poster

Zlo nikdy nespí

 • USA

  Before I Wake

 • USA

  Somnia

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  SOMNIA: Zlo nikdy nespí

Horor / Thriller

USA, 2016, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sidzej
  ****

  Fajn obsadenie, kamera, strih, réžia. Čo robí film výnimočným je skĺbenie hororu a drámy. Dvoch dosť odlišných žánrov ktorých spojením vzniká silný emocionálny dopad. Jediná vec ktorú by som filmu vytkol boli slabé triky. Najmä CGI motýle boli tak umelé, až to oči trhalo. Samotná príšera už vyzerala o niečo lepšie. V každom prípade vcelku spokojnosť a som zvedavý na ďalší Flanaganov projekt.(12.6.2016)

 • Arx
  ***

  Mohli to být klidně čtyři hvězdičky ale bohužel zmatené a doslova podivné chování ústředních postav celkový dojem podstatně snižuje. Jinak jde o celkem kvalitní horor, s minimem "lekaček" ale překvapivě svižným tempem.(21.4.2016)

 • salisbury
  ***

  Ač Zlo nikdy nespí, tak tohle zlo jistojistě zapadne za krátkou chvíli pod nános věčného prachu a v poklidu našich duší usne bez vavřínu. Bohužel průměrná duchařina, která měla v určitých chvílích velmi slibný potenciál. Thomas Jane se svým charismem kraloval a předčil s ním i jemný půvab kolegyně Kate Bosworth, která chladila jak podzimní začátek večera. Většina scénáře byla prokopírována skrz několik jiných předchozích filmů s touto tématikou a velkých překvapení se nedočkáme. Pár vydařených zaleknutí slávu filmu nepřinese a jediné co mi přišlo interesantní bylo snové pestrobarevné kmitání motýlích křídel.(13.4.2016)

 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,922,000▐ ďalšia ducharská bejkovina, škoda už to nemá nič do seba /40%/(13.10.2016)

 • flanker.27
  **

  Nápad ucházející, i ten záměr neudělat z toho horor na první dobrou jako spíš psychologické drama s poetickými prvky a sem tam mrazením v zádech. Bohužel to moc nefunguje díky několika věcem. Za prvé neskutečná doslovnost. Ne že by film musel být zamotaný aby to vypadalo, že je chytrý, ale když něco jasně plyne z děje, proč to ještě v druhém plánu dovysvětlovat. Za druhé, atmosféře těžce ubližuje divné chování většiny lidí na scéně, kteří na dění kolem sebe reagují velmi nepochopitelně a naprosto nerealisticky. Skoro nikdo tam nejeví strach, údiv, snahu vyrovnat se s děním nebo mu vzdorovat. Za třetí, ač se to snaží o originalitu, zase to sklouzne do čistě hororových klišé typu maminka musí pátrat v archivech, aniž by ji nějak zvlášť trápilo, že právě přišla o manžela. Což byl mimochodem jediný sympatický člověk na plátně, leč to je právě to klišé, v mainstreamových hororech dnes musí vždy mužské postavy zmizet nějakým podobným způsobem, aby vše podstatné zůstalo na ženách, asi to tak odpovídá současným kulturně vzdělávacím požadavkům. Navíc se těžko drží mamince palečky při jejím snažení, když to do značné míry bylo právě její idiotské chování, které věci zhoršilo. A opět jako obvykle, následky toho chování nenese ona sama, ale ostatní. Sice tam máme jakýsi příslib možného happy endu, ale stále v rámci dost nerealistického přístupu k situaci, která nastala. Je tam pár věcí, které si zaslouží ocenění, jenže docela slušný potenciál je těmi vyjmenovanými negativy dost ubit.(15.10.2016)

 • - Ve scéně kdy Codyho (Jacob Tremblay) odvezou od pěstounů v závěru filmu, dají chlapci injekci na uspání. V dalším záběru však není na ruce hocha známka po vpichu jehly. (Danny F.)

 • - Film na DVD měla vydat společnost Relativity Media, jenže ta zkrachovala a osud filmu zůstal neznámý. (kellne)

 • - Pôvodný názov filmu mal byť Somnia, čo by znamenalo v poradí tretí film Mika Flanagana, obsahujúci jednoslovný latinský názov, a to po filmoch Absentia (2011) a Oculus (2013). (figliar)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace