Prohnilá země

Bad Country

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2013, 95 min

Priemerná krimi bez autorského rukopisu. Televízne pôsobiaca, recyklujúca 100x videné. Dynamika rozprávania prítomná, ale postavám chýbajú ostrejšie rysy. Na jedno pozretie vystačí, hlavne vďaka Dafoemu, ktorý je vo svojej roli najpresvedčivejší. Dillon si je spočiatku neistý, z čoho sa vyklube možný zámer nedávať najavo emócie a neodkrývať povahu postavy. Berenger ako najvyšší mafiansky boss diskutabilný. Viacej vo mne evokoval prepitého strejdu z domova dôchodcov, než strach vzbudzujúceho zlosyna. Do telky pre diváka, ktorý si rád chrochtá pri starých časoch.(27.9.2014)

První půlka filmu byla celkem nuda.Buranská krimi,do který zapadli i herci v hlavních rolích.Celkově s minimem akce,emoce nikde,prostě pozvolna plynoucí nezajímavý běčko.Druhá polovina už ale byla celkem lepší,hlavně po smutný události se to rozjelo.Celkově se dostanu na slabší tři.50%.(12.4.2014)

Problémom tohto filmu je, že chce byť priemerným a robí všetko preto, aby takým aj bol. Príbeh podľa skutočnej udalosti má vcelku sympatické obsadenie, ale spracovanie si žiadalo skúsenejšieho režiséra a lepšieho strihača.(10.3.2014)

Ty vole ja už som úplne konsternovaný z hodnotení na tejto databáze. Tak oni Vám naservírujú parádne krimi s perfektnými hercami a vy tomu dáte mizerných 57%. Waco a tebe chcem odkázať, aby si ostal pri céčkových a béčkových akčných filmoch, pretože o iných žánroch vieš kulové... toto má byť akčný film až na poslednom mieste...(9.4.2014)

Tento film v sebe skĺbil všetko, čo sme už tisíckrát videli inde a často krát oveľa lepšie. Matt Dillon síce hrá jednu zo svojich najlepších postáv, ale stále mi to prišlo nevyužité a trochu odfláknuté. W. Dafoe herecky nikdy nesklame, hrá o dušu, ale režisér to celé pojal dosť vlažne. Akčné scény sú iba rutina, bez nejakej adrenalínovej scény a príbeh je dosť predvídateľný bez výraznejšieho prekvapenia či zvratu v príbehu. Je to škoda, potenciál tu bol a celý čas som si vravel, že teraz niečo príde a film v mojich očiach poskočí na štyri hviezdy, ale nestalo sa. Priemer, ale pozrieť sa oplatí. 60%.(18.4.2014)