Mrňouskové: Údolí ztracených mravenců

• Francie Minuscule - La vallée des fourmis perdues (více)

Na malebném lesním paloučku se jednoho dne rozhoří nepřátelství mezi koloniemi černých a červených mravenců. Příčinou sporu jsou zbytky jídla z pikniku, které tam zanechal mladý pár. Najednou se uprostřed znepřátelených stran objeví odvážná beruška. Skamarádí se s černým mravenečkem Mandiblem a pomůže mu zachránit mraveniště před invazí červených bojovníků na čele s hrozivým Butorou. Vydejte se na cestu plnou dobrodružství, přátelství a fantazie, do světa těch nejdrobnějších Mrňousků. (Mirius FD)

gaara1

Zajímavé anime o invalidní berušce, která zažije velké dobrodružství s černými mravenci :-) 4 hvězdy. ()

blondboss

Tento snímok svojou kvalitou v podstate kopíruje rovnomenný seriál a tie animácie sú rovnako rozkošné a zasadené do reálneho prostredia. Ako večerníček to podľa mňa funguje perfektne, ako celovečerný film už trošku menej hlavne kvôli hluchým miestam a zbytočne pridlhej stopáži, ktorá pri takejto dejovej linke fakt nemá čo navyše ponúknuť. Každopádne ale pre deti určite veľká zábava. 60 % ()

Laurinque

Milé překvapení! Škoda, že jsem nemohla vidět originál, francouzské vyprávění na začátku by bylo pomyslnou třešničkou na dortu. Ale i tak skvělý filmový zážitek s roztomilostí a vtipem sobě vlastním! ()

listo

Ze života hmyzu po francouzsku. Po pravdě jsem se trochu bála animáku, v němž se nemluví. Zbytečně. Slov netřeba. Respekt před umělci, kteří dokáží namíchat dětský koktejl bez použití konzervantů a umělých barviv a sladidel. Osvěží, zasytí a nebolí z něj bříško. Obsahuje vtip, napětí, akci i romantiku, všechno ve vyváženém poměru. Deštníčkem, který tuhle dobrotu zdobí, je úžasná hudba. ()

kolly13

Každý fanda animovaného příběhu s humorem a nadprůměrným zpracováním je nadšen. Jak rozdílné oproti užvaněným americkým animákům. ()

Radek273

Nebylo to špatné, ale spíše pro menší děti, pro dospělé je to dost bez akce a uspávající. Jinak ale super film, moc dobře vytvořený. ()

MartinReno

Ešte som tuším nevidel animák, kde by sa hmyz choval tak sprosto nereálne a neadekvátne k druhovej charakteristike. Zaujímavá myšlienka, ale blbo zrealizovaná. Fakt mimo šerbel. ()

Tomas_PO

Pozreté až na základe pozitívnych komentárov z 'dvojky', ktoré jednotku hodnotili lepšie. No u mňa to bolo naopak, dvojka je prepracovanejšia, ako graficky, tak aj príbehom. Na strane druhej jednotka je jemne prirodzenejšia, či úprimnejšia. A o to viac, že sa tvorcom podarilo famózny seriál pretaviť do filmového formátu. V každom prípade oba filmy sú viac než dôstojným pokračovateľom úžasného seriálu. ()

BetyFr79

Krásný, nápaditý, ale pro mě jako dospěláka dlouhý... trochu jsem usínala... Děti (školáci) si to ale užily náramně. ()

teseth

Naprostá pecka, která vám vyrazí dech a naprosto nekompromisně zatáhne do děje. Užijete si parádní výlet berušky, která prožívá epické dobrodružství s partou mravenců a hromadou cukru. Nejlepší je boj o mravenčí Minas Tirith - raid, celaskon a vatničky jsou super!!! Tohle se nedá ani pořádně ohodnotit, protože tohle se musí vidět!!! ()

Dadesko

V celom filme nepadne jediné slovo áno čitate dobre .. komunikuju medzi sebou pískaním čo mi príde trošku divné a nezaujímavé .. za celkom dobrý príbeh dávam aspon 2* .. ale už si to nikdy nepozriem ()

marien1039

Tak tohle je bezesporu ten nejroztomilejší počin, který jsem kdy viděla! Řekla bych, že jsme si to s mužem užili i více, než všechny ty děti v kině. Jako moc pěkné. ()

Podhorsky

Skvělý film pro děti i dospělé. Obě skupiny v rámci mojí rodiny byly nadšeny. Skladník řešící Patnáctku neměl chybu. ()

Kavarna

Mladší bratr mě přemluvil, abych s ním šel na Mrňousky do kina a já jsem jedině rád, že jsem ho poslechl. Uznávám, že genialitu celého filmu ocení spíše starší divák než malé dítě, ale upřímně... kolik filmů Vás dokáže pohltit tak moc, že uchváceně pozorujete a žasnete nad nápaditostí, a přitom kromě pár vět na úvod, nebyla za celý film pronesena slova? Má vtip, originalitu a přesto nepostrádá pohádkovou atmosféru. Osobně nelituji peněz, které jsem dal na lístek a vřele doporučuji všem. ()