Animovaný / Komedie / Drama / Romantický

USA, 2015, 90 min

Charlie Kaufman

Joe Passarelli
  • Ernia

Další z filmů, kde se postarší tragéd topí v depresi, protože má neoprávněný pocit, že svět a lidi kolem něj nejsou tak skvělí jako on a všechno je mu málo. Tak se pateticky ožere, najde holku, která ho (z nějakého nepochopitelného důvodu) obdivuje a má tak nízké sebevědomí, že by asi pro něj udělala první poslední - a hele, na světě je prý hned líp. Film jsem protrpěla v naději, že tohle Kaufman nemyslí vážně a na konci bude nějaký zvrat či alternace, ale tam jsem se jen dozvěděla, že přivézt z pracovní cesty dítěti hračku ze sex shopu je úplně chill. Se divím, že v depresi z toho chlapa spíš není celá jeho rodina. Zkrátka a dobře, tenhle žvást se může jít i s celým "zajímavým zpracováním" bodnout.(19.3.2016)

Hutné drama, ze kterého mám hlavně dojem, že tvůrci neměli odvahu si to natočit hrané, tak tomu dali animovanou podobu. K tomu takovou zváštní animací s hodně nepěknými postavami a jejich rozsekanými (rozkládacími) hlavami. Těla už se to netýkalo. V mnoha směrech mi to přišlo podobné a nebo vykradení filmu v Kůži Johna Malkoviche. Jsou v tom místa, která mi přišla moc natahovaná a rozhdně v nich tvůrci neukazovali zrovna žádnou uměleckost. Ačkoliv je to animované, hodnotím to jako film. Jako animák, bych musel jít s hodnocením na jednu hvězdu. Tak jako název o spojení, tak samotný film je také o spojení. Celkové dojmy z toho nejsou nikterak válné, ale jako filmové drama o krizi staršího muže, střihnuté se sci-fi prvkem, to ušlo.(14.6.2016)

80% ... Silná téma na animák. Ako sa človek vyrovnáva s existenčnou krízou a či vôbec vie, že sa v nej práve nachádza. Veľmi depresívne ale remeselne dobre odvedená práca.(17.2.2016)

Mala som dosť veľký problém rozoznať mužov od žien. Hneď v prvej scéne pri čítaní toho listu si vravím, wow, super, homosexuálna romanca. A to len preto, že všetky postavy okrem Lisy nadaboval Noonan. Ako ma mohli takto oklamať? (Lumiere - MFFK Febiofest - 21.3.2016)(17.4.2016)

Film, s kterým jsem měl z počátku strašný problém - vadila mi použitá technika animace (pohyb loutek mi celou dobu přišel strašně diskontinuitní a bylo mi vyloženě fyzicky nepříjemné se na to dívat) i podivná skutečnost, že ženské postavy ve filmu mluví mužským hlasem (do chvíle, než se to ve filmu vysvětlí). Po poněkud roztahaném rozjezdu (ubytování v hotelu je podle mě zbytečně rozvleklé) mě ten film ale začal bavit a za jeho naprostý vrchol považuji sexuální scénu, která byla nečekaně super. Pak už můj zájem zase zvolna opadal a samotný závěr mě až trochu zklamal, ale celkově se mi to jinak velmi líbilo a považuji to za pozoruhodný film, který určitě stojí za vidění. Dějově mi to připomnělo třeba Kaufmanův předchozí film Synecdoche, New York, nebo můj oblíbený film Jasona Reitmana Lítám v tom, což mě jen potěšilo, protože si myslím, že podobných filmů z naší současnosti, které se zamýšlejí nad životními prioritami, není nikdy dost. Inspirativní podívaná nejen pro muže v krizi středního věku.(28.3.2016)