poster

Gamshijadeul

 • Jižní Korea

  감시자들

 • Velká Británie

  Cold Eyes

Thriller / Akční / Krimi

Jižní Korea, 2013, 119 min

Scénář:

Eui-seok Jo, Kin-yee Au (původní scénář), Nai-hoi Yau (původní scénář)

Kamera:

Byeong-seo Kim
 • sniper18
  ****

  Je to dosť dobrý kriminálny thriller. Má celkom dobrý príbeh o špeciálnom sledovacom tíme z policajného oddelenia, ktorý po úspešnom teste priberie schopnú mladú ženu a hneď celý tím stojí pred veľmi náročnou úlohou. Mesto čelí sérii prvotriedne naplánovaných a prevedených lúpeží, pričom polícia až na vzhľad jedného podozrivého nemá žiadnu stopu a tak ho sledovací tím musí nájsť a využiť k zadržaniu celej skupiny, obzvlášť ich mimoriadne schopného a nebezpečného šéfa. So spracovaním som dosť spokojný, po dynamickej úvodnej fáze, ktorá ideálne zoznámi s pár dôležitými postavami pri ich práci na oboch stranách zákona to síce na dlhší čas pôsobí dojmom, že sa tu toho vlastne ani moc nedeje, jednoducho sa len sledovací tím snaží nájsť a identifikovať jedného podozrivého, no aj táto dlhá časť je veľmi dobre podaná a bavila ma aj vďaka výborným postavám, ktoré si ma získali a celkom zaujímavému sledovaniu, ktoré nie je ani zďaleka tak statické, ako v bežných filmoch. A následne sa to už rozbehne, pričom mi síce trochu vadí, že sa tu nájde pár výrazných nezmyslov, prípadne náhod, ale aj tak je to vydarená zábava a skutočne som sa bavil od začiatku až do konca. Akcie je tu pomerne dosť a páči sa mi. Tvoria ju samozrejme hlavne špecifické akcie tohto žánru, takže prenasledovanie a rôzne naháňačky, či už automobilové alebo pešie, no poteší aj nejaký ten súboj, prípadne zaujímavá likvidácia. Navyše akcia je veľmi dobre natočená, teda až na ten dlhší súboj bez strihu, ktorý pôsobí trochu zvláštne a aj napínavá a dynamická, takže vždy sa je v akcii na čo pozerať. Herecké obsadenie je výborné, veľmi sympatická hlavná hrdinka, ktorej som skutočne fandil a dvojica mojich obľúbencov na opačných stranách, či už Sol Kyung-Gu ako veliteľ sledovacej jednotky, alebo Jung Woo-Sung prekvapivo v netypickej úlohe drsného a inteligentného zločinca, ale zvládol to veľmi dobre, no celkovo ma tu bavili prakticky všetky postavy. Réžia a technická stránka sú skvelé, perfektná vizuálna stránka s množstvom výborných momentov, napríklad kamera na chrbte behom výskoku z okna, nechýba ani napätie, až na pár nepodstatných detailov tu nemám čo vytknúť. Takže som dosť spokojný, Cold eyes je ďalší vydarený moderný juhokórejský krimi thriller a bavil ma ešte o trochu viac, ako originál Eye in the sky. 77%(4.11.2013)

 • Pethushka
  ***

  Nevím, jestli je to tím, že jsem měla velká očekávání, ale jsem trošku zklamaná. Herecky to bylo sice výborné, ale to už člověk tak nějak tuší, když si přečte obsazení. Woo Sung Jung byl jako záporák perfektní. Tím, že toho jeho postava moc nenamluvila, ještě víc vyniklo jeho charisma. Hyo Ju Han mám ráda především pro její všestrannost. I když jsem ji viděla už v několika filmech a seriálech, přišlo mi, jako bych se dívala na novou herečku. Je prostě pokaždé úplně jiná. A do třetice, Sol Kyung Gu, kterému podobné filmy svědčí. Horší už je to se scénářem, který měl podle mě slabší místa. Některé scény byly dost nedomyšlené, až hloupé. A občas jsem měla co dělat, abych udržela pozornost. Jako celek je to lehce nadprůměrný film, na který možná ještě jednou, dvakrát kouknu. 3,5*(11.8.2014)

 • eraserhead666
  ****

  Hrozně příjemné koukání, někdy možná trochu moc náhodně přehnané, ale napínavé, zábavné a... příjemné. Skvělá hra s postavami a charaktery, paní třískající telefony byla zajímavá, záporák takový mile sympatický.(12.10.2014)

 • Tuax
  *****

  Samotný tento film mě zcela pohltil. To prostředí se mi velmi líbilo a atmosféru jsem hltal jako blázen. Hlavní záporák naprosto skvělý. A novicka v podání Hyo-ju Han hodně okouzlující, líbila se mi snad ve všem co zde provedla. Potěšilo mě, že film nehraje vše jen na vážnou notu, je v tom snaha o humor a jedna scéna mě vyloženě hlasitě rozesmála. Vizuálně moc fajn, nájezdy, prostřihy, to mi sedlo. Čím více se blížilo finále, tím více tam bylo dějových chybek, ale protože mě to i tak zcela ohromilo, tak jsem na téměř maximálním hodnocení. Jen mě trochu užíralo, to jak se v tom pořád vše čísluje. Moje deváté titulky k filmu - viz můj profil. 9/10(31.10.2013)

 • ainny
  ****

  Není to nic u čeho bych si řekla, že si to dám brzo znovu, ale po nudném začátku se film rozjel docela slušně a od určité chvíle jsem přestala koukat na hodiny. Možná by stačily hvězdy tři, ale jsem spokojená s koncem a ta jedna navíc je za to, že tvůrci nezabředli do - pro korejskou tvorbu tak typického - patosu.(1.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace