Zlo nikdy nespí

(neoficiální název)

SOMNIA: Zlo nikdy nespí

Horor / Thriller

USA, 2016, 97 min

Ooou key...? Rozmohl se nám tady takový nešvar. Filmaři velice často nesmyslně míchají žánry. Napíší je na kartičky, zamíchají, zakryjí si oči, na pár z nich random ukáží a Voila!, základ filmu je na světě. Pokud jste filmaři a předchozí věta se vás dotkla, tak se omlouvám, ale přesně tak to vypadá... "Before I Wake" je po "The Boy" dalším snímkem, který se tváří jako horor, a přitom se jedná o drama ("hororových" je ve skutečnosti tak 5 - 10 %). A vůbec nejvtipnější je, že coby drama to funguje skvěle (měla jsem na krajíčku u "hororu"! XD). Jinými slovy vykašlat se na to "být cool"a nesnažit se dělat z Rakoliny super stvůru, ale jen "obyčejného" bubáka, šla bych s hodnocením daleko výš. P.S.: Thomas Jane je stále sexy a Jacob Tremblay... ježiš, to je brouček!:-) P.P.S.: Ten český název je (opět) totálně mimo.(13.4.2016)

|54%| Shlédnuto v kině díky CSFD projekci. Konečně mi zas po nějaké té šíleně dlouhé době vyšla projekce. Bud mi to zhatí noční nebo se mi nakonec vůbec nechce či mám něco jiného v plánu. Na Zlo nikdy nespí bych se býval jít i zvolna do kina, ale účast s CSFD uživateli mi vyšla, tak super. Tyhle novodobé duchařské horůrky mám rád, ikdyž v poslední době už začínají být dost ohrané. Doufám, že druhý V zajetí démonů se od Wana vyvede. No, nyní k tomuhle. Hororových prvků tu moc není. Pár lekaček tu je, aspon tak. Technicky zpracované a k tomu pár nápadů tu také je, takže to musím režiséra pochválit. Jeho film Oculus mě ale nadchnul mnohem víc (plný počet hvězd). Příběh je primitivní, ve finále tu máme pointu, ale je taková divná a ne moc dořešená dle mě. K tomu až na postavu malého chlapce s nadpřir.schopnostmi mi tu herci nepřišli nějak dobří. Hudba celkem ušla. Ze začátku to jde, ale nikam se to výrazněji neposune. Jen 1 scéna mi tu přijde zajímavá a trochu děsivá. Ve výsledku obyčejný průměr a jednohubka, která se dá vydržet a neurazí, ale víckrát bych si to nepouštěl.(16.4.2016)

• S.Quentin QUALE

Nápad dobrej, fakt že jo, ale scénář je strašná slabota. Navíc se děj točí kolem spousty děcek v duchu rodinnýho dramata, což taky pochválit nemůžu. Úplná ostuda to není, ale ze čtyř Flanaganových filmů, které jsem viděl, je tento jako jedinej o šár níž. Za mě spíš nebrat. 40%(5.6.2016)

Before I Wake není špatný horor, ale ani ničím nevyniká. Netvrdím, že jsem neočekával daleko více. Jde spíše o pohádkový barevný horor, který má pár slušných chvil, ale místy působí hodně lacině. Oculus byl velký hororový zážitek z rukou Flanagana, ale Before I Wake je možná o dva stupně jinde a hororovou kvalitou se nedají srovnávat .. 5/10 = 55%(16.4.2016)

Hororové psychologické drama? Proč ne, bohužel poněkud nedotažené a trpící zvrácenou potřebou současných mainstreamových tvůrců nacpat do každého filmu, který jde do kina, alespoň několik těch lekaček, ať už se tam hodí nebo ne (začínám mít podezření, nebo v to spíše doufám, že za tím nebude ani tak režisér, ale studio, které si předepsaným počtem lekaček podmiňuje přidělení finančních prostředků na natočení filmu). Minimálně ve druhé polovině filmu totiž Flanagan ukazuje, že nějaký ten talent pobral a správnou hororovou atmosféru navodit umí i pěkně chytře a pomalu. O to víc je pak mrzuté, když se uprostřed takové scény objeví bez jakéhokoli smyslu typický stupidní křiko-ksicht, který v kontextu působí jako pěst na oko a celou budovanou atmosféru zase potopí. Téma celkově dobré, jako obvykle nutno dodat, že by se dalo vytěžit ještě výrazně lépe. Bubák sympatický. Závěr poměrně neuspokojivý, respektive trochu nesourodý se zbytkem filmu. Škoda té nevyváženosti, umím si představit, že některým scénám bych napálil i plný počet, jindy to bylo na odpad. Takže celkově pěkný průměr.(11.5.2016)