poster

Brána temnoty

 • USA

  Pay the Ghost

 • Slovensko

  Proroctvo smrti

 • Velká Británie

  Pay the Ghost

Thriller / Horor

USA, 2015, 90 min

Režie:

Uli Edel

Předloha:

Tim Lebbon (kniha)

Scénář:

Dan Kay

Kamera:

Sharone Meir

Hudba:

Joseph LoDuca
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ricci.s
  ****

  Duchárinka o jednej nasranej pomstychtivej mátohe zo záhrobia, ktorá si zmyslela, že každý Halloween bude unášať deti, a keďže to schytal aj fagan odvážneho Nicolasa, ocinko sa musí dopátrať pravdy a urobiť všetko preto, aby ho zachránil. Prekvapivo podarená záležitosť, na ktorú sa veľmi príjemne pozerá. Ku kamere, hudbe a hercom nemám žiadne námietky. Pokiaľ dôjde k ľakačke, tak je väčšinou funkčná a príšerka vyzerá taktiež k svetu. Scenár mierne infantilný (žiadne veľké prekvapenia sa čakať nedajú a vsádza sa na istotu). Ináč spokojnosť, konečne to v hororovom žánri aspoň trochu ožíva.(19.9.2015)

 • SeBig
  *

  Pay the režisér, aby už radši netočil žádný rádoby "horory", který nejsou strašidelný, ani zajímavý a ani napínavý. Cage sice hrál ale uvnitř brečel.. citil jsem to.(31.7.2016)

 • Pilda17
  ***

  Odepsaný Nicolas Cage se v poslední době objevuje ve velkých srajdách. Očekávání žádné a jelikož je Pay the Ghost horor, tak si získal mou pozornost jen kvůli tomu. Duchařina, která nenabídne nic extra, ale přesto jsem na závěr hodně spokojený. Vše působí lacině, nenajdu dech beroucí scénu, ale i přesto tempo je dobré a děj zajímavý. Nenudil jsem se a to je základ, přes lehký hororový průměr se Cage tentokrát přehoupne .. 6/10 = 60%(29.11.2015)

 • Khumbac
  *

  Nikolasi, Nikolasi, Nikolasi ...i ty troubo jeden starej. Cos to zase natočil za ptákovinu?? Atmosféru buduje jen přívětivá kamera s depresivní hudbou a dramatická scéna při oznámení novinky své ženě. Potom je to už americký pohádkový balast pro 15 leté nadšence hororu.(26.9.2015)

 • Xmilden
  ***

  To se zase jednou povedl české distribuci grandiózní překlad. Nic Cage hraje v suveréně nejlepším filmu za posledních možná i 5 let. Napětí se daří budovat poměrně snadno, ono aby taky ne, když mají všichni nakoukaného Wana. A kdo jen trošku umí opisovat tak samozřejmě zařídí, aby se divák místy minimálně necítil zrovna nejlíp. Poměrně zajímavá zápletka, kterou je nejlépe nasledovat v předvečer svátku všech svatých. Škoda faktu že rozpočet dovolil jen jednoho kvalitního herce. Nicméně i přesto poměrně spokojenost. Po delší době blýskání na lepší časy a možná i naděje plnohodnotného návratu Cage na scénu. 55%(3.11.2015)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 6. (Stanley619)

 • - Báseň, kterou Mike Lawford (Nicolas Cage) na začátku filmu přednáší, je "Král duchů" (také Král vil nebo Král Olší) od J.W. Goethea z roku 1782, kde syn vidí víc než otec a také se mu to stane osudným. Otcovy promluvy v baladě zastupují racionální výklad jevů a synovy ten mýtický, nadpřirozený. (Zdroj: kniha Literární Evropou I od Heleny Kupcové). (Margay)

 • - Lyriq Bent (Jordan) v tomto filmu již po šesté ztvárnil roli policisty. Před tím to bylo ve snímcích Saw 2 (2005), Saw 3 (2006), Saw 4 (2007), Saw 5 (2008) a Guns (2008). (Bube1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace