Století Miroslava Zikmunda

Česko, 2014, 97 min

Petr Horký

Petr Horký

Pavel Otevřel

Krásný dokument, především díky osobě Miroslava Zikmunda a působivých dobových záběrů. Trochu mi vadilo to, že si tvůrci nedali práci a nesladili podobně i své současné, jimi natočené záběry. Ty jsou vizuálně dosti obyčejné a nezajímavé, což je škoda, jelikož taková osobnost, jakou je Miroslav Zikmund, by si něco podobného zasloužila. Nevím proč většina dokumentárních filmařů žije v představě, že dokument je jen a pouze o obsahu. Není. 8/10(5.1.2016)

Tématem, i vkusným zpracováním, je to povinnost.(4.1.2016)

Na tenhle snímek jsem se šel podívat vlastně náhodou - a nelituji. O Hanzelkovi se Zikmundem jsem toho moc nevědel (až na obecné věci jakože s tatrovkou po válce procestovali svět a napsali pár knížek) Tento film a jeho zpracování mě ale přesvědčili, abych vytáhl knížky z období dětství mých rodičů. Krásná komentář od Enšpígla.(18.10.2015)

Něco tomu dokumentu chybělo - hloubka? lyrika? - nevím... Pouze z úcty k Miloslavu Zikmundovi dávám čtyři hvězdy.(28.12.2015)

Velmi upřímný dokument - Sáva Zikmund doplácející na slávu otce.(20.1.2016)