Procitnutí v Garden State

Garden State

Precitnutie v Garden State

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2004, 98 min

Odevzdaný Andrew se denně tak nějak ze zvyku láduje řadou léků, žije si svůj život, až ho jednoho dne překvapí zpráva o matčině úmrtí, která ho donutí vrátit se zpět do rodného kraje!! Postupně potkává figurky, které kdysi znamenaly jeho dospívání, snaží se usmířit s otcem a navázat hlubší vztah s „lhářkou“ Sam. Superlevný debut Zacha Braffa je nejen lehce (absurdně) humorný, ale i velice chytře napsaný. Celkové hodnocení kromě hereckých výkonů povznáší i nadupaný soundtrack.(25.8.2006)

Pomerne zvláštne rozšírenie romantických drám okorenené o príjemnú štipku humoru. Takmer nezávislé spracovanie, neotrepaný dej s mnohými pozoruhodnými odbočkami a príjemní herci. To robí film krajším. Rodinná dráma, romantický vzťah a ulietavajúci priatelia. To všetko správne premiešané. Ešte viac to nadľahčiť a odviazať a je to super. Okrem toto, prvý môj film s Braffom. Čo sa týka réžie a scenára tak mladík sa činil nadpriemerne, no pre dkamerou mi tie akobykolagénové pery mi nejak nesadli. Ale na Natelie nemám slov! 80%.(8.5.2007)

Na tenhle snímeček jsem se neskutečným způsobem těšil. Ale protože tenhle rok jsem byl ze spousty filmů zklamanej, připravoval jsem se psychicky na nejhorší. Moje obavy ovšem opadly při prvním záběru na Natalii Portman. Už dlouho jsem ji chtěl vidět v nějaký střeštěný roli a tady se opravdu vyřádila. Chtěl bych ale upozornit lidi, kteří nejsou moc na dlouhé dialogy,aby se tomuhle filmu vyhnuli, protože těch je tady požehnaně. Naštěstí ale nenudí a vy si i odnesete ponaučení (ten Zach Braff má neskutečnou slovní zásobu). I love Natalie Portman- I love Coldplay- I love this movie. Křičící scéna RULEZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ(13.6.2007)

• heyda

Hrozně divný film. Všichni se chovali zvláštně, místy až dementně, humor jsem tam nepochytil, drama to už vůbec není, snad jen trochu té romantiky a uznávám, že mladá Natálka je skutečně roztomilá a hudba se mi taky líbila. Nicméně jsem dost zklamaný, od filmu s takovým hodnocením jsem čekal něco úplně jiného. Musím dát jen 2 hvězdy. :((14.7.2015)

"Má mě rád. - Nebuď roztomilá!" A právě roztomilá epileptička Sam, a podivný svět kolem ní, je pro mne důvodem k udělení těch alespoň tří hvězd. Hlavní hrdina Andrew je totiž jen jedním ze zástupů filmových hrdinů, kteří se ztratili ve svých životech a možná ani netuší, že hledají cestu ven. Takových jsem už viděl hodně a všechny jsem chtěl přetáhnout mokrým hadrem přes obličej a násilím je dohnat k nějaké aktivitě. Jenže oni si bloumají, trošku mě tím rozčilují a dávají mi tím právo zapomenout na to, že tohle byl nakonec celkem pohodový snímek.(15.4.2016)

• - Zach Braff do filmu přidal i zážitky z vlastního dětství a hereckých začátků, které pro něj byly před úspěchem seriálu Scrubs velmi těžké. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Peter Sarsgaard (Mark) sa kvôli filmu učil hrať na gitare. (U_S_O)

• - Pro film vznikly jen tři kulisy. Vše ostatní bylo točeno na reálných místech. (Zdroj: ČSFD.cz)