Brána temnoty

Dan Kay

Sharone Meir

Joseph LoDuca
  • mzss1

|44%| Není to úplně zlý film, ale nenašel jsem zde žádnou výjimečnou scénu, která by stála za větší pozornost, ani žádná napínavost zde nebyla. Jako, ty 3* bych dal, ale závěr šel úplně mimo mě. Neříkám, že byl nepodařený, ale přišlo mi to skoro už jak fantasy. !!!!!MINI SPOILER!!!!! Cage se dostane někam na druhou stranu, kde vysvobodí syna. Šílená démonská žena ho tam po mostě prohání, nemohl jsem se neusmát nad tím. !!!!!KONEC MINISPOILERU!!!!! Nicolase mám rád, i jeho novější filmy. Třeba čerstvě předchozí The Runner se celkem povedl, ale tohle moc ne. Pár světlých chvil se zde najde, takže jsem t v pohodě dokoukal, ale třetí hvězdu bohužel dát nemohu. Je to divný mix žánrů – ani nedokážu zařadit jaký. Asi dvě mrazivé scény zde byly, nějaké náznaky, ale nic víc. Tak proto mírný podprůměr za mě.(1.10.2015)

• kingik

Nicolas Cage si dal schůzku s duchy. Měl trochu bobky jít na ní sám, kontaktoval tedy Strakonického dudáka, ten už má s létajícími přízraky své zkušenosti. Nakonec byl Cage rád, že u tupé nevstávají zbytky vlasů hrůzou. Až by si totiž tenhle film pustil někde v soukromí, zaplatil by mile rád specialistovi, aby jeho postavu z filmu vygumoval. Režisér Uli Edel. Na toho bych vzal kříž, zkřížil hnáty a pochcal ho. Totálně béčkový a slabý režisér, který přišel v roce 2015 s hororem, který by vyděsil maximálně sousedovic Alíka. Jestli jste se u tohoto filmu lekli, gratuluji, splnili jste bobříka odvahy. Triky tak předpotopní, že Karel Zeman by po zhlédnutí tohoto filmu požádal, jestli by mu dodatečně nemohli sehnat do pokračování Cesty do pravěku právě ten tým trikařů, který dělal na tomhle filmu. Určitě by žasl nad supem, respektive kondorem, který v jeho filmu nevypadal tak dobře. Většinu času film nedává pražádný smysl. Cage se tváří zaníceně, Sarah Wayne Callies se tváří nadrženě, jejich filmový synek je hnusně nesympatický, až mám pocit, že se Cageovi ulevilo, že beze stopy zmizel o Halloweenu. Ale ve stupidním scénáři stálo, že jej 90. minut musí hledat. A tak hledá, tu se zastaví na policii, tu zajde za bezdomovcem, tamhle pokecá s kolegyní z práce, do toho vidí nadpřirozené sračky a pak z toho filmu zvrací. Na filmovou záležitost je zde přemíra televizních režijních postupů, Edel se totiž převážně věnuje televizní režii. Cage tímto sračkovým hororem si o něco víc uzavřel cestu ke kvalitním režisérům. Už mu chybí jen film s režisérem Uwe Bolem, aby svůj pád definitivně stvrdil. Tohle byl, až na náznaky pochmurné atmosféry, krásně zoufalý blábol, kupodivu bez finální pointy. Kéž by kdysi obdivovaný herec tuhle schůzku s duchy zmeškal. 20%(3.12.2015)

Keď Michael v deň pamiatky všetkých zosnulých obdrží v práci obálku, z ktorej sa dozvedá o svojom mimoriadnom povýšení, zdá sa že má o dôvod navyše, ako osláviť tento deň so svojím milovaným synom. Ani neskorý príchod domov ho tak neodrádza od toho, aby si obliekol kostým kovboja a nezobral Charlieho na Halloweensky karneval, odohrávajúci sa iba pár blokov od domu. To čo sa na prvý pohľad vyvíja ako dokonalá rodinná idylka, nečakane naberie spád na najdesivejšiu nočnú moru, ktorú môže rodič ako taký prežiť. V jednom momente Mike spúšťa Charlieho krátkodobo z dohľadu, čo sa rázom stáva osudným momentom pre celú jeho rodinu. Ubehol rok, polícia je v prípade zmiznutia malého chlapca bezradná, Michael už nežije so svojou manželkou, pričom jediné čo ich po dlhom čase začína spájať, je množstvo nevysvetliteľných úkazov, vďaka ktorým majú pocit, že sa ich Charlie neustále snaží kontaktovať. Nakoľko sa ani jeden z nich so stratou syna nevie zmieriť, podniká Michael pátranie na vlastnú päsť. Na stenách neďalekej schátranej budovy nachádza záhadný nápis: "Zaplať duchovi", teda totožné slová ktoré Charlie Michaelovi uviedol, tesne pred zmiznutím. V databáze nezvestných detí sa zas dozvedá o pravidelných únosoch v deň Halloweenu v New Yorku. Majú tieto dve zdanlivo odlišné veci niečo spoločné? Alebo Michael spolu so ženou úplne prepadli na psychike, ktorá dokonale zlomila ich vnímanie reality? N. Cage vo filme!! To je neuveriteľné. Po toľkých sračkách ktorými nás zásoboval, prišiel tento nečakaný zlom, no a čuduj sa svete, rovno v horore. "Pay the ghoust" je celkom poctivo budovanou ducharinou, ktorá poteší niekoľkými vydarenými lakačkami, či atmosférou. Všetci zúčastnení sa zhostili svojich úloh na výbornú, takže sa niet celkom na čo sťažovať. Ale ako to už býva zvykom, niečo som si našiel ;) Budem sa opakovať, ale ja osobne nemám rád šťastné konce. Proste tento atribút nemá v horore čo robiť. Takže keď vidím tesne pred spadnutím opony úsmevy, ide ma poraziť. Záver mi dosť pripomínal "Mámu" takže idem so svojím hodnotením dole. Každopádne, dobrá ducharina - 60%.(22.9.2015)

Mrazíci na těle mi vyskočili na "nečekaných"( přece víme jak si Nicolas v posledních třiceti filmech stojí, nebo nestojí ? No, to raději nebudu pitvat .. jo správně pitvat, včera jsem každopádně preparovala) osm z deseti. Což je v mých očích i jiných orgánech, sakra dobrý bubák.(8.2.2016)

• Wacoslav1

Zaplať duchovi Nicku, jinak tvého syna peklo schvátí a co peklo schvátí, už nenavrátí víme? Neskutečně nudný film na ohrané téma s rádoby mysteriózní zápletkou proložený občas nějakým tím dětským strašením. Navíc ta pointa může někomu přijít originální, ale mě přišla spíš debilní. Jak už to kdosi podotknul, Nick odehraje celej film s jedním výrazem a svoji standartní mimikou kačera Donalda. Ještě než to začalo a viděl jsem logo voltage pictures mi bylo všechno jasný. Po úvodní scéně si pak jenom říkám: Jo teď jsem se měl leknout, aha...15%(23.9.2015)