Animovaný / Komedie / Drama / Romantický

USA, 2015, 90 min

Charlie Kaufman

Joe Passarelli

V jednom luxusním hotelu se stane zázrak, který změní život krizí zmítanému prošedivělému chlápkovi. Film má dva nepopiratelné plusy. Za prvé ten, že je animovaný, což mu dodává jisté kouzlo a za druhé nápad, kterým hlavní hrdina pozná přitažlivou bytost. Celé je to takové příjemné, chvílemi odlehčené. Jen s koncem si mohli tvůrci více vyhrát. Chtělo to něco údernějšího, po čem by se dostavila závěrečná katarze. Ale i tak jsem rád, že jsem mohl být u toho.(8.7.2016)

Je to skvělé. Očividně téma, které Kaufmana v životě zasahovalo, a tak o tom napsal. Je to něco na způsob Birdmana - pokud jste si v životě prošli situacemi, které se aspoň trochu podobají trablům hlavních hrdinů, budete přesně vědět, co tím chtěl Kaufman říct. Tak jako před dvěma lety Iňárritu. Oboje jsou geniální filmy, které zasáhnou toho, kdo je jim otevřený, ale kolem spousty lidí prostě prošumí. Na tom není nic špatného, ale pro mě osobně to byl prostě hodně silný zážitek.(11.7.2016)

"The most human movie of the year"(9.7.2016)

Skvělý existenciálně laděný snímek, který v sobě kloubí fenomén krize středního věku a pokus o pojmenování tak prchavého okamžiku, jako je zrod a skon nejintenzivnějšího citového vzplanutí, lásky... ,,Your voice is like magic" Baru(2.6.2016)

Charlie Kaufman zřejmě stále disponuje neomezeným množstvím originálních nápadů. Skvělá dramaturgická práce s hlasy a obličeji a perfektní stop motion animace, která v kontextu s vážným filmem pro dospělé nabízí neotřepanou podívanou. Příběh je sám o sobě dost jednoduchý, ale to originální pojetí těch 90 minut zdárně utáhne. 8/10(27.3.2016)