V říši divů

Eventyrland

It's Only Make Believe

Drama / Thriller

Norsko, 2013, 93 min

Celkom drsná dráma, ktorú snád' len zjemňovala muzika akoby z úplne žánrovo iného filmu a s dvoma bonusmi: kolotočiarskym vidlákom v úlohe záporáka a záverečnou jazdou na bikeu! To treba vidieť...(4.12.2013)

Těžké je měnit minulost v současnosti. Hrdinka se snaží, chce získat svoji dceru, ale bohužel. Cejch "krimu" je daleko silnější. Poměrně zajímavé dílo, výborná hlavní hrdinka a vůbec ****.(6.8.2015)

Asi nejdepresivnější film, co jsem na filmovém festivalu skandinávských filmů v Lucerně viděl. Norsko se tady fakt pochlapilo. Odvyprávělo mi totiž příběh, ze kterého mrazí. Jak snadné je totiž dostat se do průseru, kterým si zkurvíte celý život. Skvělá Silje Salomonsen, kterou odteď budu sledovat, co to půjde, tady hraje holku, co se nechtěně nasekala do jednoho takového průseru, ze kterého nevede cesta zpět. Po návratu z vězení se pak roztáčí kolečka tak vehementně, že těch 93 minut uteklo, jako nic. Musím říct, že i ten samotný závěr mě dostal. Se vším všudy. Silje celej ten film ale skvěle polidštila a její modrá kukadla na konci ukázala, že pořád může být i hůř.(5.10.2014)

[Febiofest 2014] Seveřané drsná dramata mají prostě v krvi a tak se není čemu divit, že i Eventyrland není rozhodně špatný film. Jeho tvůrce Arild Ostin Ommundsen si každopádně zaslouží velké uznání za to, že film napsal, zrežiroval, natočil, sestříhal a také produkoval. To se již v dnešní době nevidí. Zároveň je vidět, jak lze natočit kvalitní film i bez velkých finančních prostředků. Tady by se naši filmaři mohli přiučit. Film se může chlubit velmi zajímavou a dynamickou kamerou, kvalitním soundtrackem a jak už tak u severských dramat bývá, tak i hutnou atmosférou. Bohužel jsou zde někdy až příliš nezřetelné motivace jednotlivých postav a jejich následní jednání.(25.3.2014)

• dozana

FebioFest 2014(9.5.2014)

• - Arild Østin Ommundsen plnil u tohoto filmu role režiséra, scénáristy, kameramana, střihače a producenta. (Cheeker)

• - Arild Østin Ommundsen je ženatý s herečkou Silje Salomonsen, která hraje ve filmu hlavní roli. Dále se ve filmu objevila jeho dcera a sestra. (Cheeker)