Cizí oběd

• Indie Dabba (více)

Už 120 let posílají ženy v Bombaji svým manželům do práce obědy v kastrůlkách prostřednictvím pozoruhodné sítě poslíčků. Vědci z Harvardovy univerzity tento dokonalý doručovací systém analyzovali a dospěli k závěru, že na špatnou adresu doputuje jen jeden z milionu obědů. A právě tento ojedinělý zatoulaný oběd svede dohromady osudy dvou lidí – půvabné Ily (Nimrat Kaur), která žije osaměle v domácnosti a marně bojuje o manželovu pozornost, a úředníka Saajana (Irrfan Khan – Pí a jeho život, Milionář z chatrče), kterému důchod nepříjemně klepe na dveře. O tom, že jedna malá chyba vám může změnit celý život, vypráví Cizí oběd s přívětivým humorem. (Aerofilms)

rakosabasta

Náš první film na KVIFF 2013, navíc hned ráno od 9h a tak super! :-) Člověk z toho úplně dostal chuť zaběhnout do nějaké domácí indické restaurace a naprat se něčím voňavým... Příběh jednoduchý, vizuálně příjemné, neukecané, někdy dost niterné a přitom vtipné a nenudící. ()

injoy

K filmu jsem se dostal náhodou a jsem moc rád, že jsem na premiéře v Aeru mohl být. Film je z Indie a tak jsem, ať každý tvrdil co chtěl, neočekával nic moc... Byl jsem mile překvapen. Film je skvělý. ()

Vlkopec

Film, o kterém se nedá říct, že by byl originální, překvapivý nebo mimořádně působivý. O všem by člověk asi mohl říct, že to už někde viděl (až na opravdu bizarní systém dodávky jídel). Jenže to všechno nějak moc dobře funguje, jak už to tak dobří režiséři, když se spojí s dobrými kameramany a dobrými herci umějí. Hodina a třičtvrtě mi utekla jako voda a odnášel jsem si domů emoce i poučení a navíc jsem se i dost nasmál. Jen bych doporučoval (a to není spoiler) se před filmem najíst. Já jsem to neudělal a hrozně jsem slinil. ()

Poppy

Vhodné pro zasmání, rozjímání, vzpomínání i zapamatování. Vynikající herecké výkony. Rovněž obsahuje návod, jak ušetřit za obědy. PS: Indická kuchyně stojí za objevování. ()

Mates Hradecky

Toto je film mého srdce. Zcela prostý příběh indického účetního mě hluboce zasáhnul a dlouho na něj nezapomenu. Doporučení - vemte si sebou do kina více peněz, patrně skončíte po filmu v indické restauraci. ()

hanca.uh

VÝBORNÝ FILM! Moc příjemný, hodně pocitový....takové putování sady ešusů :-)), kdy se kolem jednoho konkrétního odehrává a rozvíjí krásný děj postav. Bylo dobrou volbou, že režisér+scénárista v jedné osobě odstoupil od pouhého zdokumentování bombajského systému při přepravování obědů, ostatně Indické filmy mám všeobecně také hodně ráda, protože jsou tak netradičně tradiční. Tady se mi líbila i skvělá kamera. Zajímavé herecké obsazení. Kdo si libuje v atmosféře a jemné psychoanalýze postav, tak tohle rozhodně stojí za shlédnutí!! ()

Gyl

Tak po nadšení z English Vinglish jsem si pustil další indickou pecku a jsem zase nohama v Čechách. Tohle bylo prostě slabé. Ještě by to mohlo být dobré, kdyby to alespoň dopadlo předpokládaným seznámením těch dvou a láskou až za hrob. Nedopadlo. Ach jo. ()

