Bella a Sebastián

• Francie Belle et Sébastien (více)

Příběh chlapce a jeho psa, který milují už čtyři generace, poprvé přichází na velké plátno jako dobrodružná podívaná v nádherných kulisách savojských Alp. Sebastián žije v horách u svého adoptivního dědečka a jednoho dne se tajně spřátelí s divokou fenkou Bellou, velkým horským psem. Uprostřed polodivoké přírody na alpských svazích spolu zažívají nejedno dobrodružství, a brzy přijde čas na to největší z nich. To, které jim přinese svět dospělých v období 2. světové války. (Bontonfilm)

Popinodan

Krásný,až dětský příběh odehrávající se za 2svět.války v Savojských Alpách. Právě ta kulisa nádherné přírody a krásného příběhu mě nutí dát plnej počet bodů. Nemluvě o skvělém sountracku,a dokonalé kameře. Parádní rodiný film. ()

Kozlowski8

Příběh velikého přátelství malého chlapce a zdivočelého horského psa v kulisách krásné přírody Savojských Alp. Odehrává se v době 2. světové války a válka zasahuje do děje možná víc, než by mohla - hlavně v závěrečné sekvenci - a trochu nabourává tu správnou poetiku. Nejde ale o nic zásadního, co by mi bránilo hodnotit poměrně vysoko. Myslím, že film Nicolase Vaniera je hezkým zážitkem pro celou rodinu. 75 %. ()

PTuranyi

Herecky aj produkčne dobre natočený milý film o priateľstve chlapca a potulného psa. Kulisou je alpská príroda. Sebastián je sirota, o ktorú sa stará starý horský pastier. Ale aj vysoko do hôr zavíta vojna a miestny lekár Guillaume pomáha utečencom dostať sa cez hory do Švajčiarska. Sebastián tomu spočiatku nerozumie, ale nakoniec s Bellou sami pomôžu zachrániť celú rodinu. ()

Sakashi

Pokud jste i vy vyrostli na knižní předloze a zamilovali jste si ji, pak jste určitě shlédli neméně populární seriál ze 60 let. A teď tu máme filmové zpracování, které konečně spatřilo světlo světa a stojí to za to. Film v sobě má vše, co kniha a trochu víc. Nechybí krásná a divoká příroda francouzských Alp (jejíž scenérie vás dostanou během sledování do kolen), jistý okouzlující a úsměvný šarm malého Sebastiana, kterého nelze nemilovat a samozřejmě nejlepší přítel člověka - statečná Bella. Zdánlivě nudný a nevýrazný příběh malého chlapce o lásce a pochopení a neobvyklém přátelství k Belle, který v sobě nese skryté poselství. Film nabízí jedinečnou příležitost nahlédnout do života pastýřů a zemědělců za 2. světové války, zároveň v sobě nese odkaz budoucím generacím, ostatně tak je to dělá kniha již několik desítek let. Rodinný příběh, který malé diváky připoutá k sedadlům a velké nechá zavzpomínat na své dětství na venkově. Milý a zároveň i chvílemi smutný, přesto láskyplný příběh, který stojí za shlédnutí. ()

petrce

Nádherný příběh o přátelství kluka a psa v Alpách s úžasnými záběry na přírodu na pozadí 2. sv. války. Doporučuji shlédnout na velkém plátně, ta panoramata, to je radost pro každého opravdového milovníka hor. ()

BetyFr79

Krásné scenérie, nádherná hudba, nádherní lidé. Prostě všechno bylo jako z pohádky. V tomhle období, kdy začínám mít pocit, že vše se začíná v dobré obracet, to bylo pohlazení na duši. Vyprávění o tom, že i ve velice smutné době existují dobří lidé, kteří jsou připraveni nabídnout nám pomocnou ruku. Skvělé herecké výkony všech zúčastněných, především Sebastianův dědeček byl brilantní. Vžila jsem se do příběhu a hodinu a půl jsem existovala pouze s nimi a s Bellou, do které jsem se jako milovník všeho živého pochopitelně zamilovala. Tleskám a děkuji. ()

baner

Bella a Sebastian Musím povedať, že keď som šiel na tento film s mojou 5 ročnou dcérou, nevedel som, čo mám presne čakať. Bol som príjemne prekvapený ako ľahko ma uniesol príbeh o jednej čudnej rodine, chlapcovi a jeho snahou spriateliť sa s "Bestiou". Samostatnú úlohu tu zohráva príroda a prostredie filmu. Alpy ma pohltili svojou atmosférou a kamera sa priam vyžíva v dlhých pohľadoch na ne. Do toho nákazlivá hudba, ktorú som si ešte dlho prehrával v mysli a jednoduchý príbeh chlapca a psa. Ostatné dejové linky tu hrajú druhé husle a neubližujú filmu a ani moja dcéra nestratila koncentráciu na hlavný príbeh. Bolo to krásny zážitok a ja som iba sedel a nechal sa znovu rozmaznávať pekným filmom pre deti a dospelých. Dávam 100% ()

