Animovaný / Komedie / Drama / Romantický

USA, 2015, 90 min

Charlie Kaufman

Joe Passarelli

Na jednu stranu se mi strašně líbí, jaká firma byla zvolena a že se ukázalo, že stop motion ještě není mrtvé a je možné jej použít pro skutečně různé příběhy. Ten děj samotný mě ale nedostal, i když ukazuje, jak je někdy komplikované... no, žít. Někdy nevíme, co chceme, a ani nejspíš nemáme možnost to dostat.(5.1.2016)

That's all they really want, Some fun, When the working day is done, Girls - they want to have fun. Oh girls just want to have fun...(4.4.2016)

Hutné drama, ze kterého mám hlavně dojem, že tvůrci neměli odvahu si to natočit hrané, tak tomu dali animovanou podobu. K tomu takovou zváštní animací s hodně nepěknými postavami a jejich rozsekanými (rozkládacími) hlavami. Těla už se to netýkalo. V mnoha směrech mi to přišlo podobné a nebo vykradení filmu v Kůži Johna Malkoviche. Jsou v tom místa, která mi přišla moc natahovaná a rozhdně v nich tvůrci neukazovali zrovna žádnou uměleckost. Ačkoliv je to animované, hodnotím to jako film. Jako animák, bych musel jít s hodnocením na jednu hvězdu. Tak jako název o spojení, tak samotný film je také o spojení. Celkové dojmy z toho nejsou nikterak válné, ale jako filmové drama o krizi staršího muže, střihnuté se sci-fi prvkem, to ušlo.(14.6.2016)

• campix

Naprosto chápu všechny možné přesahy tohoto nového filmu Charlieho Kaufmana. Jenom jsem prostě nebyl ochoten přistoupit na jeho hru a vůbec jsem si k Anomalise nenašel cestu. Animace je naprosto odporná a depresivní. Ano slouží svému účelu a udělat film ve stylu stop-motion je také úctyhodný počin, ale mě to až neskutečně štvalo. Že všechny osoby mluví a vypadají stejně až na jednu je také velice zajímavý nápad, ale jestli ještě někde uslyším Toma Noonana, tak mi asi bouchne hlava. Příběh mě nechytil. Krize mužů středního věku už prostě nejsou in, ať už to podáte jakým stylem chcete. Jediná spása by snad přišla, kdyby se nějak lépe zaonačila snová pasáž. Takhle za mě rozhodně ne. Příště lépe Charlie.(7.2.2016)

Anomalisa odráží celý můj život, proto jí tak obdivuji, proto jí tak nenávidím a proto je to jednoduše skvělý film, reflektující nejen můj život, ale životy většiny lidí. Ironie bytí vybroušená téměř k dokonalosti.(28.5.2016)