Almost Human

Pred dvomi rokmi sa Mark Fisher (Josh Ethier) náhle, bez akéhokoľvek varovania stratil v prúde modrého blýskavého svetla. Posledný človek, ktorý ho videl nažive, bol jeho kamarát Seth Hampton (Graham Skipper). V mestečku však dôjde k sérii hrozivých, násilných vrážd a Seth nadobudne podozrenie, že Mark s nimi má niečo spoločné. Je celkom možné, že sa jeho priateľ vrátil spolu s tajomným zlom, ktoré sa skrýva v jeho vnútri a núti ho páchať desivé činy. (Incantator)

SOLOM.

Filmy s mimozemskou tématikou jsou hned v závěsu za zombíkama, co se mé neoblíbenosti týče. Tady se naštěstí nepotvrdily mé obavy a byl jsem ušetřen zelených mužíčků, díky čemuž jsem si dokázal nakonec i docela užít. Počáteční tajemné zmizení sebou přineslo i docela zajímavou atmosféru, kterou potrhl následný Markův návrat mezi lidi. Dokážeme-li překousnout poněkud nezáživné pasáže se Sethem, který na tom není po psychické stránce zrovna moc dobře, budeme odměněni vcelku solidní (průměrnou) krvavou podívanou. Vzhledem k tomu že rozpočet nebyl příliš velký, je asi každému jasné, že efekty nejsou sice prvotřídní, ale dojde i na nějaké to gore, které nebylo vůbec špatné. Asi nejvýraznější postavou je samotný záporák Mark. Na pohled tuctový buran s milým ksichtem, který však po své proměně nejde pro ránu daleko a klidně své oběti sejme čímkoliv, co má zrovna po ruce. Klidně si však vystačí i se svými pěstmi. Jeho oběti však nedojdou klidu ani po své smrti. Mark se totiž postará o jejich „znovuzrození“ a tak se dočkáme nejen slizu, ale i kokonů s překvapením uvnitř. Samozřejmě nesmí chybět ani nahota a poněkud drsnější finále. Někdo může sice namítat, že bylo zbytečně překombinované, ale svůj účel rozhodně splnilo. Almost Human tak určitě nezklamal a kdyby se vyvarovali několika nudnějším pasážím, spokojenost by byla ještě větší. 50% ()

ARI50

zajímavý námět na film, menší řezba sem tam i objevila no škoda toho konce těm dvěma sem dost fandil. ()

JASON_X

Pokleslej nízkorozpočťák jedna báseň - celkem přirození a dobří herci, slušná porce brakových nechutností a gore, ale hlavně dokonale béčková zápletka o parazitickém šmejdu z vesmíru. Přesně něco takovýho jsem v neděli večer potřeboval, propláchnout si pěkně mozek, abych nemusel moc myslet na další tropickej pracovní tejden přede mnou. Tak dobře jsem si tohle zábavný horrorový scífko užil, že mu odpustím i hrůznou ručku, za kterou bych mu jinak napařil minimálně o hvězdu míň. Naopak s oldschoolovou kamerou plus zapracovat třeba ještě trochu na detailech scénáře a bylo by to nepochybně za bůra, tenhle žánr zbožňuju. A pozor, po závěrečných titulcích ještě následuje krátká scéna. ()

Morholt

Únos, návrat, řežba. Nic důmyslného ani novátorského, ale jen poctivý sci-fi-slasher připomínající báječná osmdesátá. Na nízkorozpočťák překvapivě slušné gore, nekolikrát zafungovalo kouzlo nechtěného (útok torza) a tempo, které díky víc než příjemné stopáži nepolevovalo. Víceméně jsem dostal, co jsem čekal, takže spokojenost. 70% ()

corpsy

Parádnu a v podstate mohutnú službu tomuto filmu, spravil strihač ktorý s rejžom zostrihali tento ,,alien abduction´´ slasher do akurátnej dĺžky. Nebáli sa pri tom, každú nudnú scénu oholiť od nežiadúcich chĺpkov vo forme zbytočne dlhých dialógov. A pri natáčaní, sa rozhodne neštítilo zobraziť nejaký ten kečupový strik inflagranti. ()