KraLuban

Váhal jsem mezi 3 a 4*, ale nakonec 4*. Je to spíš "pocitovka",než "příběhovka", ale je to vlastně krásné...a hrozně smutné. Marné životy, vedené ve snaze žít dobře, vzdálení patneři, rozpadlé vztahy a beznaděj....a přesto, naděje nad ešusy s karí. Dojemné, hezké, až bez jasného zakončení...ale možná lepší právě proto. ()

Pignon

Už jsem starej, jak říkával Arnošt Lustig, dojal jsem se jako stará prostitutka, ánti. Jednoduché rekvizity, dvě natáčecí scenérie, dopisy posílané v jídlonosičích a text předčítaný z postsynchronu. Voila, dávám 8 z 10 nejlepších shahi paneer. ()

sonyrx

Nádhera! Tomu říkám příběh. Milý film, který má duši, sdělení, perfektní obsazení, nezapomenutelný. ()

Rapappa

Pěkně prožitý čas v kině. A z těch myšlenek si může každý vyzobnout to co je mu blízké. ...ale ty jsi sirotek. To jsem, ale takhle to má větší váhu. ()

Moco

Snímek vtipně pracuje s dialogy postav. „Za takový oběd ti postaví Tádž Mahal!“ „Ale teto, Tádž Mahal je hrobka.“ Také hojně využívá mimiky postav a hudby, aby vyjadřoval jejich vnitřní stavy a celkovou atmosféru. Režisér Batra přivedl k životu lásku, je to láska, která žije na dopisním papíře, v jídle, který jeden vaří a druhý jí, v myslích a srdcích lidí. Láska, která inspiruje a koření život příjemným vzrušením, ale vyhýbá se fyzickému světu. ()

tomkat

Film, který působí samozřejmě, to vůbec není samozřejmost... Jako by vám před očima proběhl kus života. Nuda? Ale kdeže. Jako bonus daleký svět Indie náhle na dotek, charismatičtí, přitom přirození herci, a autor příběhu, který o životě dokáže i trochu přemýšlet. Pohlazení po duši - a film, který chutná: uvidíte. ()

studentice

Přijemný filmík. Ráda jsem se trochu více dozvěděla o indické kultuře. Mnohokrát jsem se zasmála a nakonec ústřední dvojici držela pěsti a hlavně konec nezklamal:) ()

joker09

Příjemný odpočinkový film z prostředí rušné Bombaje. Zajímavý pohled na všední život v indickém velkoměstě. Doporučuji shlédnout v původním znění ;) ()

Anubiska

Zápletka filmu je postavená na záměně jídlonosičů,které dají vzniknout zvláštnímu vztahu mezi mladou manželkou nevěrného muže a zapšklým vdovcem. Příběh byl pěkný,ale mnohem více mě zajímal ten systém dovážky obědů. A proč vlastně si ti chlapi neberou sebou jídlo ráno? Nebo proč alespoň ty prázdné kastrůlky nedovezou večer domů? Jinak po nahlédnutí do indické reality,pro film ještě určitě učesané,jsem sama sobě pogratulovala,že žiju tady. Jedna z nejsilnějších scén-focení na svatbě. To si budu hodně dlouho pamatovat. ()

silverscreen

Nevím čím to bylo, ale tento film me hodne sednul. Atmosféra všedního dne pro pracovníka v indickém openspacu pracujícího jen s papírem bez IT, dojíždění hromadnou dopravou, kde jsou videt indické realie, které jsem v jiném snímku takto neviděl a nakonec zajímavý příběh, který se rozvijí a končí tak jak končí a ne podle šablony - klasickým happy endem. ()

SaintMichael

Velmi příjemné sledování příběhu, který vznikne jen díky malému omylu. Odehrává se v pro nás exotické zemi, což mu také přidává na zajímavosti. ()

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People

30.06.2015

49. MFF Karlovy Vary coming soon

49. MFF Karlovy Vary coming soon

10.04.2014

Už za tři měsíce začne 49. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Podobně jako každý rok budou i letos v programu představeny retrospektivy několika osobností světového filmu. Diváci… (více)