Jahodová proklamace

The Strawberry Statement

Drama / Romantický

USA, 1970, 109 min

Ne, tak tohle mě nechytilo. Příběh o tom, že americká mládež má ve srovnání s Evropou houby problémy, proto si je musí vymyslet, aby kvůli nim mohla stávkovat a protestovat. V závěru pak dostane přes hubu, zestárne a novou generaci čeká stejné dobrodružství na novo. Samozřejmě je to pravdivé, ale není to víc jak za 60%. A už vůbec to není Forman.(23.10.2009)

V sedmnácti v kině s klukem, kterého jsem milovala - byl to víc než pětihvězdičkový zážitek.(17.7.2008)

Vcelku rád bych film viděl před třiceti lety, kdy musel krom obdivu nad uvolněnou montáží a skvělými písněmi vzbuzovat i silnější emoce, dnes už jej vnímám jenom jako takové číslo dvě (nebo kolik) za Bezstarostnou jízdou.(17.11.2009)

Někdy film útočí spíš po emocích, do hlavy, do srdce a je to lepší. Přitom ani není filmařsky "všední" (zajímavé kamerové hry). "Jahody" vychází přímo z dění, přímo z doby - natočeny jsou už v 70., proto je jejich atmosféra trvalá, stálá... A mají Cenu poroty z Cannes.(30.3.2010)

Na filmu mě zaujal především námět a vynikající hudba.(5.5.2008)

• - Paul Willson v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - David Dukes v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)