Jedna noc

• USA The Night Of (více)
USA, 2016, 8 h 48 min (Minutáž: 57–96 min)

Hudba:

Jeff Russo

Riz Ahmed, John Turturro, Bill Camp, Michael Kenneth Williams, Jeannie Berlin, Payman Maadi, Amara Karan, Poorna Jagannathan, Paul Sparks, Afton Williamson (více)

Epizody(8)

Osmidílná minisérie Jedna noc od tvůrců Stevena Zailliana a Richarda Price podrobně zkoumá složité okolnosti fiktivního případu jedné newyorské vraždy. Příběh sleduje studenta Naze Khana, roztomilého podivína, který dostane od basketbalového hráče, jemuž pomáhá s učením, pozvánku na večírek v newyorském Lower East Side. Když jeho odvoz na poslední chvíli krachne, Naz si bez dovolení vezme otcův taxík a vyrazí ze svého domova v queenském Jackson Heights na Manhattan. Když cestou do taxíku nastoupí nádherná mladá žena a požádá ho o svezení, Nazovy plány rázem vezmou za své a rozjíždí se osudová noc. Naz je později obviněn ze zločinu, který podle svých slov nespáchal, a na vlastní kůži zakouší dezorganizaci a manipulaci v právním systému. Tíživá situace, do které se dostal, je ještě umocněná jeho vzhledem a statusem potomka pákistánských přistěhovalců. (HBO Europe)

Recenze uživatele TomX2 k tomuto seriálu (7)

Jedna noc (2016)

Vcelku kvalitný mini-seriál o istanbulskom mladíkovi, ktorý je neprávom (a možno aj nie) obvinený z vraždy. Priame dôkazy síce nie sú, ale všetko ostatné svedčí na neho a tak je automaticky presmerovaný do väzenia. Mne sa to páčilo, ale je pravda, že som od seriálu po prvej epizóde čakal niečo viac. Každý ďalší diel sa mi páčil menej a chcel som to ohodnotiť solídnymi tromi hviezdami, no záverečný diel to zachraňuje. Herci aj technici predviedli slušnú prácu, réžia je fajn a diváka to baví, no miestami ma to naozaj iritovalo, najmä počínanie Naza a detektíva Boxa. The Night Of je jeden z tých seriálov, ktoré si pozriem a potom o nich už nechcem nič počuť. Priemer: 73% ()

Pláž (2016) (E01)

Pilotný diel je zaujímavý. Pakistanec si takto jeden večer vyráža na párty, no okolnosti mu to nedovolia. Dostáva sa do domu na prvý pohľad milej a peknej ženy, kde spolu požívajú drogy, konverzujú, súložia a kto vie čo ešte. V noci sa však zobudí a čo to nenájde, žena celá od krvi leží mŕtva pri nočnom stolíku. Pakistanec je v šoku a rýchlo sa chce z miesta činu dostať, no je spozorovaný susedom. Netrvá tomu dlho a vzadu v policajnom aute si to už mieri na policajnú stanicu, kde je po nájdení vražedného predmetu obvinený z vraždy. No spáchal to vôbec? The Night Of sa mi z prvého dojmu javí ako výborný seriál, ktorý ešte určite prekvapí. Ako scenár, tak aj réžia a herci sú fajn a zaujíma ma, ako sa to celé rozuzlí. Zatiaľ sa mi to páči. ()

Něžná svině (2016) (E02)

Druhý diel sa mi páčil menej než pilot (asi kvôli tomu, že divák na nič nové nepríde a napätie nestúpa), ale stále si udržiava tempo prvej časti. Stále je to zaujímavé a ja som zvedavý, ako to skončí, aká je pravda. ()

Tmavá klec (2016) (E03)

Tretí diel sa mi ešte celkom páčil, no neviem sa zbaviť dojmu, že to začína upadať k niečomu inému, než by to malo byť. Išiel som sa pozerať na kriminálne súdne drama, nie na Celu 211 alebo čo. ()

Umění války (2016) (E04)

Tak a polovica je za mnou. V štvrtej epizóde sa konečne pozrieme do súdnej siene, aj keď len na krátku chvíľu. No nedopadlo to dobre. Celú dobu mám pocit, akoby Nasir neuvažoval, čo je vlastne pre neho správne a čo nie. Priznať sa, že je vinný a následne priznávať, že je nevinný? Nakoniec sa z toho asi naozaj stane väzenské krimi. Vzhľadom k výbornej prvej epizóde je pre mňa The Night Of sklamanie a dúfam, že sa to ešte zlepší. ()

Sezóna (2016) (E05)

V piatej časti sa konečne začína niečo diať. Snáď budú aj ostatné diely zhruba na tejto úrovni. ()

Samson a Dalila (2016) (E06)

Začína to byť urýchlené, začínajú sa diať veci, začína sa vyvrcholenie. Diel priemerný, ale súd a súkromné vyšetrovanie to nahradzuje. Každopádne Nasir je zmrd, akosi strácam všetky sympatie k nemu. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

16.08.2017

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

29.09.2013

Perníkový táta nadobro končí a Vince Gilligan (foto), kterému svět vděčí za tento brilantní seriál, už pracuje na novém námětu. Lépe řečeno, na staronovém. Původně totiž napsal zápletku pro Battle… (více)