fakt stojí zato, aj jeho slovník a hlášky. Lenže film má dosť hluchých a slabších miest a to dobré to nedokáže vytiahnuť z priemeru. A tie sci fi zábery mi fakt liezli na nervy. ()

TeraBum

Vše, co miluju na Garden State se objevilo i tady - neobyčejný scénář, perfektní soundtrack a v neposlední řadě skvělí herci s Braffem v čele. Ale narozdíl od výše jmenovaného, téma Wish I Was Here se mě tolik nedotklo, nedokázala jsem si v něm pro sebe moc najít. Mám takové tušení, že za pár let se to změní. Film je to každopádně příjemný a já doufám že Braff natočí další filmy v podobném duchu, protože se na to kouká hrozně dobře. Silné 3*. ()

Mimomisu

Uznavam, ze to mohlo mene tlacit na city a vyhnout se vice klise, na druhou stranu jsem se nenudil, tam, kde jsem se mel usmivat, jsem se usmival. K tomu opet povedeny soundtrack (i kdyz objev jako The Shing z Garden State se nekona), moc pekna kamera a ehrecke vykony. Braff mohl klidne zustat jen za kamerou (herecky mozna ostatni trochu rusil), ale je to jeho scenar, jeho film a opet dost osobni, tak proc mu to nedoprat. ()

Ollie235

Zach Braff patří k mým oblíbencům už od počátků Scrubs a i jeho režisérská kariéra mi zatím velice sedí. Wish I Was Here je místy sice poněkud zbytečně sentimentální hrou na city, své poselství ale zvládá předat více než dobře. Jediné, co mě tolik nevzalo, byla židovská tématika. Naopak společná scéna Zacha s Donaldem Faisonem vzbudila spoustu příjemných vzpomínek na jeden z nejlepších sitcomů, a to opravdu nesmírně potěšilo. Celkově solidní 4*. ()