poster

Zlo nikdy nespí

 • USA

  Before I Wake

 • USA

  Somnia

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  SOMNIA: Zlo nikdy nespí

Horor / Thriller

USA, 2016, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gogo76
  ***

  Celkom zaujímavý horor , ktorý sa tak trochu podobá na Šiesty zmysel, ale to bude najskôr tým chlapcom. Roztomilý chlapec, ktorý iba nedávno prežil niekoľko rokov v jednej izbe (film Room) akoby nerástol. 10 rokov by som mu teda fakt nehádal a rovnaký problém som riešil pri spomínanom filme Room. Atmosféra filmu je slušná, občas dokáže film vydesiť i dojať, čo je pre diváka znamenie, že film ide dobrou cestou. V posledných rokoch som si zvykol v hororoch vídať nešťastné prípadne otvorené konce. Tento je iný, ale k príbehu tak nejak sedí, ale osobne si horor predstavujem od začiatku až do konca. Slušný priemer. 60%.(7.8.2016)

 • BoPo
  **

  Skôr než o horor ide o strašidelnú rozprávku na dobrú noc. Nápad samotný mal potenciál, preto som si aj film pustil, ale jeho spracovanie pokulháva po všetkých stránkach. Hlavné strašidlo nepôsobí ani vizuálne, ani aktivitou. Herecké obsadenie neprináša žiadnu nadstavbu. Film nedokáže vybudovať strašidelnú atmosféru, takže sa pri jeho večernom pozeraní nemusíte báť o svoju REM fázu spánku.(9.10.2016)

 • Tuax
  ***

  Pro mě osobně je škoda, že se film vydal cestou ve snaze působit hororově, což moc nevyšlo. Spíše je to docela temná fantasy i se svými prvky. Ale ten nápad a jeho zpracování se mi do jisté míry líbil, ale tzv. chrochtal bych blahem, kdyby to tvůrci pojali jako rodinnou fantasy, pozitivněji laděnou. Ten potenciál v tom byl obrovský, rozhodně větší než se to snažit takto vecpat do hororu. V tom případě se to mělo vyhnout té tragické lince o chlapci a matce. Ale jinak herecky to bylo pro mě fajn, možná jen ten kluk byl fakt špatný, ale je mladý a ne všichni dětští herci jsou geniálními herci. Příběh samotný si u mě rozhodně získal sympatie, ale problém je v tom, že když nad tím přemýšlím víc a víc, že v tom nemám ujasněno co tvůrci nakonec stvořili, je to pomixované, u něčeho se hodně tlačí na důraz atam to selhává a tam kde je to jen tak mimochodem, tam to zase naopak funguje a je to nevyužito. Ale pořád to byla fajn fantaskní podívaná i když s nepovedenou enormní snahou o temnost.(24.6.2016)

 • J*A*S*M
  ***

  Potenciál by tam byl, ale nevyužitý, schovaný na papíře v tom ústředním námětu. Bohužel alespoň na mě film téměř vůbec nefungoval. Emočně Flanagan střelil úplně mimo terč (za vydatné "podpory" herců), hororově se trefil tak každou třetí střelou. Hlavní bubáčisko úplně vtipně neděsivý pajdulák s osobní historií, která je odhalena v iritujícím způsobem doslovném rozuzlení, kterému předchází zhruba pětiminutové finále, které snad "finálem" ani nelze nazvat. Po výborném, znepokojivém Oculusu je Before I Wake bolestivé vystřízlivění, takovouto víceméně bezpečnou pohádku, kde po pravé hrůze a děsu není ani vidu, ani slechu, jsem nečekal. Navíc mě to dokázalo otrávit ještě dřív, než se děj pořádně rozběhnul - strašně mě vytáčí, když se ve filmu, jenž se jako třeba v tomto případě týká snů, spánku atd., stáčejí k tomuto tématu i úplně nesouvisející dialogy. Takže postavy jen tak pro nic za nic "významně" žvatlají o snech, říkají, že se cítí "awake" ... protože to scénáristovi asi dává pocit, že je pak film sevřenější? Ani hovno, působí to strašlivě nuceně a neupřímně. Mám pak nutně dojem, že postavy předříkávají jen napsané fráze a vyvolává to ve mně od nich odstup. Nelze pak fandit, nelze se bát. Tři hvězdy, a to jsem na ten film možná až moc hodnej.(12.4.2016)

 • Zeck
  **

  Zlo nikdy nespí, protože má poluci! Naštěstí jsem v dětství neměl podobný dar jako hlavní protagonista, rodiče by mě okamžitě poslali do nejbližšího pasťáku za tu perverzní show, co by se jim zjevila v obýváku. Další z řady soft hororů, kdy tvůrci už použili a desetkrát od sebe navzájem vykradli příběhy "podle skutečných událostí", takže nezbyla už žádná vymyšlená městská legenda, ze které by se mohla udělat "hrůzná" rekonstrukce. Z té nekonečné salvy duchařských sraček na jedno brdo jsou už sami evidentně tak znudění, že se snaží o jakousi originalitu, což je dobré, ale u toho snažení v tomto případě zůstalo. Místo regulérního ducha zde máme strašící rakovinu a to je zhruba asi tak všechno, co je jinak. Napětí, trnutí, hrůza, strach, otáčení se za sebe, neotáčení se za sebe, ale kontrolování letmým pohledem do stran, jestli tam někdo čirou náhodou nestojí zrovna v době kdy čumím na horor a jsem posranej. Tak na tyto pocity můžete rovnou zapomenout, protože tohle není horor, ale jen další z řady duchařských rodinných dramat, kde vzdálenou tetu dělá strašidelný vzduch. Vážně si nevzpomínám, kdy mě dokázal nějakej duchařskej horor skutečně postrašit, což by hádám asi primárně měl. Tento stupidní a dekády se nevyvíjející subžánr, normovaný takovým šíleným způsobem, že člověk pozná lekačku pět minut dopředu, mě zkrátka nikdy nechytil a tento film mi změnit názor překvapivě nedokázal. 50%(10.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace