At the Devil's Door

• USA Home

Mladá, ambiciózní realitní makléřka Leigh (Catalina Sandino Moreno) dostane na starost prodat nemovitost jednoho staršího páru, který chce dům prodat v co nejkratší možné době. Jediným háčkem je jejich dcera, se kterou není něco v pořádku. Její stinnou stránku, která je ovládána nadpřirozenými silami, mají Leigh i její sestra Vera (Naya Rivera) pocítit na vlastní kůži. (juta)

KUFI

Kupodivu slusnej horror s paradni temnou satanistickou atmosferou velice podobnou vynikajicimu (a nepravem zatracovanymu) Lovely Molly od Mr.Blairwitche. Akorat poslednich 10 minut ("Six years later") trochu kazi dojem. Ten konec mi zkratka uplne nesednul. U me zatim nejlepsi letosni horor a jelikoz jsem zatizenej na horory, tak vlastne i film. Patrim do skupinky, kterym se The Pact nelibil a o to vic me tenhle film prekvapil. Protoze jsem cekal srajdu vzhledem k tomu ze ma jeste nizsi hodnoceni nez zminovanej The Pact. ()

AngelG

Musim říct, že se to těžko hodnotí.. Na jednu stranu to má opravdu super atmosféru, kdy film spíš hraje na psychologickou strunu, než na efekty plné střev a krve a podobně.. což mu rozhodně přidává významné plus.. ovšem na druhou stranu je to až příliš roztahané a nic extra se tam neděje.. ale i tak se jedná o poměrně fajn věc, rozhodně člověk viděl mnohem horší.. :) ()

helraiser

Taková průměrná žánrovka, která ovšem měla na mnohem víc. Atmosféra super, nápad taky, jen ta roztahanost a závěr to pokazilo. Ale Koukat se na to rozhodně dá, já jsem celkem spokojenej. ()

Pavel82

Mám neutuchající podezření, že ani pan McCarthy tak úplně netušil, co nám chce vlastně říct. Ale co, nechám tam pobíhat pěkný holky, když to má v názvu ďábla, tak ho tam náznakem ukážu... Nebude se tam moc mluvit, protože vlastně nevím o co tam jde a skončí to trapně, stejně jako to probíhalo. Recept na trhák. ()

Denila

Jak často se stane, že se něco jeví skvěle a vypadne z toho něco co není až tak skvělé, jak jste očekávali? Často. Jinak tomu není ani zde, absolutní.. nesmyslný konec, po kterém jsem koukala na obrazovku s ústy dokořán, s myšlenkou zda jsem to nepřepla na nějaký jiný film.. naopak některé věci by se daly vychvalovat.. akorát mě od vychvalování opravdu odradil konec.. takže.. .. ()

beso74

Atmosferický horor, ktorému kraľuje trojica krásnych žien (Catalina Sandino Moreno, Ashley Rickards a Naya Rivera), dokáže navodiť príjemne nepríjemné mrazenie na chrbáte aj bez hektolitrov kečupu, desiatky metrov vnútorností a lietajúcich odtrhnutých končatín či hláv. Namiesto toho využíva prácu kamery, sem tam si pomôže šikovným strihom, svetlami a samozrejme nepokojnou hudbou. Veľká škoda, že finálna nadstavba scenáru znížila výsledný dojem z filmu, hodnotenie mohlo byť totiž ešte o niečo vyššie. Už teraz sa teším, do čoho ďalšieho sa pustí režisér Nicholas McCarthy, vyzerá to tak, že o ňom v budúcnosti budeme ešte neraz počuť... P.S. Pôvodný názov Home je podľa mňa jednoznačne priliehavejší. ()

DavidWebb

Pri akomkoľvek filme (bez ohľadu na žáner) je pre mňa dôležité, aby som sa pri ňom nezačal nudiť. Home je síce B flik jak vyšitý ale zaujalo ma to od začiatku a najväčšiu zásluhu na tom majú podľa môjho názoru tvorcovia, keďže sa nejedná o žiadny originál každým coulem - čo sa príbehu týka. Asi najviac lásky do tohto snímku fpotil režisér, podarilo sa mu totiž ako sa vraví z hovna upliesť bič, tým, ako celý príbeh vystaval, ponadväzoval a vyrozprával. K tomu normálna kamera, nenápadný ale slušný soundtrack a máte celkom dobrý "mrazák" za malé peniaze (aspoň si myslím že to drahé nebolo). A ďalšie plus to má za sympatické herecké obsadenie - mne sa holky páčili fšecky. V tomto žánri sa ročne vyprodukujú kvantá béčiek a tak je pre mňa s potechou, že z času na čas vidím nejaké, ktoré ma nenudí a poteší (naposledy Kristy). Vytkol by som tomu snáď len veľmi slabý a nevýrazný koniec a málo ľakačiek - hoci priznávam, že jedna mi zježila korienky mojich vypadaných vlasov na hlave. Takže somár somárum: Tie 4 zvezdy sú možno prehnané ale nedbám, dojem to nechalo tak čo... ()

chlebo

Satan by si mal zrejme pred tými dverami trochu poupratovať, potom sa na svet jedno za druhým (ko)kotia čím ďalej, tým viac krutohustí Satani a Satanice a chudák divák - primitív, ktorý len tak tak prežil Omen bez toho, aby ho ako uznávanú klasiku nedopičoval, je rázom postavený pred strnulú, ako večnosť sa ťahajúcu telenovelu, kým sa temnému neschopákovi konečne podarí ušukať malé Satanča a tým pádom príde slávnych a o niečo menej monotónnych, vrelo očakávaných 15 minút, ktorých to bolo hodné. A keď som sa už načisto prebral a zamyslene skúsil uznať, že výsledok, po prieťahoch dlhších než v priemernom súdnom konaní v SR, by bol ešte celkom stráviteľný a mohol by som si pri ňom sentimentálne zaspomínať napríklad na taký Prípad číslo 39, tak prišiel vskutku grandiózny záver a moje pozitívne myšlienky okamžite prerušil. V skratke, tušiť, kde má Satanáš dvere, tak sa mu za tento rozvláčny zvratok vyserem pred rohožku. ()