Big Daddy

Film výtečně splňuje žánrové zařazení a jeho shlédnutí je milým zážitkem pro celou rodinu, přestože se odehrává v pohnuté době. Někdy si tak pomáhá těžko uvěřitelnými momenty, které oko zkušeného diváka hravě spatří, ale pro v podstatě dobrodružnou pohádku, jde o povolený doping. Úžasné Alpské scenérie jsou velmi chutnou třešničkou na dortu. ()

JITY

Som typ človeka, ktorý zbožňuje ten typ rozprávok...hory, lesy, domček se-tam a ta scenéria, priam určené pre tento film. Už som ho videla dvakrát a stále v ňom nájdem niečo neobjavené. Scenár je písaný, tak aby vo vás zanechal emócie ale odniesli ste si aj zážitok. Pes ako priateľ človeka s nezbedným chlapcom v popredí.... ()

finkie

Jednička je z celé francouzské trilogie nejfrancouzštější, a proto nejlepší. Seriózní pojetí, klidné tempo, ne zcela jednoznačné postavy, vcelku uvěřitelný děj, uměřenost pokud jde o dojení emocí z diváků. Je to jeden z mála dnešních filmů, o nichž si troufám tvrdit, že svým dětským divákům nekazí vkus. ()

Xmarc

Pohodový rodinný film nepostrádající napětí, krásnou přírodu, odvahu, kamarádství hlavní dětské postavy s hlavní "postavou" ze zvířecí říše, a v tomto případě i možná trošku neobvykle špetku toho nacistického zla z doby, ve které se děj odehrává. ()

lele

To jsou takový ty filmy, na který se po dětech už prostě nemůžu dívat, protože když mě teď rozbrečí už i reklama na Ariel kde prostěradlo poťape roztomilej pejsek, takovýhle panorámata s megaroztomilým pyrenejákem a malým sympatickým klukem by mě asi už rovnou zabily :⁠-⁠D Hormony sou svině a nepřátelé kinematografie. Bože a ještě ta písnička tam. Prostě masakr. Belle, tu es si belle, qu'en te voyant, je t'ai aimée... ()

len.tilka

Pohlazení na duši. To je přesně to, co vám tenhle film přinese, protože, prostě, ta příroda. TA PŘÍRODA? V kině, přes celý plátno - není šance, a to ani pro absolutní odpůrce jakéhokoliv pohybu na čerstvém vzduchu, nezírat v tichém údivu a respektu, co sme ještě na tý naší planetě nezhuntovali. Máte pocit, že vám omylem pustili nějaký ten dokument z dílen National Geographic nebo Animal Planet. Je tu všechno - detailní záběy na zvířata i ty mega ze vzduchu, na celé pohoří. A co je nejlepší - vystřídají se postupně všechna roční období, nechybí sníh, slunce i podzimní listy hrající všemi barvami. Máte chuť vskočit do filmu a nechat alespoň na chvíli za zády svůj běžný život a strávit chvilku v tom dechberoucím prostředí bez elektřiny, teplé vody a elektroniky. Jen tak si tam sedět na vrcholu a koukat. Pak odněkud přiběhne roztomilý malý kluk s velkýma hnědýma očima a to je konec! Ne, vlastně ještě není. Ten přije tehdy až se seznámíte se špinavou Bellou a okamžitě se přidáte na stanu Sebastiana, tedy na stranu zachránců té strašné "bestie". A když se vykoupají a z toho hnědého, bahnem oschlého psiska se najednou stane huňatý, běloskvoucí poklad, který jediným blíznutím omyje celý Sebastiánův obličej, ste už fakt nahraní. Já sem si v tu chvíli zapřísahala, že si okamžitě půjdu takového psa pořídit. Pak už jen sedíte a nejvíc držíte palce, aby tahle dvojka zvládla všechny nástrahy, co se sice dají předem vytušit, ale stejně! Jo a... skvělá hudba... ()

Reviewer61

Čistá freska, vyplněná kresbou postav, překrásnou hudbou a nádherně nasnímanými horami, které jsou pořád stejně úžasné jako v roce 1943. Poprvé jsem vytáhl mého syna na hraný film, který není vyloženě akční - a hleděl. Povedený večer posledního dne jeho jarních prázdnin. ()

Turinko

Milujem psov, milujem prírodu a ked sa do toho primieša nádherný príbeh o zážitok je postarané...Takto dáko si predstavujem dobrodružný film..... ()