poster

Století Miroslava Zikmunda

 • anglický

  Old Man and the World

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Storočie Miroslava Zikmunda

Dokumentární

Česko, 2014, 97 min

Režie:

Petr Horký

Scénář:

Petr Horký

Kamera:

Pavel Otevřel
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zette
  ****

  Fakt pekny dokument o Miroslavu Zikmundovi. Jeho zivot je tak pestry a dlouhy, ze jen tezko udelat dokument, ktery by odpovedel na vetsinu otazek, ktere v divakovi zustanou i po konci filmu. Je zde ale spousta zajimavych vypovedi z jeho zivota a vyprav, kterych se rovnocenne ucastnil s Jirim Hanzelkou. Bohuzel, treba pasaz kolem zlinske divadelni hry je zbytecne dlouha a vuci zivotu tohoto cestovatele dost nepodstatna, stacila zminka. Kdo ma rad tuto cestovatelskou dvojici, ten bude mit rad i tento film. Zikmund si ve svem veku drzi obdivuhodnou formu a kondici. Skoda, ze na rozdil od jinych uzivatelu jsem presvedcen, ze tato dvojice je mezi nasi mladezi temer zapomenuta. Ze ve svych petatriceti letech budu treti nejmladsi v ostravskem kine Art, toho dukazem...(12.9.2014)

 • MikeCool
  *****

  Století Miroslava Zikmunda společně s demokratičtější verzí Trabantem až na konec světa považuji za nejlepší, české dokumentární filmy roku 2014! Skvělý životopis proslaveného světoběžníka Miroslava Zikmunda, jeho životní události, i osudová setkání např. s Jiřím Hanzelkou, kteří se později proslavili svojí "cestou kolem světa". ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)(12.8.2015)

 • Ruut
  ****

  Velmi upřímný dokument - Sáva Zikmund doplácející na slávu otce.(20.1.2016)

 • Blacks
  ****

  Na tenhle snímek jsem se šel podívat vlastně náhodou - a nelituji. O Hanzelkovi se Zikmundem jsem toho moc nevědel (až na obecné věci jakože s tatrovkou po válce procestovali svět a napsali pár knížek) Tento film a jeho zpracování mě ale přesvědčili, abych vytáhl knížky z období dětství mých rodičů. Krásná komentář od Enšpígla.(18.10.2015)

 • tahit
  *****

  Jsou filmy o zajímavých osobnostech, které vždycky osloví. Miroslav Zikmund je tak trochu puntičkář, ale jinak charismatický vypravěč a kultivovaná osobnost. Vzniknul tak pozoruhodný dokument, který je nádherným zážitkem. Navíc v naprosté skromnosti odhaluje část svého nitra. V tomto směru před panem Zikmundem smekám.(31.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace