Brána temnoty

• USA Pay the Ghost (více)

Rok poté, co jeho malý syn zmizel během halloweenského karnevalu, je Mike Cole pronásledován nevysvětlitelnými děsivými obrazy a vzkazy. Spolu se svou manželkou, se kterou se již značně odcizili, se ale nezastaví před ničím, co by jim zabránilo v odhalení těchto záhad a nalezení ztraceného syna. Přitom narazí na legendu, která odmítá zůstat pohřbena v minulosti. (Magic Box)

Mrkvič

Bál jsem se hrozné zhovadilosti a tak jsem se nestyděl pustit si horůrek za bílého dne. Nakonec jsem film dokoukával zachoulený pod dekou v rohu gauče. Sice není Brána temnoty kdo ví jakým skvostem a Cage je fakt hrozný, ale režisér umí a potvrdil to i u tohoto žánru. Atmosféra je fajn, lekačky jsou spíš tak vtipně dráždivé a hlavní jsou atmosférické pasáže (jako třeba koloběžka pojíždějící po pokoji). ()

venison

Nudná změť okoukaného, která neměla s hororem nic moc společného.. Tematicky možná jo, ale napětí nulové a frekvence strachu zůstává na nule.. Navíc díky Cagovi drží divák palce bubákům, aby mu nabančili, a on měl konečně důvod tvářit se jako truchlící baset.. ()

ivan bohatyr

Docela slabota, ten scénář respektive celý příběh mám řadu mezer, těžko potom něco vymýšlet když už základ je špatný. Jinak ten strašidelný nádech tam je, vizuálně to taky není zlé. ()

Phietros

Není to bůhví jaký propadák, ale ani žádná bomba a to jsem se těšil protože filmy od Cage jsou vždy dobré! Námět zajímavý, první polovina bych řekl o něco lepší a tajemnější, druhá už klasicky střižená fantazy s hororem. Legenda co se vrací každý rok pro děti dobrá, ale mohla být lépe zpracovaná. 60% ()

Danny F.

Občasné lekačky v tomto filmu jsou už jen rutinou. Jako horor hrozně okoukané a opakované. Samotný starověký příběh by ušel ale to je asi tak vše. 60% ()

zdenny

Celkem takový pohodový horůrek se sympatickým Nicolasem Cagem. Vše šlapalo jako po másle, nikdo nekladl nepřekonatelné překážky. Takže tak nějak na pohodu. ()

lykan9

Musím uznat, že jsem čekal, že to bude mnohem horší. Ba co víc, Brána temnoty má skvělou atmošku a lekací scény jsou opravdu vydařené. Celé mě to však kazili herecké výkony, a to zejména Nicolas Cage. On prostě není dobrý herec a jeho výkon narušuje pocit z filmu natolik, že přesto, že si tento horor zaslouží třeba i 4 hvězdy, tak kvůli němu je nedám. Film má však přesto velká pozitiva a jedním z těch největších, je příběh. Postupné rozplétaní toho, co se stalo malému klukovi, je zajímavé a proložené skvělými lekačkami, u kterých (přiznám se) jsem se i lekl. Škoda, že si hlavní roli nezahrál někdo jiný, protože tento horor by si to zasloužil. ()

Dagoussek

Pozor, za závěsem stojí duch matky plná zloby a unáší na oný svět děti, tak si je na Halloweena hlídejte...nebojíte se, ale i přesto čekáte, co z toho bude. Slabý průměr. ()

jefff

Vlastně moc fajn horor, který odsýpá, nenudí a baví napínavou režií. Akorát je znát šetření na rozpočtu a konec je takovej slabší. Ale vůbec to není špatný film. ()

herr_carter

Nijak mě to neurazilo, ale totéž se dá říct o míře nadšení. Pár lekaček tu je sice velmi obstojných, ale celý ten námět filmu je prostě blbý. Navíc Cage a jeho prkenný výraz se mi do tohoto žánru prakticky vůbec nehodil, takže hodnotím spíše podprůměrně...................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

