Laskavý příběh o těžkostech i radostech ženy ve středním věku. Evelyn je žena v domácnosti nespokojená se svým manželstvím. Když jde do domova důchodců navštíviť senilní tetu, seznámi se se starší dámou Ninny. Ninny jí vypráví příběh o mladé ženě žijící v Alabamě dvacátých let 20. století. Prostřednictvím jejího osudu sa Evelyn postaví na nohy, vezme svůj život do vlastních rukou a v Ninny najde nejlepší přítelkyni. (oficiální text distributora)

Erinye

Tento film má pro mě zvláštní kouzlo, snímek, který pohladí po duši. I když je tam plno bolestných momentů, opravdu stojí za podívání. O herecký výkonech ani nemluvím. Mám ráda filmy, kde se prolínají různé časové linie, a v závěru na sebe nenásilně navážou. Konkrétně zde, to bylo skrze vyprávění jedné z hlavních hrdinek. Film o ženské odvaze, ženské síle, o vůli. Nevnímám to jen jako film o ženách, ale o lásce, o životě takovém, jaký doopravdy je. Film s nádherným posláním, pokud upadnete, můžete vstát, postavit se a začít od začátku. Když nejde o život, nejde o nic. Krásná sonda, do hloubi lidské duše. ()

Shedom

"Vyprážané zelené paradajky"... bola moja prvá odpoveď na otázku aký je môj obľúbený film. Videla som to ako malá žaba na STV2 a odvtedy som v tom mala jasno :). Kedykoľvek si pusím alebo zazriem v telke kúsok, pozriem si takmer celý film, jednoducho sa neviem odlepiť. Krásny príbeh, prelínanie časových rovín, horúci americký juh, pískanie vlaku, záber na opustené Whistle Stop Cafe...nekonečná nostalgia. ()

Jayem

Podľa mojho názoru sa to po celkom slubnom začiatku začalo pomali rozbiehať do záhuby. A zachránil to až celkom dojemný koniec. A nijako tomu nepomohla dlhá minutáž. Ale aj napriek tomu sa to dalo v pohode pozerať a to hlavne kvôli dobrým hereckým výkonom. ()

dehlie

skvelá vec, ktorá sa mi dlho akosi vyhýbala. strašne sa mi páčili výkony mary- louise parker ako ruth a hlavne mary stuart masterson ako idgie. dojímavý príbeh zo starých časov. ()

Monka03

Z tohoto filmu jsem měla docela dobrý pocit. Příběh o neobyčejně obyčejném přátelství dvou žen se odehrává na jihu ameriky 20. let 20. století a po více než třiceti letech dokáže ovlivnit život jedné náhodné posluchačky. Snímek příjemný a chvílemi až dojemný. Snaží se dotknout i otázky rasismu. Tyto části jsou ovšem podle mého názoru dost málo reálné. Přesto si troufám tvrdit: je to ke koukání. ()

thunnus

Trochu nostalgické, dobře zahrané, nicméně to vykreslení nás mužů se mi nelíbí a nepovažuji ho za pravdivé. Tedy alespoň v to doufám :-) ()

Caine

Příjemně se to rozlilo na duši. Po dvaceti letech se mi to líbilo asi úplně stejně jako kdysi. Smutné, dojemné, ale přesto vlastně veselé a pozitivní... ()

blazenka

Nevím, jak mě mohl tak dlouho tento snímek prostě míjet. Je to po dlouhé době film, který ve mě zanechal spoustu dojmů a pohladil duši. Úsměv střídal dojetí a emoce na mě stříkaly plnou palbou. Jemně vyprávěný příběh z minulosti se prolíná se scénami ze současnosti. Smažená zelená rajčata jsou o přátelství, odvaze, statečnosti a výjimečnosti. ("Na mořském dně jsou miliony ústřic, ale jen do jedné z nich bůh vložil zrnko písku"). Whistle Stop Cafe, kde se pomalu ubíral čas, kde měli černí stejná práva jako bílí, kde se ve větru komíhal vývěsní štít, ve mně zanechal nesmazatelnou vzpomínku. "Srdce může být zlomené, ale bude bít pořád stejně." 95% Towanda!!! ()

Marsello

Neuveriteľné, ako jedna stará baba dokáže rozprávaním jedného príbehu pomôcť jednej žene. Síce je to už starší snímok, ale ani na tie netreba zabúdať, alebo ich nebodaj prehliadať. Jessica a Kathy sú menej známe a pre niekoho úplne neznáme herečky, ale ich stvárnenie bolo realistické a slušné, veľmi slušné. Dnes je to za štyri hviezdy. ()

Rokle

Osud tomu chtěl, abych v jednom týdnu viděl dva filmy s Jessicou Tandy (předtím Řidič slečny Daisy). A musím se hluboce sklonit před jejím výkonem v obou filmech. V "Rajčatech" předvádí i přes svůj věk neuvěřitelnou vitalitu a neméně dobře ji sekundují ostatní ženy. V podstatě jsem strašně překvapený jak moc jsem nadšený, protože jsem osoba, pro kterou tento film není primárně určený. Odnáším si z něho obdobné pocity, které jsem prožíval při sledování Pravidel moštárny. ()

lemonova

Vyprážané zelené paradajky sú lahôdka.. aspoň filmová. A to, čo predvádza Kathy Bates, ma úplne dostalo. Krása! :) ()

Vabr

Velmi hezký a příjemný snímek se skvělým příběhem v minulosti a zábavným příběhem v současnosti. Bavil jsem se a taky hltal každý dialog či dějový zvrat. Jedná se o poutavé vyprávění, které je s překvapením o dost zajímavější než to v současnosti, které táhla převážně Kathy Bates. Vyhodnocení: Idgie by byla super kamarádka ()