Astaroth12

Chlap zmizne v nejakom záblesku.Po dvoch rokoch ho nájdu v lese nahého dvaja poľovníci a on nich bez milosti zabije,ale on s nimi má nejaké plány.Už je jasné že to nieje ten istý chlap ako pred tým a od tej chvíle to začalo naberať na krvavých obrátkach.A tie vraždy boli prevedené krute a odhodlane.Toto je tvrdá vyvraždovačka s prijateľnými gore efektami a nie tak klasickým príbehom.Aj herci ma tam bavili aj sa sem hodili.Len ten dosť častý nepríjemný zvuk ma znervózňoval a po čase mi tam aj vadil ale zas na druhú stranu tie zvuky dotvárali tomuto filmu strašidelnosť.Lakačky tu neboli a lebo som ich nepostrehol.Je tam príbeh,je tam góre,je tam ultra drsný a dosť nasraný zabijak.Mám voči tomuto filmu výhrady ale to sú viac menej len maličkosti a tak pre mňa silné 4*,lebo som sa veľmi bavil od začiatku až do záverečných tituliek,a to v poslednej dobe skoro ani nepoznám.Aby ma sci-fi slasher tak potešil,nebránil by som sa ani prípadným pokračovaniam.Lebo Mark zomrel ale kde je Rob? ()

kaylin

„Almost Human“ není film, který by měl znamenat naprostý převrat v levnější produkci, ale rozhodně to není ani snímek, který by tvůrce podcenil. Je v něm vidět, že zde opravdu existovala snaha dosáhnout kýženého efektu, snaha pojmout poměrně klasický příběh trochu jinak, tíživěji a přidat do toho docela zajímavé a drsné scény. Výsledek se nakonec podařil velmi dobře, a i když by to v kinech neuspělo, tedy v těch českých určitě ne, tak vyhnout se tomuhle snímku by byla škoda. ()

topi

Sci-fi horor, který vzdává hold 80. létům. Škoda tak ukvapeného konce a slabším hereckým výkonům, ale jedná se přece jenom o pořádný béčko. Výbornou atmosféru dokresluje skvěle udělaný hudební doprovod + maskérská gore práce, která nemá s počítačovýma efektama ani zblo společnýho. Pohodovej zásek v záplavě novodobých hororů. ()

TheDon

Po přečtení komentářů rady starších (E-PhoeniX, ricci.s, G.Stobbart) jsem čekal, že to bude mega mimozemská řežba, ale nebyla. Byla to extra slátaná mega pičovina s maximalně nesympatickým obsazením a scénářem asi z roku 1981. Ty krávo, tak tohle fakt ne. Nudil jsem se u toho jako naposledy u Plague Town. Říkal jsem si, že sem napíšu aspoň jednu zapamatovatelnou scénu, ale i tu jsem bohužel zapomněl. Takže jedna z milosti. ()

honajz2

Prvních 20 minut to fungovalo celkem slušně, ale pak z toho vypadala strašně nudná řezničina, ve které chlápka unesou ufoni, "vylepší" ho a on se po dvou letech vrátí na Zemi, aby všechny zabil, přes nějakou trubici do těch mrtvol vpravil zámotek, ze kterého budou pak taky "vylepšení". Co těm ufonům na tom trvalo dva roky se nedozvíme, dokonce ani žádné neuvidíme, ale dá se to očekávat, protože ten film už od začátku vypadá hodně levně - herci za moc nestojí, kameraman asi měl Parkinsona (a jestli to mělo působit atmosféricky, tak to fungovalo spíš naopak), gore je tady málo a taky neosloví a vlastně to ani nemá děj, je to jen nudné čekání na to, až se zmutováný chlápek dostane k svojí bývalé ženě a bývalému nejlepšímu kamarádovi. A protože už nějakou zkušenost s panem režisérem mám, tak se mi naprosto přesně povedlo odhadnout, jak to celé skončí. Celkově nic moc a na to, že je to má stopáž hodinu a pár minut mě to stejně nakonec nudilo. Škoda, že se to nerozvinulo v něco víc a nemělo to něco jako děj - ale to by to musel točit nějaký talentovaný režisér. Slabé 2* ()

bourec

Ač chápu,že každej nějak začíná,tak tenhle film je hodně slabej,a spíš než dobrej rejža bude z Begose prvotřídní popelář.Jen kdyby ten píčus pustil ke scénáři někoho normálního,tak to mohlo dopadnou líp,ale von se nasral úplně do všeho.Blbost.20%. ()

tatanapope

Nějak si nemůžu pomoct , ale strašně jsem se u tohohle filmu nudila , děj dost předvídatelný snad až na to, že si hlavní předělaný ufounek dělal z lidí kukli jako pro motýli , jinak škaredý zvuky , pár stříknutí krve a to bylo zhruba tak všechno . :/ ()

FritoleXx odpad!