KateW

Strašidelná atmosféra filmu je solidní, je vidět, že kdyby film chtěl, tak by potencionál na ty čtyři hvězdy měl. Problém nevidím ani v absenci hlavní postavy nebo snad v pasážích, které jsou delší a nudné, kdepak. Já vidím problém v ději. Konec je uvařený z vody, nemá hlavu ani patu, možná to byl nepovedený pokus připravit půdu pro další díl.. SPOILER Samotný děj mi přišel taky odfláknutý; jedna musela prodat duši, aby si na ni ten démon zasedl a druhá k tomu přišla jako "slepej k houslím" Jako podívejte se na to večer, kdy neočekáváte nic extra, ale jestli čekáte pořádnou duchařinu nebo lekačky, tak hledejte dál. PS:Hudební doprovod filmu taky není nic moc ()

Solverino

Laciné a slabé. Démon vypadá jako ubožák... až mi ho bylo líto, že by měl bydlet v těch blbkách :( a konec? To byla vůbec srajda.... slabé jako čajíček! ()

elanista1

Chaos, ktorý je len málokedy zmysluplný, a ktorý som musel pozerať dve a pol hodiny, lebo som stále niekam od nudy odskakoval. ()

Facerr

Kdyby to celý mělo třeba 20 minut, bylo by to tak o hvězdu víc, ale takhle je to utahaný, nudný a plný vaty. Mezitím postava démona, která se vyjevuje jen v temnejch obrysech a leze do jedný ženský za druhou. Ženský mezitím umíraj, nebo nakonec roděj...zbytečnej film:/ ()

CrazymanM

Začátek velmi slabý,skoro jsem to poslal k ledu,dále to sice bylo o něco lepší,přesto však slabé,takové rozhádané,zmatené.Nějaké to napětí či lekačka,dobře,ale to film nezachrání! ()

moviefan4

Od filmu som nič nečakal. A bol som milo prekvapený. Dej filmu ma bavil, už len úvodný príhovor ma stiahol do deju a nepustil až do konca. Vo filme bola na dosť dobrá kamera a príjemne sa naň pozeralo. Hudba bola tiež dobrá a herecké výkony taktiež. Príbeh bol super a mňa nenudil len jediné čo mi vadilo bolo to že som až skoro od polovice filmu vedel kto je hlavná postava. To striedanie postáv mi ako jediné silno nesadlo ale inak je film dobrý a pozretím nič nezkazíte. Ak od filmu nebudete čakať vela nezklame vás. ()

ZAUME

Film připomínal spíš hru na honěnou, než horor.. Lekl jsem se asi dvakrát, když se v domě spustil alarm a když mi nečekaně vrzla židle. ()

JenomDominik

Nechápu špatné hodnocení u tohohle horroru, mělo to strašidelnou atmosféru, dobrý nápad, pár dobrých lekaček a nebýt toho nevýrazného konce, přiklonil bych se ke čtyřem hvězdičkám. 3* (69%) ()

Richie4422

Od niekoho, kto stvoril skvelý The Pact som čakal oveľa, ale oveľa viac. Ohraný príbeh o diablovi musí skrývať origiálne stvárnenie, inak hrozí to, čo sa aj stalo. Začiatok filmu( prvých 45 minút, huh) sa snaží diváka neúspešne vtiahnuť do atmosféry, ktorá totálne absentuje počas celého filmu, napätie jednoducho nefunguje. Červená karkulka bola skôr na smiech, než na vystrašenie a smerovanie deja vedel dopredu každý, kto videl aspoň dva horory vo svojom živote. Dojem z filmu nezachráni ani pár, (presnejšie dva) creepy momentov, ktoré boli do deja vtlačené nasilu Prakticky hodinu z celého filmu sa vôbec nič nedeje a ak aj áno, očakávali ste to a samotné prevedenie vás skôr sklamalo. Nelogické a nedovysvetlené časti filmu s rodičmi, mŕtve dievča podľa doktorov len so zástavou srdca, pritom ju vo vzduchu krútilo a kosti praskali ako divé. Samotný "diabol" stvárnený amatérsky trápne a nezaujímavo, rád sa hra na schovávačku a ku koncu filmu z nejakého dôvodu rád vyskakuje z dvierok v kuchyni. Jumpscares predvídateľné, ulovil som ich všetky. Herci nezaujímaví. Zachrániť to mohol trošku záver, ale nestalo sa. Kliśé, nuda, nulová logika. Len dúfam, že nebude pokračovanie. Zhrnutie: Ďalší nićím nezaujímavý horor, ktorý nevie pracovať ani s témou, ani s napätím, nehovoriac o atmosfére, preplnený klišé momentami, s trápnym "zlom" a úbohým záverom. Sklamanie, obrovské sklamanie, ()