Kouzlo

Kouzelnický asistent Corky připravuje své první samostatné vystoupení, naneštěstí při něm totálně vyhoří. Jeho smůla se změní až s příchodem břichomluvecké loutky Fat, s níž během krátké chvíle začne Corky slavit velké úspěchy. A navíc narazí i na Peggy Ann, dávnou lásku z mládí. Všechno se daří, všechno funguje jako na drátkách. Corky si ale jednoho dne uvědomí, že se mu začínají hlavou honit podivné cizí myšlenky. Fat ožívá a chce odměnu za přinesené štěstí... (oficiální text distributora)

MM_Ramone

Z neúspešného kúzelníka Corkyho Withersa sa stane úspešný bruchomluvec. Absolvuje mnoho podarených vystúpení. No potom čo sa nedohodne na zmluve s celoštátnou televíziou, odíde z New Yorku a utiahne sa do malej chaty pri jazere. Prenajme si ju od svojej stredoškolskej lásky. Nadviaže s ňou milenecký vzťah. Lenže veci sa začnú komplikovať. Corky začne prepadať šialenstvu, naplno prepukne jeho psychická porucha. Schizofrenia! Ku snímku "Magic" som sa dostal úplne náhodou. Očakával som bezvýznamný béčkový horror z konca sedemdesiatých rokoch, ale zhliadol som kvalitný psycho dramatický thriller s bravúrnym Anthony Hopkinsom v hlavnej úlohe. **** ()

Gilmour93

Abracadabra, I sit on his knee. Presto chango and now he is me.. Porucha mnohočetné osobnosti je zabalena do psychologického thrilleru a hlavní postava se při tom každou druhou scénu nedívá do zrcadla? Originální, vhodným způsobem komorní a herecky precizní. Od Meredithova cool agenta, přes neukojenou Švédku Ann-Margret, až po „dvojroli“ sira Hopkinse (našeptávače naplněného drátky a cynismem namluvil sám, v dabované verzi se toho chopil Vočko Szyslak). I když určitě není rád, že za něj někdo mluví, troufám si říct, že by Fats milerád pozval na pivo Chuckyho.. ()

Frajer42

Koukám, že se jedná o nepříliš známý film s nepříliš známým mladým Hopkinsem. Hopkins zahrál skvěle nejenom sebe, ale své vyřezávané druhé já. Jen těžko spekulovat, koho si střihl lépe. Loutka byla tím vtipným členem, nutno říct, že velmi. A skutečný Anthony se naopak staral o těžce labilního schizofrenika. Trošku je škoda, že nebylo k vidění více vystoupení, protože byla vždy skvostná. Ačkoli nejsem velkým fandou romantický vsuviček, tak tahle se mi zdála celkem uvěřitelná a bavila mě. Vrcholným okamžikem filmu je určitě 5 minutový pokus o odosobnění se od Fata, či jak jej správně skloňovat. Celkový dojem je na poslabší 4 hvězdy. Rozhodně si však tento snímek zaslouží, aby se o něm více vědělo. Velice zajímavá a originální záležitost. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film mi vybrala uživatelka Mireldis. ()

PKD

V podstatě dosti špičková záležitost a opět, totálně 70tková se vším všudy. Zlověstná Goldsmithova harmonika v pozadí to perfektně doplňuje. Viděl jsem verzi s ještě klasickým dab. tam též nemá co vytknouti, i když by mě pochopitelně zajímal i orig. zvláště kvůli Fatsovi. Dal bych i plný počet, ale ten ´´konec´´ mě poněkud vytočil. Ovšem, zda jest toto horor...tak to bych se hádal. ()

Campbell

Attenborougha uznávám hlavně díky parádnímu Chorus line. Tak nějak jsem mu věřil i u tohohle. Nakonec to nebyla taková pecka jak jsem čekal. Ale tenhle film i když během mnoha scén nemá tak moc co nabídnout tak konec je naprosto dokonalej. Každopádně po psychologické stránce je to moc dobře natočený a Hopkins tu nebál bych se říct podává svůj druhý nejlepší výkon. Ale bohužel film je moc dlouhý a některé scény jsou vyloženě zbytečné. A i v dnešní době je tu sem tam nějaká scéna spíše k smíchu. Ale i tak je to na svou dobu parádní dílo. ()

• Břichomluvecké loutky byly vyrobeny tak, aby vypadaly jako Anthony Hopkins. (Chatterer)