sedm.1

Tak tentokrát se nás snaží Nicolas Cage přesvědčit, že ještě není na naprostém hereckém dni, účinkováním v duchařině. A hned na začátku musí bohužel konstatovat, že takhle se tedy z toho dna rozhodně jen tak nevyškrábe. Pay the Ghost je totiž regulérní béčko, ovšem béčko těžce nezábavné, mdlé a co je v rámci žánru nejdůležitější, je především zcela bez napětí. Samotná zápletka mě příliš neoslovila, hodně se tu mluví, ale poměrně málo řeší, tempa a nápaditosti též moc nepobrala, a ikdyž je tu ke konci náznak jisté gradace, tak finále je pak doslova tvůrčí blamáží, kde se navíc projevilo, o jak slabou a vlastně i lacinou podívanou celkově šlo. Upřít filmu ovšem nemůžu navození jisté atmosféry a stylovosti, nicméně obojí zas není až na takové úrovni, aby to dokázalo Pay the Ghost nějak vyloženě kvalitativně vytáhnout. Jinak Cage nám očividně stárne a je na něm znát, že si uvědomuje, kam dospěla jeho kariéra, přišel mi tu velice nepřesvědčivý, unavený a naprosto bez jiskry a ani zbytek osazenstva tu pak nehýří zrovna nějakou vysokou výrazností či zajímavostí. Pay the Ghost je zkrátka poměrně nudná a nepůsobivá žánrovka, která svého diváka možná neuspí, ale rozhodně ho ani nepřesvědčí, že jde o dobrý film, natož pak o tom, že Nicolas Cage je zpět. ()

Lukoboss

Byla to celkem nuda.. stojí to na pomezí thrilleru a hororu s tím, že se tam vlastně objeví pár nepříjemných lekaček (tzn. strašidelná ani tak není atmosféra, to se tvůrcům nepodařilo vystavět). N. Cage tentokrát herecky není zase tak topornej, docela si odpouští ty svoje pohledy s pokrčeným čelem. Nicméně po chvilce člověk zjistí, že se tam nic moc neděje a vůbec nejhorší na tom je, že jsou tam některý dějový linky a indície, který jsou nakonec nevyužitý (záběry z kamery, vyšetřování detektiva) - film prostě skončí a toto všechno tam bylo úplně zbytečně. Mohlo to být teda o dost kratší tím pádem. ()

bari68

Mohlo to dopadnúť aj horšie, ale vďaka Bohu aj za toto. Atmosféra jalová, novátorstvo v žánru taktiež na nule a prechody na ,, druhý breh,, sú v porovnaní napr. s Insidious ako výška Davida s Goliášom. ()

BlackTom

Zaplať Cageovi a možno zo seba vytrieska nejaký ten herecký výkon. A možno je tu úplne zbytočný, pretože pečlivo budovaná atmosféra a sympatický detský herec starého páprdu s mimikou dedinského retarda hravo prebijú. ()

iXtr3m3

Objektívne skôr dve hviezdy, ale mám slabú chvíľku a tak dvíham na slabučké tri. Ale inak už film nezhliadnem. Slušné technické spracovanie, menej vrieskajúceho Cagea a viac hrajúceho Cagea, ale mohlo to byť ďaleko lepšie. Škoda potenciálu. ()

Hanys_

Úvod nabitý emocemi, pak jen průměrná duchařina, která v dnešní době nemá čím překvapit a závěr nestydatě vykrádající Insidious. Největší záhadou celého filmu je, jak se k takové látce na stará kolena dostal Uli Edel. ()

Corpsegrinder

Překvapivě slušná cageovina kde zřejmě aspoň někomu ze štábu záleželo na tom aby to nějak vypadalo. Kamera ujde, herecky víceméně každej dělá svoje a i několik ošklivejch lekaček se najde (jednu jsem čekal a přesto jsem se skoro posral). První půlka je bohužel nesrovnatelně lepší než ta druhá kde se to rejžovi tak trochu rozsypalo pod rukama. ()

peetriss

Spíše mysteriózní thriller nežli horor. Po dějové stránce se nejedná o přebornictví, přesto výsledný dojem není úplně nejhorší - přítomno je napětí, psychická frustrace rodičů ze ztráty dítěte a z neznáma jeho osudu je uvěřitelná, režisér Uli Edel si s látkou počíná schopně a atmosféricky neselhává. Nicolas Cage se po delší době opět potkal s rolí alespoň průměrných hodnot, sympatická je také Sarah Wayne Callies. Přestože se Pay the Ghost vydal do žánrových vod, kde je v posledních letech přesycená nabídka značně převyšující poptávku, dokáže alespoň jednorázově, byť co do zážitkovosti průměrně vtáhnout. ()