Jahodová proklamace

Strawberry Statement, The

Drama / Romantický

USA, 1970, 109 min

V sedmnácti v kině s klukem, kterého jsem milovala - byl to víc než pětihvězdičkový zážitek.(17.7.2008)

Vcelku rád bych film viděl před třiceti lety, kdy musel krom obdivu nad uvolněnou montáží a skvělými písněmi vzbuzovat i silnější emoce, dnes už jej vnímám jenom jako takové číslo dvě (nebo kolik) za Bezstarostnou jízdou.(17.11.2009)

Dokonalá hudba a vcelku sympatický hlavní hrdina činí tento film snesitelným. Na hlavním hrdinovi se mi líbilo, že nebyl úplnej hipík, ale normální kluk, který jen vyjadřoval nespokojenost s dobou. Jenže ten zbylej hipísáckej massive mi byl hrozně nesympatickej. Já je jen vidim a už mě štvou. Vadí mi ta jejich nebetyčná blbost, všude plakáty s Mao Ce-tungem a přitom pějou lásku. Blbci. Celý film je navíc dost chaoticky nasnímán a nijak mne neoslnil. Samozřejmě pro ten finální lynč studentů žádná omluva neexistuje a neschvaluji ho.(16.10.2010)

Snad nejpůsobivější film o hippie hnutí, o volnomyšlenkářských studentech, o síle a nezkaženosti mladých lidí... jediný film, na podobné téma který ve mě vyvolal obdobné emoce byla Bezstarostná jízda. Formanovy či Gilliamovy pomníky téhle éře jsou zábavné, ale uvěřitelné bezprostřednosti těchhle generačních snímků podle mě nedosahují. No a ten soundtrack!!! Neil Young a John Lennon :-) Písně jako Helpless nebo The Circle Game se vám zažerou pod kůži na hodně dlouho... krásné. 90%(23.9.2006)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(8.9.2006)