Brána temnoty

Tim Lebbon (kniha)

Dan Kay

Sharone Meir

Joseph LoDuca

Slušně koukatelná Kejdžovina, co sice moc originality nepobrala, ale napětí a atmosféra jí nechybí a Cage se po dlouhý době konečně netváří, jako by měl půl roku zácpu.(3.10.2015)

• heyda

Režisér je diletant. Měl k dispozici takto kvalitní hereckou dvojici (Sáru s Nicolasem), docela dobrý příběh, ale potenciál z toho bohužel nevytěžil. Začátek a konec měl dobrou atmosféru, ale ten prostředek byl samé klišé a zpracování amatérské, až je mi Nicolase fakt líto. On si snad už v pořádným filmu nezahraje... Měl to radši točit James Wan, to by byla určitě jiná pohádka.(15.2.2016)

Milé překvapení, to jsem fakt nečekal. Po všech těch otřesných Insidous nových Poltergeistech a dalších trapných duchařinách konečně film, který se mi líbil po všech stránkách. Cageho mám rád, skvělá kamera, výborná hudba, po technické stránce nelze nic vytknout. Keltská magie, potažmo černá, v New Yorku mne sice trochu zaskočila, ale proč ne. Jen jsem si chvílemi říkal, jak by si s filmem poradili Italové, myslel jsem hlavně na Argentovu trilogii o Matkách, ale nakonec jsem byl spokojen. Cesta přes most byla fakt nervák, ale jak mám špatné konce u horrorů rád, tak zde jsem jim držel palce. Podřezávání se, mrtvola s vypálenými vnitřnostmi a závěrečný luxusní záběr. Dokonce ani bytost z jiných světů nepůsobila směšně, a to je co říct.Ať žije plíživě se blížící Halloween!(9.10.2015)

Ďalší vydarený film s mysterióznym podtónom, kde hrá N. Cage a ktorý je ako stvorený na pozeranie počas tekvičkových sviatkov. Tentoraz tu máme pomstychtivú matku, kliatbu vyrieknutú na ohnivej hranici a miznúce deti, ktoré sa strácajú práve na sviatok Halloween. Keď príde o syna aj Mike Cole, začína sa súboj s temnou tristoročnou záhadou, kde čas hrá na strane tajomnej kliatby... Pátranie po synovi je pretavené do pomerne zaujímavého scenára, síce pár momentov a situácií je tu obohratých už z mnohých iných podobných filmov, ale aj napriek tomu je to stále dosť zaujímavé na to, aby sa pri tom divák nenudil. Veľkú zásluhu na tom má práve N. Cage, ktorý tak nenechal nikoho na pochybách, že stále patrí ku hereckej špičke a že stále dokáže potiahnuť prakticky akýkoľvek žáner či film. Čo sa týka hororových prvkov tak samozrejme nemôžeme čakať nič extra, ale pár vydarených ľakačiek sa tu predsa len nájde. A čo je hlavné, temná atmosféra smerom k záveru pekne graduje, pričom vrcholí v očakávanom finále. Skrátka, amatérsky milovník histórie opäť raz mysteriózne zabodoval, bodaj by mal podobných filmov v takomto duchu viac. 70/100(2.12.2015)

Celkem strasidelny, hnusny lekacky obcas, ze zacatku zda se byt napinavy, pribeh skvelej, ale chybela tomu stava, absolutne nenapinavy konec, uplne jasny a rychly, byť nezamotany, tak bohuzel jednoduchý. Dalo se s tim daleko lip pracovat dle meho nazoru. Film tak na jedno zhlednutí, ale nezavrhuji, pekne momenty zapletka super, bohuzel jak je zvykem, tak konec se nepoved. 55%.(2.11.2015)