Píší se 70. léta 19. století. Uprostřed nových osadníků a psanců čeká dánský přistěhovalec Jon (Mads Mikkelsen) už dlouhá léta, aby mohl svou ženu se synem přivést do Spojených států. Když se mu to konečně podaří, oba se jen chvíli po příjezdu stanou obětmi hrůzného zločinu. Jon ze žalu a zoufalství pachatele zabije, což se neobejde bez ostré reakce. Bratrem zabitého vraha je totiž bezcitný plukovník Delarue, který terorizuje městečko Black Creek a nezastaví se před ničím, co by mu zabránilo pomstít svého sourozence. Bez pomoci komunity, která ho opustila a zavrhla, se Jon mění z mírumilovného osadníka v neohroženého bojovníka, který musí zachránit město a najít klid v duši. (Bontonfilm)

Gamekeeper77

Nemůžu si pomoct, ale Mads mi do těhle akčních rolí nepasuje. Určitě je tu znát , že nejde o žádnou špagetovku, o to víc ale smekám klobouk nad celkovým provedením. Na to, že je to africko-severskej western, vážně dobrý. 78%. ()

hrumsrt

Velmi pozvolné tempo filmu, kdy akce působí jako "neakce". Opravdu hodně nabité obsazení : Eva Green, která beze slov podá nadstandartní výkon. Jeffrey Dean Morgan, na kterého se prostě nelze zlobit, zase jeho kvalita. No a Mads Mikkelsen ve svojí revenge tour Nejvíce jsem se, ale pousmál nad Cantonou, jehož výkon je právě to, co si nejvíce pamatuji... Prostě vůbec nic nepředvedl, tohle mohl sehrát úplně kdokoli, což je asi důvod, proč to hrál Cantona. 75% ()

tombarider

Jako dobrý, tleskám Dánům, jen proč musí /spoiler/ na začátku vždycky umřít dítě? Nešlo by to třeba jen s únosem, zraněním, nebo prostě bez dětí? Začínám si myslet, že západní ivilizaci chybí časy, kdy přežilo do dospělosti každé třetí novorozeně... ()

elanista1

Prvá polhodina počas ktorej som mal neustále zimomriavky je tak perfektná, že to nejde ani opísať, zvyšok je len veľmi dobrý. Dvaja moji najobľúbenejší herci v jednom filme, to som si nemohol nechať újsť. A škoda, že Eva Green zo seba nevydá ani hlásku, naozaj sme boli ukrátení o jej ďalší herecký koncert, lebo túto mĺkvu postavu by vedel zahrať snáď hocikto. Príbeh je veľmi jednoduchý a priamočiary, réžia je odvážna, soundtrack je veľmi dobrý, herecké obsadenie okrem Evy a Madsa obstojné, a prakticky nemám čo vytknúť, ale vzhľadom k tomu ako som prežíval úvod filmu, som zo záveru viac- menej sklamaný. Plusom je krátka stopáž; réžia nás ukracuje o viaceré scény keď ich vôbec neukáže, a ktoré sú neskor ozrejmované postavami vrámci dialógov. Je to kvalitný western, v súčasnej dobre som nevidel určite nič lepšieho a preto dávam až 70%. Potešili ma aj viaceré narážky na môj obľúbený western Vtedy na Západe. ()

a0001

Zase extra nadhodnotený film. Herecky zvládnuté, no dej o ničom. Nepotrebujem extra prestrelky, extra akciu, ale toto bolo veľmi riedke. Radšej taký 3:10 Vlak do Yumy (2007), 79% http://www.csfd.cz/film/228259 Ale keď tam hral Mads tak to musí byť jednoducho super, onanisti na Madsovi ukojuli svoje chute a ejakulaciu spečatili viac ako 3 hviezdami. ()

xpaja

Westerny nikdy nebyly můj šálek čaje, až na několik málo výjimek. A toto je jedna z nich. Dánové opět předvedli, že na jakýkoli žánr sáhnou, tam odvedou dobrou práci. Příběh je sice extrémně jednoduchý a předvídatelný, ale díky své přímočarosti má výtečný tah na branku. Mikkelsen hraje jako vždy skvěle. Evička Zelená toho moc nenamluví, což je s jejím hlasem škoda. Jednoduchý kytarový hudební doprovod perfektně sedne k celkově syrovému zpracování. Kamera je také výtečná. Dokonalé to není, pár slabších míst se najde, ale i tak dávám --- == 74 % == --- . ()

reno.d

To to musej vzít dánové do ruky,aby to stálo za to?A tenhle syrovej western fakt za to stál!Naprostej luxus,takhle to má vypadat.Mads výbornej a mlčící Evička Grýnovic(tentokrát kozy neukázala),to byla taková pomyslná třešnička na dortu.Nemůžu jinak,než plnej počet!!! ()

Vojt Ittoh

Nečekal bych, že někdo dneska natočí takovej fajnovej western. Syrové, drsné, místy dost kruté. Jediné, co mi trochu kazilo výborný vizuální dojem, byly digitální plameny. Vzpomínám na skutečné požáry ve starých westernech. Škoda, že tady pošetřili peníze, jinak super! ()

