Zlo nikdy nespí

SOMNIA: Zlo nikdy nespí

Horor / Thriller

USA, 2016, 97 min

• Doudis19

Jacoba Trembliho si cením, ale tady se fakt měl někdo bát? To nemůže Flanagan (jo, režisér supr Oculusu) myslet vážne. Jasně, asi to měl těžký, od studia nalajnovaný, ale ať se podívá, jak senzačně dopadlo Zhasni a zemřeš!! Tady to celé padá na nezajímavém scénáři, kde se furt řeší pocity po životních tragédiích, pláče se, a k opravdovému strašení se ani nedostaneme. Pravdou je, že ani není moc čím strašit, když grafici a tvůrci zvláštních efektů vypiplaj nepodstatné odstíny motýlých křídel, aby pak naprosto zkonili podobu hlavního monstra, které je ve vší své lacinnosti naprosto k smíchu.(15.8.2016)

Bubácká atmosféra je ve formě příjemného mražení, naproti tomu samotný bubák je spíše trošku k smíchu. Když si k tomu přičtu ne moc zrovna kvalitní denní scény, výjde mi že měl film zase tolik nebavil. A když mě nebavil, znamená že nebude asi zase tak moc dobrý. Když spací kvalitu, raději si pustím znovu Noční můru z Elm Street. 50%(18.8.2016)

Ooou key...? Rozmohl se nám tady takový nešvar. Filmaři velice často nesmyslně míchají žánry. Napíší je na kartičky, zamíchají, zakryjí si oči, na pár z nich random ukáží a Voila!, základ filmu je na světě. Pokud jste filmaři a předchozí věta se vás dotkla, tak se omlouvám, ale přesně tak to vypadá... "Before I Wake" je po "The Boy" dalším snímkem, který se tváří jako horor, a přitom se jedná o drama ("hororových" je ve skutečnosti tak 5 - 10 %). A vůbec nejvtipnější je, že coby drama to funguje skvěle (měla jsem na krajíčku u "hororu"! XD). Jinými slovy vykašlat se na to "být cool"a nesnažit se dělat z Rakoliny super stvůru, ale jen "obyčejného" bubáka, šla bych s hodnocením daleko výš. P.S.: Thomas Jane je stále sexy a Jacob Tremblay... ježiš, to je brouček!:-) P.P.S.: Ten český název je (opět) totálně mimo.(13.4.2016)

• luka4615

Mělo to obrovský potenciál, avšak tvůrci ho využívají jen z části. Film na mě působil spíš jako laciné fantasy než horor. Mimochodem, když už mluvím o hororu, tak hlavní "bubák" zde působí docela vtipným a laciným CGI dojmem. Přičtěte si k tomu zmatené chování všech postav a narychlo ukončené finále, a máte zde podivný mix žánrů, v němž zcela chybí kvalitní hororové ingredience.(10.6.2016)

Potenciál by tam byl, ale nevyužitý, schovaný na papíře v tom ústředním námětu. Bohužel alespoň na mě film téměř vůbec nefungoval. Emočně Flanagan střelil úplně mimo terč (za vydatné "podpory" herců), hororově se trefil tak každou třetí střelou. Hlavní bubáčisko úplně vtipně neděsivý pajdulák s osobní historií, která je odhalena v iritujícím způsobem doslovném rozuzlení, kterému předchází zhruba pětiminutové finále, které snad "finálem" ani nelze nazvat. Po výborném, znepokojivém Oculusu je Before I Wake bolestivé vystřízlivění, takovouto víceméně bezpečnou pohádku, kde po pravé hrůze a děsu není ani vidu, ani slechu, jsem nečekal. Navíc mě to dokázalo otrávit ještě dřív, než se děj pořádně rozběhnul - strašně mě vytáčí, když se ve filmu, jenž se jako třeba v tomto případě týká snů, spánku atd., stáčejí k tomuto tématu i úplně nesouvisející dialogy. Takže postavy jen tak pro nic za nic "významně" žvatlají o snech, říkají, že se cítí "awake" ... protože to scénáristovi asi dává pocit, že je pak film sevřenější? Ani hovno, působí to strašlivě nuceně a neupřímně. Mám pak nutně dojem, že postavy předříkávají jen napsané fráze a vyvolává to ve mně od nich odstup. Nelze pak fandit, nelze se bát. Tři hvězdy, a to jsem na ten film možná až moc hodnej.(12.4.2016)