Príbeh sa odohráva na periférii našej krajiny -- "na východ od raja". Ľudsky hrdý i zbabelý Hrdina, potrestaný nedobrovoľným väzením, sa vracia cez neslávne známu rómsku "rezerváciu", bary, pokútne zákutia mesta pomstiť ukradnutú rodinu a mladosť. V prázdnych rukách iba pevne zovretý vlastný, neodvratne mŕtvy život. Nekompromisne sledovaný s na päty prilepeným Osudom, ktorý je stále pripravený na nečakané finále...
Príbeh sa odohráva v Košiciach a okolí a na sídlisku Luník IX. (oficiální text distributora)

Ephemeris

Existuje na svete väčšia nepríjemnosť než cesta nočným vlakom na Slovensku? Ale áno, no a je to spišská borovička. Tu sa obidva elementy objavili už v úvodnej scéne a tak si vravím, ta ňe, to budze kvalitka... A o čo tu vlastne ide? Ta neviem. Oproti svojim štýlovým zahraničným vzorom sú slovenskí "mafiáni" fakt len prefajčení a upotení pózerskí sráči. Zato exotické Košice nesklamali atraktívnymi lokáciami, Luník IX nevynímajúc. Jedna hviezda navyše je za podrezané hrdlo neonácka Rastislava Rogela. ()

dr.horrible

" Zrob mi účet, Laco !" Čo vlastne čakať od režiséra Devinskej reklamy na televíziu Joj? Zlepšenie? Prekvapivo. Babie leto je proti debutu o úrovne vyššie. Treba pochváliť. Hmm, pochváliť..? Mám chváliť Slovákov zato, že dokážu skopírovať žánrový film USA a dosadiť ho do cigošského geta? Snaha bola.. " Daj si pozor, čája! " Zato Bárta si pocty zaslúži, zopakoval postavu Krausovej nekonečnej, plagiátorskej telenovely, ktorou sa preslávil a tentokrát vážne, ako živú postavu. Drsné. Celkovo. Taký celovečerný videoklip Druhej strany. " Dámy a páni, poďte si vsadiť 20 eury " ()

Cervenak

Košická gangsterka s nečakane presvedčivým Bártom v úlohe chlapa, čo sa vráti z basy a urobí poriadne dusno. V skutočnosti je to obstojne natočené a všetko to mafošské machrovanie nie je trápne ani nechcene smiešne. Príbeh je jednoduchý, trochu "odnikud nikam", postavy miestami nekonzistentné a vo finále to nemá správnu gradáciu, navyše ústredná akčná scéna je tragicky zostrihaná... ale aj tak to nie je celkom márny pokus o žánrovo odlišný slovenský film. ()

Karamanlis

Keďže my (S)lováci v rámci kinematografie neoplývame potrebným komediálnym nadaním či patričným nadhľadom a na nakrútenie nejakého blockbusteru logicky nemáme potrebné financie a režisérske/herecké persóny, je takýto typ ponurého kriminálne ladeného thrilleru, situovaného do prostredia periféria, rádoby podsvetia a spoločenského odpadu v podstate správnou cestou. Babie leto síce miestami pôsobilo naivne a nelogicky, no kupodivu nie otravne či nudne a môžem povedať, že vo viacerých ohľadoch prevýšilo moje skromné očakávania. ()

SeanLSD

Venované Jean Paul Belmondovi - ale asi len tomu, čo bol na konci s dychom... Máloktorému súčasnému slovenskému literárnemu dielu je dopriate byť prevedené do filmovej formy, ta k tomu prvá poznámka. A je to skoro doslovný, presný prepis - takže pre čitateľov prekvapivo celkom nuda. Painov literárny jazyk je brilantný, s príbehmi a výstavbou deja už je to slabšie. A vo filme mizne aj ten jazyk a forma nie je ničím zaujímavá, ak nevnímame ako kvalitu neohrozene nasnímané košické interiéry a exteriéry, vrátane legendárneho Luníka IX. Tvári sa to moderne, akoby inak než sa obvykle u nás robia filmy, ale v čom to ide v najväčšej tradícií slovenskej kinematografie je to, že ešte aj moderná drsná gangsterka je skrz-naskrz pomalá a melancholická, fatalistická a bez štipky humoru. ()

• Vo filme odzneli piesne známych slovenských hudobných skupín a interpretov, ako Zóna A, Puding pani Elvisovej, Kolowrat, Marián Čekovský či od legendárnej zakázanej skupiny Liter Geňa. Jej spevákom a lídrom je práve scenárista a autor knižnej predlohy filmu, Agda Bavi Pain. (Karioke)
  • Trezorové batožinové skrinky sa na košickej železničnej stanici nenachádzajú, boli dovezené iba pre natáčanie. (De Large)
  • V knižní předloze je Biely (Alexander Bárta) civilním jménem nazýván Robi Kuchta, ve filmu však toto jméno nezaznělo. (Arnyfe)