DonBraso

Vše mohlo vypadat už po traileru krásně,ale jaksi film samotný byl někde na půl plynu.Překvapení je,že i Dánsko zkusilio western,tedy spíš jeho zasazení do dramatu.Karty jsou rozdány,máme tu vlastně od herců co hrají bravurně,tak přeci se to nemůže pokazit.No u westernu jako čistokrevného mám radši přestřelky,větší trochu spád,lechce zapamatovatelnou hudbu.Bohužel ani jedno se zde vůbec nedostavilo.film jede až možná moc zbytečně pomalu a je to takový nůďo,že mě přijde,že i herci si tam skáčou z placu do placu a film vypadá,že byl spíchnut ani ne za měsíc.Což o to,kamera se snaží různě být cool svýma nájezdema na obličej,po vzoru Italských špageťáků, sem tam nahoru a dolů,nějaký vrzání do smyčců a hlemýždím tempem jdeme za pomstou.Moc se tam nemluví,naprosto laciný scénář(což si nedokážu vysvětlit) a Mads je na mě snad i mírně prkenej,že tahle role snad ani neměla být pro něho.J.D.Morgan jako sviňák dobrý,Eva Green je tam jenom na mementum,jestli ukáže prsa či ne a Persbrandt si tam řekne pár slov.Jinak dvě scény snad byly komplet z filmu Gladiátor,až už v tom poli(obilí,ruce) a jeden záběr jak byla černá obloha.Kameramen se prostě snažil stylizací a nějaký facelitem udělat z toho novou záři,bohužel.Je to čistý průměr a věřte,bez Madse,by to bylo ještě špatnější. ()

Blazis34

Po celý film mi scházela větší zápletka. Kdybych to striktně popsal, tak byl únos, pomsta, jedna pomsta, druhá pomsta, pár ran do hlavy a byl konec. Nic epochálního a sofitstikovanějšího, prostě mi to přišlo jen jako westernovská střílečka o ničem. Bohužel. Protože potenciál v Madsu Mikkelsenovi je velký a třeba zařazení Erica Cantony mě příjemně potešilo. Jeho vizáš a mluva do tohoto žánru sedla. No nic, pro mě nic převrátného, dávám 55% - průměrné tři hvězdy. ()

m.xFuck

Proč nedat plnou, když to má všechno co to má mít (Eva Green je bonus). A navíc je to přímočarý, jak vystřelená kulka a nezabývá se to kravinama. Solidní western!!! ()

srolyma

Poté, co jsem se půl dne mordoval se sestavováním skříně made in Denmark, čímž jsem si vypěstoval slušnou averzi vůči čemukoliv dánskému, bych si dánský western z divokého západu natáčený v jižní Africe asi nepustil. A to by byla věčná škoda, protože bych se ochudil o velmi slušný filmový zážitek. Poté, co se dánský emigrant v podání Madse Mikkelsena sedm let rozkoukával za velkou louží, přijíždí za ním z domoviny manželka a syn. Všichni vzájemně natěšení jeden na druhého sednou do nočního dostavníku, což se na drsném západě plném nadržených pistolníků ukáže jako hodně velká pitomost. Chudák Mads skončí po chvilce vyhozený na prašné cestě uprostřed divočiny, manželka je znásilněná a zabitá, syn podříznutý. A je našlápnuto k dlouhé cestě za pomstou. Jo, jenže Mads násilníky zlikviduje během následujících pěti minut a celý film máme pořád před sebou. Co teď? Takže nutně následuje nová zápletka, po ní další a další, utiskovaní vesničané, zlotřilý magnát, Eva Green s vyříznutým jazykem, no je toho vážně dost, co musí chudák Mads řešit. Tady není žádný vyfešákovaný německý geometr ani francouzský indián s nažehlenými lampasy. Tohle je drsné, krvavé, špinavé a skvělé. ()

v3s

Nehodnotí se lehko. Řemeslně jde o bezchybnou práci, klaďák Mikkelsen má snad ještě kamennější tvář než Eastwood, záporňák Morgan by se mohl rovnat nejlepší kouskům Benecia del Toro. Užasné scenérie, kostýmy ... Ale stejně, něco tomu chybí. Těžko říct co, možná děj, kterej nebude jasnej od začátku do konce, nebo jednobarevné charaktery postav. Nevím, ale tak nějak tuším, že na tenhle film rychle zapomenu a do zlatého fondu se nedostane. ()

harycek

Hustej "neamerickéj " western, kde se moc nekecá, a hlavně se něco děje od začátku do konce. Super! Maličká poznámka v noci prší(chčije) a ráno je sucho ,nějaké divné???? ()

Zerisska

Konečně film, kde se "Hannibal" vyřádí a ani u toho nemusí zdlábnout půlku hereckého osazenstva. Bez zbytečných emocí se prostřílí celým filmem a tak si to u westernu také představuji. ()

Hruskovice

Jako velký fanda tohoto žánru se mohu jen rozplývat. Příběh tak silný, že by se mohl rovnat westernovým velikánům :) 5/5 ()

johnsnow

Takže pán Hannibal sa vyberie na divoký západ a miesto štvrtiacich nástrojov si berie winchester a kolt. Nuž má to pár chybičiek krásy ale som spokojný ()

kubilov

Vynikající minimalistický western s napůl přitažlivě evropským a napůl klasickým "Wild West" lookem, který táhne jeden z nejlepších evropských herců vůbec, na roli mlčenlivého a mstícího se zabijáka skvěle hodící se Mads Mikkelsen, a pro tentokrát nepříliš ukecaná hollywoodská herečka první ligy Eva Green. Eric Cantona taky samozřejmě potěší. Skvělá práce a nejlepší "vážný" western za posledních cca 5 let. ()

prochyn

Temný western bez dějové osy. Všechno je ve tmě a tajemství. Dobrá zábava na nedělní sychravé odpoledne. No, zas až ne tak dobrá s těmi nelogickými dějovými zvraty. Ti hodní vyhrají a co? A nic! ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona