Liga nepotřebných

(amatérský film)
  • USA The League of Dispensables (festivalový název)

BrejkDenz Bradrz, slovy karlovarské České umělecké agentury „dva hodně vostrý hoši, který se nebojí ukázat světu, že tepláky... to je základ fšeho", společně působí už deset let a v roce 2010 svými tanečními kreacemi okouzlili porotu televizní soutěže Česlo Slovensko má talent. Nyní spojili síly s tvůrci pořadu Žatecká Prda, jinak černé perly v programu jedné z našich regionálních televizí, a výsledkem je filmová parodie, která potěší každého příznivce žánru, i když prudérnější diváci se svými dětmi či vnuky zůstanou možná raději doma. Ale jinak je v tomhle filmu prostě všechno... akce, zrada, pomsta, úder otevřenou dlaní, erotika i koza! O čem ten film vůbec je?? Thoř Thořovic napadne Zemi s jedním jediným cílem – nastolit socialismus na celém světě! Povede se Lize Nepotřebných, aby v tom největšímu padouchovi v celé galaxii zabránila? A ta koza... přežije to? Tyto a jiné odpovědi dostanete v tomto již nyní kultovním „blokbástru". Trailer k filmu měl premiéru na Dočesné 2013 v Žatci a rostoucí poptávka nahrála tento nízkorozpočtový titul do řádné filmové distribuce. (Xtreme Cinemas)

Rockerman

Je tu cítit obrovská snaha natočit parodii na filmy ze superhrdiny typu Supermana. Na amatérský film je to překvapivě dobře natočeno i ze solidními triky. Jenže ty vtipy jsou bohužel většinou trapné. Kdybych to měl srovnat s podobně směrovaným filmem, například Kick-Ass, tak bude výsledek ubohý. Jasně rozpočty se srovnávat nedají, ale invecí a humorem by to mohlo být na stejné úrovni. Není! Nejvtipnější je pan Neviditelný na mejdanu a pak novinové nadpisy článků po Thořově "příletu" do Žatce. A za to více, než jednu hvězdu nedám. ()

Drom

Když ono mi to přijde takový pozérský, jako by zesměšňovalo stereotyp, který je ze samotného vyjádření cítit. Neříkám, že některé věci nejsou povedené, včetně drůbeží obsese autorů, ale kratší stopáž by rozhodně bodla. Hvězdička za někdy výbornou kameru, ale pro tisk scénáře doporučuji napříště tiskárnu, která nevynechává řádky (či co způsobilo výsledný katastrofální obsah některých replik). Ale tak kdo si hraje, nezlobí. ()

darthhokro

Řezal jsem se vážně od začátku až dokonce. Je vidět že je film dělaný z láskou a celej štáb se u toho i perfektně bavil.. Na amatérskou tvorbu, opravdu perfektně odvedená práce. Pan Troska by se měl mrknout, jak se točí zábavný a vtipný film. ()

biergof

Jsem jiný, divný, nepochopitelný, ale pro mě je tato záležitost nejen ! KULT ! ale i možnost, šance a cesta jak oživit český film. Oříšek spočívá v tom BÝTI NAD VĚCÍ! ()

Kubi21

******************************************************** Omlouvám se, ale musel jsem tomuhle naprosto nadpozemskému dílu přidat nějakou tu hvězdičku. Znám tvorbu těchto amatérských profíků, ale takovouhle třaskavou a vtipem našláplou zábavu jsem opravdu nečekal. Je pravda, že prostřední část je slabší, ale krásně propojuje začátek a závěr. Tam vtipné scény doslova stříkají z každého záběru a derou se ven z plátna. Co musím ocenit je hlavně kvalita, s jakou je filmeček proveden. Ty triky, herci a kamera, která používá krásné úhly, a několikrát jsem se usmíval, jak si s těmi filmařskými postupy pohráli. Zkrátka a dobře klobouk dolů a hlubokááááá poklona. PS: Viděno v Kadani v Orfeu 15. 1. 2014. ()

Ivoman

Teda na amatérský český film velice dobrý. Vtipnější a efektivnější než hromada českých "profi" filmů ! ()

Pitryx odpad!

Náhodou několik fórků tu bylo dobrých, zasmál jsem se. Bylo jich však tak málo, že to nepůjde znát na hodnocení. A bohužel nemohu připočítat nic, co by zhodnocení těch 10 ze sta navýšilo. Všechno je pod psa, herci - neherci, kamera i zvuk. ()

Prubner

Na amatérské poměry (dále NAP) docela vtipná parodie. NAP slušní herci, triky, střih, kamera, scénář. NAP se mi to celkem líbilo. Jen závěrečná pasáž s titulky a nepovedenými záběry je zbytečně dlouhá. ()

MorraEddie

Když přihlédnu k faktu,že se jedná o amatérský film,tak prostě nemohu dát méně než 3*. Já bych to nenatočil ani kdybych se posral a k autorům míří můj velkej respekt. ()

blekekeke

Jasný, je to čistě amatérská neherecká záležitost. Přiznám se však, zasmál jsem se, a to se u komerčních snímků za kyklióny mnohdy nedočkám. ()

Saxos

Je to prostě amatérský film a i tak se dostal na 3☆. Ze začátku mě moc nebavil, ale postupem času jsem se do stylu humoru dostal. Lepší jak Blbovřesky. ()

mr.twizta

Za polovicni stopaze bych klidne sel na ctyri, ale za te stavajici se to tahne jak ten zluty poklad ze spiclova kapesniku. Par forku me pobavilo, par ne - nataceni ale urcite byla vetsi prdel. ()

migl

Žatecká prda žala podstatne lepšie úspechy v rokoch 2001-2005,ich skeče boli nenútené,dosť nápadité a aj vtipné,pri ich sledovaní som sa bavil.S odstupom času sa zrejme ich nápaditosť vyčerpala a upadla do letargie,Liga nepotrebných je toho dôkazom.Vtipné je to minimálne,"humor" je už dosť trápny,otrepaný a fekálny ,ktorého je v poslednom čase všade plná riť,škoda,očakával som od tejto partie oveľa viac ()

fikee

Technicky to vubec neni spatne, samotny humor v deviti pripadech z deseti zoufalej a herci az na jednoho strasna polena a ani u toho posledniho si nejsem jistej. A vybornej running gag s neviditelnym. ()