Hipsterského lumberjacka si veme "modré světlo" a po dvou letech se vrátí a rozstřílí každého na sračky. Moc originálně to nezní a o moc originálnější to ani není. Nějaký strach nebo napětí od stupidního slasheru asi nikdo nečeká a ani to od Almost Human nedostane, člověk by ale čekal alespoň solidní béčkovou zábavu, tu ale taky nedostane. Jediné plus je totiž vcelku zvládnutá kamera, což bývá u takových filmů rarita, a na všem ostatním se šetřilo. Většina soubojových scén je k smíchu podobně jako dialogy. "Jsi v pořádku?" zeptá se borec holky poté, co jí zasraný mutant znásilní mimozemským wtf čímsi co mu leze z huby a ona u toho řve jak pominutá. Prostým "Jo" odpoví ona.. srsly?! ()

Luk80

Když se v září 2012 objevil tento unikátní cover a následně trailer, byl jsem hodně v očekávání. Jsou to nadšenci do starých časů VHS a jejich práce na tomto filmu to jen jen potvrdila. Skvělé napětí, mimozemská agrese, vražedné nářadí z šopy a v pozadí temná hudba. Přesně můj styl :-) ()

Silviaxx

Film so sympatickou stopážou, ktorá netrvá tak dlho, aby bol námet schopný začať nudiť. V podstate od prvej minútky naberáme tempo, ktoré absolútne nepoľavuje, čo som teda dosť prekvapená, a tak som si mohla užiť v podstate 70 minút (nerátam pasáž tituliek) čistej akcie, napätia a dosť masakerských scén, ktoré oceňujem v tomto prípade úplne najviac. Tie sú perfektne spracované a fakt drsné. Na druhej strane slabšou stránkou boli herecké výkony, resp. text, kde som miestami mala pocit, že ho postavy čítajú z čítačky. Aj tu som si ale našla pozitívum a to konkrétne postavu Marka a jeho brutálne činy bez toho, aby mihol brvou! Celkovo som teda milo prekvapená a spokojná. ()

BlackHood

Kdyby se to trochu upravilo, byla tu pointa a Mark by vypadal trochu jinak, třeba by mu sešedla kůže, nebo něco, tak by to bylo o stupeň lepší. Taky by se mohly zlepšit výkony herců. Mám rád filmy s nadpřirozenou atmosférou, když mají nějaký smysl. A tento film smysl neměl. ŠKODA, mohlo z toho být něco více!!! Strašidelnost 0/4 Brutalita 2/4 ()

Raziel_cz

Lowbudgetový horor, který si bere tuhle z Invaze uchvatitelů těl, támhle z Carpenterovy The Thing a díky režisérovi, jenž přesně věděl, co chce natočit, to funguje. Přímočarý scénář se nezaobírá komplikovanými zápletkami a jde si za svým – stejně jako unesený a navrácený Mark, který s motorovkou pronásleduje ječící ženskou, protože... prostě proto. Je zvláštní, že se Almost Human může brát skoro vážně a přitom nepůsobit trapně (snad vyjma dialogů, ale to je dost možná cíl). Samozřejmě, herci odvádějí práci jakž takž a hudba je spíš účelová, ale jinak je to zábavná hodinka a čtvrt s plejádou krvavých praktických efektů, a co víc si od filmu ve stylu osmdesátkových vyvražďovaček přát? Tedy, snad kromě pořádného závěrečného killing spree. Když už tu je vynucená orální inseminace, čekal jsem, že se tvůrci nebudou zdráhat utrhnout o malinko víc ze řetězu. Ale za mě dobrý i tak. ()

Rathalos

Prekvapivo vydarena hororova sci-fi vyvrazdovacka,v ktorej nechyba dostatok akcie,kvalitne gore efekty,fajn herecke vykony a hlavne sa clovek nenudi a nespi pri sledovani,lebo viac-menej hned od zaciatku sa nieco deje,stopaz je kratka a potesi aj zaver filmu...:-) ()