poster

V říši divů

 • Česko

  Eventyrland

  (festivalový název)
 • Norsko

  Eventyrland

 • anglický

  It's Only Make Believe

Drama / Thriller

Norsko, 2013, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • banguy
  ****

  Těžké je měnit minulost v současnosti. Hrdinka se snaží, chce získat svoji dceru, ale bohužel. Cejch "krimu" je daleko silnější. Poměrně zajímavé dílo, výborná hlavní hrdinka a vůbec ****.(6.8.2015)

 • mat.ilda
  ***

  Ale my jsme se té špatné společnosti zase tolik nevyhýbali, že? Když si chci vymalovat, určitě existují i legálnější postupy, než že kámoš zná někoho, kdo má barvu... Tak jo, nakonec se mně smolařky Jenny taky zželelo, jen škoda, že to Silje Salomonsen musela všechno táhnout sama...(20.10.2015)

 • Doutas
  ***

  Na severskou kinematografii, kterou mám docela rád, je tohle spíš průměrná záležitost, která scénáristicky a herecky trošku pokulhává. Nepříliš originální námět bývalého trestance, který se snaží v novém životě sekat dobrotu, ale nedaří se mu utéct své minulosti, je ozvláštněn jen tím, že hlavním protagonistou není muž ale žena. Avšak místo očekváné dávky hutné severské deprese a nemilosrdného rozemletí hlavní postavy zločinným podsvětím, vyznívá film spíše smířlivě a více prostoru věnuje vztahu matky a její zhruba desetileté dceři, která vyrůstá v pěstounské péči. Ommundsen svou ženu v tomto rodinném projektu sice moc nešetří, ale na závěr jí a své dcerce dává možnost šťastnějších zítřků, což na můj vkus působilo trošku křečovitě. Na druhou stranu musím pochválit krásnou kameru, která většinu času snímá ještě krásnější norskou přírodu (pro krimi drama trošku netypické), a úžasně roztomilou a bezprostřední Iben Ostin Hjelle. (P.S. pro ty, kterým vrtá hlavou, co znamená název filmu......eventyrland je "říše divů" v norském překladu Carrolovy Alenky)(25.3.2014)

 • sochoking
  ****

  Celkom drsná dráma, ktorú snád' len zjemňovala muzika akoby z úplne žánrovo iného filmu a s dvoma bonusmi: kolotočiarskym vidlákom v úlohe záporáka a záverečnou jazdou na bikeu! To treba vidieť...(4.12.2013)

 • dozana
  **

  FebioFest 2014(9.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace