Nekonečná láska

Endless Love

Drama / Romantický

USA, 2014, 100 min

Toto že má byť ten veľkolepý príbeh Lásky? Prvá hodina bola maximálne presladená, až som mal miestami pocit, že sledujem nejaký filmový klenot od Rosamunde Pilcher krížený s vykrádačkou začiatku deju slávneho filmu The Notbook. Po polovici filmu už konečne prišla vytúžená zápletka, a musím uznať, že vynikajúca! Len škoda, že relatívne rýchlo prehrmela. Aj keď sa ten konflikt ťahal až do úplného konca, žiaľ klišé to bolo naozaj citeľné, najmä zase smerom ku koncu. Tá konfliktná cca polhodinka bola parádna, len škoda, že hodinová predohra a záverečné scény boli také presladené. Keby to zakončili inak, tak by som bol ochotný dať aj 4*, no takto je to len na 3*. Príliš veľa dobrých tém, konfliktov medzi postavami a dejovými vetvami boli predčasne odrezané, a to je škoda!(21.5.2014)

Režisérka se zajímavým potenciálem. Je krásně vidět, že je potřeba ještě natočit pár kousků a řemeslo si tak trochu dostat do ruky, ale pozitivní náznaky tady jsou. První sentimentální a plytká polovina ještě není to pravé ořechové a není to proto, že hlavní hrdina vypadá, že je mu o deset let více než proklamuje. Je to proto, že dialogy jsou táááákhle natahované a uzívané. Může to být i tím, že zápaďáci dávají trochu jinak najevo emoce (resp. asi tak desetkrát více o nich žvaní logicky i nelogicky) nežli my, tudíž to, co nám připadá moc over the top, bude jinde určitě šmakovat. V té druhé polovině začnou melodramatické spiny, rodiné etudy a rozkvetou výtečně napsané postavy Greenwooda a Patricka, jejichž dialogy patří k tomu nejlepšímu co ve filmu uvidíte. Což je paradox, když se má jednat o romantiku a pomyslný vrchol filmu jsou výčitky svědomí ze smrti syna a nezvládnuté rodiny. Škoda, že se to rozjíždelo tak pomalu, protože postava studeného chirurga stojí minimálně za zamyšlení v kontextu s konturami reálného materialistckého světa vs idealistické "true love and fuck the rest".(24.7.2014)

• Dont

Jednu hvězdu snad za Bruce Greenwooda, který dělal, co mohl, jinak fakt těžko hledat další důvody pro udělení sebemenšího počtu hvězd. Fakt to nefunguje ani jako oddechovka. Scénář otřesný, příběh naivní a neskutečně přeslazený, po opravdové romantice ani stopy.(6.6.2014)

Sto a jednou omleté téma protkané profláknutými situacemi tolikrát viděné někde jinde ale přesto anebo právě proto moc hezký omantický film jehož plusem jsou velice dobře napsané a zahrané postavy.(6.9.2014)

Co si budeme nalhávat. Bylo zdě několik těch neoriginálních prvků, při kterých si jen člověk povzdychne a řekne si "už zase..!", jako například, že hlavní holka je slušná a nespolečenská, tata žije její život, kluk nemá dobrou minulost, běhání po letišti, v polovině filmu zvrat, kdy se hlavní dvojice rozdělí, ale stejně každý ví, že se k sobě vrátí...Tak proč mi to tentokrát až tak nevadilo a mávla jsme nad tím rukou?! Asi proto, že jsem si řekla, že i takové filmy se musejí dělat. Které jsou jen o lásce a dělají nám svět růžovější a mladým holkám ukazují vysněnou představu o budoucnosti. Takže to v závěru vůbec nebylo fiasko, ba naopak milé překvapení, které jsem možná i zpozorovala na sobě. Že jsem té nekonečné lásce prostě uvěřila. V tomto případě! Když se i nezajímavý a okoukaný námět dobře zfilmuje, proč ho odsuzovat?(7.6.2014)

• - Spoiler: V upoutávkách jsou scény, které se ve výsledném filmu neobjeví. (Hal_Moore)

• - Natáčení začalo v květnu 2013 v Georgii a skončilo v červenci téhož roku. (Cheeker)

• - Emma Roberts odmítla hlavní ženskou roli. (Hal_Moore)