poster

Prohnilá země

 • USA

  Bad Country

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2014, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ****

  Navzdory rutinní stavbě příběhu a nepřekvapivým zvratům si tenhle celovečerní debut celkem nenápadného režiséra nese známky nezpochybnitelné kvality - zejména obsazení (Matt Dillon, Willem Dafoe) a atmosféra Louisiany 80. let minulého století s oním nezaměnitelným géniem loci amerického jihu dávají filmu tu správnou příchuť. Retro akční thriller, v němž se hrdinové nedělí podle příslušnosti k té které straně zákona, ale podle toho, zda mají či nemají ,,koule". Nostalgické připomenutí starých dobrých patriarchálních časů, v nichž mužné hrdiny nemohli hrát herci jako Tom Cruise či Matt Damon. Smutnou okolností je, že film se natáčel v Louisianě, a když byl ve fázi post-produkce, režisér Chris Brinker náhle zemřel. Debut a zároveň též derniéra krátké režijní kariéry Chrise Brinkera...velká škoda...(4.6.2014)

 • fugazi
  *

  Hodně těžkej amatérismus. Akční scény jsou nekoukatelný, jiskry z pistolí, kouř a dokonce i krev jsou digitální, často chybí zvuky, střih je naprosto nesmyslnej, kameraman neví co točí a hudba je asi náhodně vygenerovaná ... 2/10.(10.3.2014)

 • klerik
  ****

  Film možno nemá úplne konzistentný príbeh, ale ak máte radi policajné i gangsterské filmy dokáže uspokojiť (minimálne na takých šesťdesiatpäť percent :-)). Možno sa dalo viac popracovať na vzťahoch medzi hlavnými protagonistami, ale Dillon a Dafoe (aj Berenger) sú skrátka turbo charizmatickí herci. JOHN WICK bol určite čistejšia (a svojim spôsobom aj zábavnejšia) žánrovka ale mňa v celkovom súčte bodov bavil asi rovnako ako Bad Country. Celkom ma bavilo aj to, že tvorcova sa v akciách snažia o realistický handycam feeling, aký majú Mannove filmy...(18.3.2016)

 • Fr
  ***

  ,,MÁŠ JEN MĚ. TVÁ RODINA MÁ JEN MĚ. MŮŽU ZAŘÍDIT, ABY BYLI V BEZPEČÍ A TY BYS DĚLAL PRO MĚ…“ /// Příběh, kterej si pohrává s jakousi skutečností, se vodehrává v 80tejch letech, ve kterejch neskejsnul jen vyprávěním, nýbrž i filmařinou. Vono se totiž vypráví a vypráví (chápu, že jako musej něco říct, ale …), takže ta první hoďka je na ,,tečku“ nebo na spánek. Pak (nejen) benga zjistěj (předpokládám, že režisér to věděl), že banda sráčů, na kterou tady půlku filmu kujou pikle, je drsnější než jsme čekali, začnou bejt federálně v prdeli a konečně to začíná bejt zajímavý. Vezmou pušky, takže akci voceněj fandové westernovejch přestřelek a taky příznivci Matta Dillona, páč jedině jeho Jesse Weiland má tak nějak herecky co říct a vytáhnou film z průseru do průměru. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem rád, když jsou policajti za idioty. 2.) Páč mrtvej nácek, dobrej nácek. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(11.3.2014)

 • Spike17
  ***

  Ani jsem si nevšiml, že se jedná o režisérský debut, bohužel mimojiné také o poslední kousek..Gangsterka, která mě osobně, celkem sedla.(25.6.2014)

 • Matt Dillon

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace