Hostinec na Temži

Hostinec na Temži

Krimi / Drama / Mysteriózní

Západní Německo, 1962, 92 min

• bierce

opet edgar wallace, tentokrát nekdo vrazdí harpunou v mlhou zahaleném londýne - celkem nuda, a klaus je tam jenom chvili(25.1.2003)

Dvanásta "wallaceovka" v povojnovom Nemecku bola jednou z mála, ktoré prebehli aj našimi kinami, ale treba podotknúť, že sa nejedná o žiadny zázrak. Rýchlo sa zrodená šablóna celej série je použitá aj v tomto prípade, máme tu komického vesliara ( Eddi Arent ), tajomného obchodníka ( Klaus Kinski nemal mnoho priestoru, hoci patril k tým lepším ), londýnsku hmlu a tajomný príbeh s počiatkom v minulosti.(27.6.2012)

Ačkoliv tato Vohrerova wallaceovka byla v německých kinech z celé série (38 filmů) nejnavštěvovanější, neshledal jsem na ní žádné velké kvality, ani jsem se nijak zvlášť nebavil. Asi nejvíce se mi tu líbilo podání prostředí hospody Mekka s její pofidérní majitelkou, jež zpívá píseň podsvětí. Ti vraždící potápěči mě nijak nezaujali. Jinak ale dobrý film.(7.8.2008)

Taká priemerná wallaceovka. Nejaká prázdna, niečo tomu chýbalo. Eddi Arent v roli trtka gumový, Kinski tiež bezvýrazný. Ale dopozerať do konca sa dalo.(29.6.2011)

Pro mne v rámci wallaceovek spíše průměrná podívaná, ale jinak příjemná detektivka. Velkým plusem je opět černobílý obraz, který sám o sobě vytváří jistou ponurost, byť Hostinec není tak temným místem jako starobylá sídla - hrady, zámky a rozlehlé domy obklopené strašidelnými lesy a močály. Vodu smrdutých bažin zde nahrazuje Temže, les město - zamrzí, že divák si neužije temných londýnských uliček. Vraždy harpunou jsou fajn (a jeden si hned vzpomene nejen na Bonda, ale i Fantoma Amsterodamu). Třeskutého humoru ubylo, obstarává ho hlavně Eddi Arent v jedné ze svých oblíbených ztřeštěných rolí. Mlha, tma a zablýsknutí harpuny...pro milovníky postarších detektivek s nádechem tajemna dobrá volba.(4.12.2015)