Zlo nikdy nespí

SOMNIA: Zlo nikdy nespí

Zlo nikdy nespí

Horor / Thriller

USA, 2016, 97 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,922,000▐ ďalšia ducharská bejkovina, škoda už to nemá nič do seba /40%/(13.10.2016)

Jde o poměrně příjemný horor, který má relativně kvalitní příběh, nesnaží se tlačit na pilu a přesto dokáže ze sebe dostat to co má. ( 10.10.16/MAC )(15.10.2016)

Fajn obsadenie, kamera, strih, réžia. Čo robí film výnimočným je skĺbenie hororu a drámy. Dvoch dosť odlišných žánrov ktorých spojením vzniká silný emocionálny dopad. Jediná vec ktorú by som filmu vytkol boli slabé triky. Najmä CGI motýle boli tak umelé, až to oči trhalo. Samotná príšera už vyzerala o niečo lepšie. V každom prípade vcelku spokojnosť a som zvedavý na ďalší Flanaganov projekt.(12.6.2016)

Hororové psychologické drama? Proč ne, bohužel poněkud nedotažené a trpící zvrácenou potřebou současných mainstreamových tvůrců nacpat do každého filmu, který jde do kina, alespoň několik těch lekaček, ať už se tam hodí nebo ne (začínám mít podezření, nebo v to spíše doufám, že za tím nebude ani tak režisér, ale studio, které si předepsaným počtem lekaček podmiňuje přidělení finančních prostředků na natočení filmu). Minimálně ve druhé polovině filmu totiž Flanagan ukazuje, že nějaký ten talent pobral a správnou hororovou atmosféru navodit umí i pěkně chytře a pomalu. O to víc je pak mrzuté, když se uprostřed takové scény objeví bez jakéhokoli smyslu typický stupidní křiko-ksicht, který v kontextu působí jako pěst na oko a celou budovanou atmosféru zase potopí. Téma celkově dobré, jako obvykle nutno dodat, že by se dalo vytěžit ještě výrazně lépe. Bubák sympatický. Závěr poměrně neuspokojivý, respektive trochu nesourodý se zbytkem filmu. Škoda té nevyváženosti, umím si představit, že některým scénám bych napálil i plný počet, jindy to bylo na odpad. Takže celkově pěkný průměr.(11.5.2016)

Dreams Come True Boy. Docela nechápu, proč ten tři stopy vysoký projektor jeho adoptivní táta lépe nevyužil? Proč ho třeba před spaním nenechal listovat v Playboyi..? Zajímavý nápad s fádní formou realizace. Pomalé pohyby i mluva, tklivé smyčce a ženské sbory, bubák ze skladů Area 51, k tomu otřepaně podaná vyšetřovací linie, rodiče stavící domácí nadpřirozeno na úroveň vyskládávání myčky a bezkrevné výkony herců nad 18 let. Flanagan skončil někde na půl cesty mezi temnou rodinnou fantasy a klasickým záhrobním hororem a já pro jeho i naše dobro doufám, že své příští kroky namíří zase směrem od mainstreamu. Na svůj věk sice přehnaně sladce žvatlajícímu, ale jinak velmi přesvědčivému Jacobu Tremblayovi z celého srdce přeji, aby ho Culkinův dealer koksu zkontaktoval až co nejpozději..(28.6.2016)

• - Film na DVD měla vydat společnost Relativity Media, jenže ta zkrachovala a osud filmu zůstal neznámý. (kellne)

• - Pôvodný názov filmu mal byť Somnia, čo by znamenalo v poradí tretí film Mika Flanagana, obsahujúci jednoslovný latinský názov, a to po filmoch Absentia (2011) a Oculus (2013). (figliar)

• - Ve scéně kdy Codyho (Jacob Tremblay) odvezou od pěstounů v závěru filmu, dají chlapci injekci na uspání. V dalším záběru však není na ruce hocha známka po vpichu jehly. (Danny F.)