Ranhojič

• slovenský

Liečiteľ

Dobrodružný / Drama / Historický

Německo, 2013, 150 min

Na historický film s nemeckou produkciou veľmi slušné, tie prachy sú tam vidno. Skvelé herecké obsadenie, nádherné kostýmy, vypráva, hudba a pútavý liečitelský príbeh s nádychom Kráľovstva nebeského dokážu zaujať až do konca. Chcelo by to trošku svižnejšie tempo v druhej polovici, ale inak veľmi dobrý film, ktorých v rámci žánru až tak veľa nieje. 80% - 4*(14.11.2014)

Taková méně emočně vypjatá Agora z arabského prostředí. A taky nejlepší evropský film z historického prostředí od již zmiňované Agory. 75%(9.5.2014)

Klidně to mohlo být o hodinu kratší, ale co je hodina oproti ročnímu putování napříč kontinenty za vzděláním, nemluvě o dnešním srovnání v řádu několika hodin. Kam až se za 10 století posunula civilizace v technice a ve vědě, tam zamrzla ve víře, respektive šíření náboženství. Že se tehdejší neznalost sváděla na Boha v dobrém i zlém chápu, že se vedly války o území a moc ve jménu Krista, Aláha a i jiného Boha, je historicky doloženo. Proč se ale toto dogma nemění ani dnes, to už je s podivem. Bohužel.(4.4.2015)

75%(3.1.2016)

Konečně kvalitní historický film. Takový už jsem dlouhá léta neviděl. Škoda jen, že nemá aspoň o 20 minut kratší stopáž a trochu civilnější scénář, ale jinak palec nahoru. :)(5.2.2015)