poster

Anomalisa

 • USA

  Anomalisa

 • Slovensko

  Anomalisa

Animovaný / Komedie / Drama / Romantický

USA, 2015, 90 min

Scénář:

Charlie Kaufman

Kamera:

Joe Passarelli
(další profese)
 • Ant
  *

  Nabubřelá egoistická cliché blbost, která nemá asbolutně žádnou hlubší hodnotu. Chlápek ve středním věku, který řeší depresi nevěrou, protože je tak zmatený a svou manželku a dítě nesnáší. Jako bonus dostanete typickou představu stydlivé ženy, která skrývá trauma a potřebuje výše popsaného muže, aby jí ho výlečil. To se raději podívám na Alvin a Chipmunkové 4.(10.1.2016)

 • xxmartinxx
  ****

  Jednoduchá hořká etuda bez přesahů, zato však tím intimnější. Možná by tomu slušela kratší délka.(28.2.2016)

 • hansel97
  ****

  Konečně animovaný film, který není pro děti. Anomalisa mě vážně nadchla pouhým výtvarným zpracováním, v němž se kouzlo ukrývá právě v oné jednoduchosti. Slušné depkařské a místy až psycho drama, které má naprosto primitivní příběh, ale stejně nakonec vyznívá velmi silně a je to film, který se nepodobá ani myšlenkou ani provedením žádnému mnou viděnému. Tleskám!(5.1.2016)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Všechny postavy ve filmu kromě Michaela Stonea (David Thewlis) a Lisy Hesselman (Jennifer Jason Leigh) namluvil Tom Noonan. (hansel97)

 • - Písní, kterou zpívá Lisa (Jennifer Jason Leigh), měla původně být "My Heart Will Go On" od Céline Dion, ale kvůli problémům s autorskými právy bylo nakonec použito "Girls Just Wanna Have Fun" od Cyndi Lauper. (hansel97)

 • - Michael (David Thewlis) je ubytovaný v hotelu The Fregoli. Název hotelu je odkazem na vzácný syndrom Fregoli Delusion. Lidé trpící touto psychiatrickou chorobou věří, že více lidí okolo nich jsou ve skutečnosti jedna a ta samá osoba v přestrojení. Film tím tedy odkazuje na fakt, že Tom Noonan namluvil všechny postavy ve filmu kromě hlavního dua. (hansel97)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace