Laskavý příběh o těžkostech i radostech ženy ve středním věku. Evelyn je žena v domácnosti nespokojená se svým manželstvím. Když jde do domova důchodců navštíviť senilní tetu, seznámi se se starší dámou Ninny. Ninny jí vypráví příběh o mladé ženě žijící v Alabamě dvacátých let 20. století. Prostřednictvím jejího osudu sa Evelyn postaví na nohy, vezme svůj život do vlastních rukou a v Ninny najde nejlepší přítelkyni. (oficiální text distributora)

Agatha

Výborně napsaný scénář, který je zahraný asi těmi nejlepšími herečkami, které mohli do tohoto filmu o neobyčejných přátelství vybrat. Osobitá Mary Stuart Masterson a půvabná Mary-Louise Parker, excelentní Kathy Bates a neuvěřitelná vypravěčka Jessica Tandy, bez které by Smažená zelená rajčata byla přinejmenším nedosmažená... A i ostatní osazenstvo zde není nadarmo (Stan Shaw, Cicely Tyson). Scénář připravil Jessice Tandy krásné a dojemné příběhy k vyprávění, které zaujmou snad každého. A i ona svým výkonem zaujala natolik, že byla zcela zaslouženě nominována na Oscara. Velká škoda, že tato herečka dostala šanci projevit naplno svůj talent až v 80 letech, ale buďme rádi aspoň za to. Tento snímek se mi zdá tak nějak nedoceněný a zapomenutý, x krát do roka opakují neuvěřitelné braky a tento snímek jsem přitom v TV ještě nezaregistroval. A může nabídnout nejen výborné herecké výkony, ale i znamenitou kameru, dialogy, kostýmy a také hudbu (vystoupení černošské zpěvačky v kostele například nemělo chybu). Tento film mě okouzlil a určitě na něj jen tak nezapomenu. ()

Defaultovna

No, to som si zase dala. Smažené zelené rajčiny sú klasickou americkou drámou rokov deväťdesiatych: Ide o ťažko sentimentálny, pri srdci hrejúci, estrogénom prešpikovaný film, na ktorý sa mimoriadne dobre pozerá, atmosféra rozprávaného príbehu je úžasná a podfarbená skvelou (ako sme si už u Newmana zvykli) hudbou. Všetky ženské hrdinky sú očarujúce a dostane sa nám aj chvíľkového napätia pri rozuzlení vražedného prípadu. Filmu udeľujem 9 z 10 presmrkaných vreckoviek. TOWANDA! ()

Avalon820

Jedli jste někdy smažená rajčata? Je to děs, chutnají, jako když někdo něco nepěkného předžvýkal a smažil to tak dlouho, až se z toho stalo uhlí. Tento fakt ale o filmu nevypovídá naprosto nic :) Smažená rajčata byla ve své době mimořádně populárním filmem (v USA, samozřejmě) a i dnes jsou takovou modernější klasikou. Překonala popularitou svou knižní předlohu a nemohu posoudit, zda oprávněně, neboť jsem toto dílo nečetl. Každopádně co se snímku týká... Jde o vysoký nadstandard. Příběh plný nostalgie, úžasných hereckých výkonů, příběhu, kterému nechybí připomenout tak důležité věci jako je láska, přátelství, dobrodužství, ale třeba i smrt, a to vše zasazeno do prostředí jižanského městečka v Americe 30./40. let. V závěru jsem pouze zíral s otevřenou pusou. Přesně takovýto styl filmů miluji ze všeho nejvíce, a proto Smažená zelená rajčata všem srdečně doporučuji. ()

emma53

Dojemný a úžasný film, který na mě vychrlil obrovskou dávku emocí a já seděla jak přikovaná a čekala, dokud Ninna nedovypráví příběh až do konce. Idgie, rozporuplná osobnost, zcela bez předsudků vůči černým a morálním hodnotám té doby a na druhé straně se smyslem pro pravé přátelství se vším všudy a že toho nebylo málo.Této krotitelce včel po právu dávám plný počet bodů. Nesmím zapomenout ani na rozkošnou Evelínku, kterou Kathy Bates zahrála excelentně. Film, který půjde hned do mé topky, z které hned tak neodejde........a byl tam opravdu velmi dlouho. ()

Wendy

Nadmíru příjemný a pozitivní snímek, který po shlédnutím musím zařadit mezi své oblíbené a podobně laděné filmy jako je méně známá Antonia či Harold a Maude. Vypořádává se hned z několika bolístkami 20., 30. i 80. let, více či méně subtilní formou, plně utvrzuje mé přesvědčení o hereckých kvalitách Mary-Louise Parker, Kathy Bates a Jessicy Tandy a musím zatleskat i poslední představitelce hlavní role, Mary Stuart Masterson, kterou vidím poprvé. A jako velké fanynce seriálu Six Feet Under/Odpočívej v pokoji se mi líbí, jak se postava Kathy Bates ve Smažených zelených rajčatech, Evelyn, dokáže pomocí postav Ninny, Idgie a Ruth osvobodit ze stereotypů svého života a ve SFU je to zase její postava, Bettina, která pomáhá osvobodit postavu Ruth Fisherové. Kruh života. ;-) ()

• Casting Society if Amerika udělila Davidu Rubinovi cenu Artios za nejlepší casting pro hraný film. (Terva)
  • Režisér Jon Avnet počas natáčania premenoval Mary-Louise Parker na "Lou" a Mary Stuart Masterson na "Stu", pretože ich mená sú si veľmi podobné a on ich musel často oslovovať. (misterz)
  • Nancy Moore Atchison získala za svůj výkon cenu Young Artist v kategorii nejmladší herečka pod deset let. (Terva)