poster

Chladný jako led

 • USA

  Cool as Ice

 • slovenský

  Studený ako ľad

Drama / Komedie / Romantický

USA, 1991, 100 min

Režie:

David Kellogg

Scénář:

David Stenn

Producenti:

Lionel Wigram

Střih:

Debra Goldfield

Scénografie:

Nina Ruscio
(další profese)
 • mae-geri
  *

  Bylo to dost hrozne, ale vydrzel jsem do konce.. Dej o nicem, hudba se dala a docela pekne starsi motorky..(20.11.2008)

 • JFL
  *****

  Před Eminemem i Marky Markem ležel svět u nohou nejstylovějšího muže s černými rýmy a bílou kůží; jeho jméno bylo Vanilla Ice. Každý mladý muž toužil být jako on a každá dívka toužila po něm. "Cool as Ice" vznikl na vrcholu Iceovy popularity a do jeho podoby se promítly tři zásadní faktory: rapperův vlastní camp styl, esenciální zlo začátku 90. let a tvůrčí vklad režiséra Davida Kellogga. Ačkoli se většina filmu odehrává na jednom místě v průběhu cca dvou dnů, Vanilla Ice má v každé sekvenci jiný ohoz a vždy dokonale vytuněný účes. Samozřejmě dojde na řadu mistrových songů a to včetně předvídané sekvence, kde Ice a jeho parta roztančí uondaný předměstský hudební klub. Doba se podepsala nejen na vzhledu všech ostatních (všechny postavy jsou z hlediska vizáže ikony dané doby - pohledná dívka, její sucharský přítel, konzervativní rodiče, rošťácký kluk, výstřední manželské duo automechaniků i dvojice burleskních záporáků) a samotné poblouzněné adoraci kýče, který tvoří esenci filmu, ale také na celkové naivitě a přímočarosti. Pro lepší představu připomeňme, že ze stejné doby jsou "Super Mario Bros.". Snímek využívá klasický model superhrdinských příběhů z 50. let, kde neodolatelný hrdina získával srdce spanilých dam a nekritické sympatie dětí do 12 let. Tento rámec Ice obohacuje svým stylem laxní hvězdy, která se nad projevováním sympatií ani nepozastaví, maximálně ucedí nějakou frajerskou hlášku či se pokusí o nesmyslný patos jako v dialogu o rodině. Třešničkou na křiklavě barevném camp dortu je forma, kterou mu propůjčil režisér David Kellogg. Ten předtím natáčel videofilmy pro Playboy. Všechny záběry proto charakterizují matné světlo, zasněně umělé dekorace a obrazové kompozice jak vystřižené z playmate kalendářů či kýčovitých romantických plakátů. "Cool as Ice" je úchvatná provinilá rozkoš a ukázka toho, že z hlediska módy, stylu a obecných hodnot byl začátek 90. let 20. století opravdovou dobou temna. Yup-yup.(2.1.2010)

 • McLushi
  ***

  Je to film přavážně o Vanillu Iceovi, jeho namachrovaný chůzi, jeho hudbě, pár motorkách a jedné slečně. Jasný, chápu že před těmi sedmnácti lety na tomto filmu asi nemálo lidí ujíždělo, ale dnes už je skoro zapomenutý. Děje tu moc není, akce tu moc není a mě to přišlo spíše průměrné. 50%(28.4.2008)

 • ConanVJ
  *****

  Pecička film a stará klasika. Filmek je sice hodně jednoduchý, naivní, předvídatelný, přehraný a kdo ví co ještě pro dnešní publikum, ale za doby, kdy u nás Vanilla frčel z kazeťáků to byla celkem pecka. Co na tom, že je tam nelogičností tři prdele (třeba věčné nové kostýmy, když Vanila přijede jen na motorce), hlášek je zde ještě víc. Ono to není ani tak akční, ani romantický, ani hudební...... Je zde prostě smícháno vše, co v té době kolem Vanilly letělo......... Z nostalgie dávám 90% protože neznat to z té doby, bylo by to tak za 10% :D(3.5.2014)

 • Ruut
  odpad!

  Odkud že to jen znám režiséra tohoto díla? Á už vím - no přece odnikud. Asi 5 pětiminutových vystoupení Vaniláka proložených variací na Rebela bez příčiny, který je rebelem fakt bez příčiny. Vaniláka ospravedlňuje snad jen to, že v době vzniku mu bylo 23 roků ... Ne, není to tak špatný film až by byl dobrý.(23.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace