poster

Anomalisa

 • USA

  Anomalisa

 • Slovensko

  Anomalisa

Animovaný / Komedie / Drama / Romantický

USA, 2015, 90 min

Scénář:

Charlie Kaufman

Kamera:

Joe Passarelli
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vančura
  ****

  Film, s kterým jsem měl z počátku strašný problém - vadila mi použitá technika animace (pohyb loutek mi celou dobu přišel strašně diskontinuitní a bylo mi vyloženě fyzicky nepříjemné se na to dívat) i podivná skutečnost, že ženské postavy ve filmu mluví mužským hlasem (do chvíle, než se to ve filmu vysvětlí). Po poněkud roztahaném rozjezdu (ubytování v hotelu je podle mě zbytečně rozvleklé) mě ten film ale začal bavit a za jeho naprostý vrchol považuji sexuální scénu, která byla nečekaně super. Pak už můj zájem zase zvolna opadal a samotný závěr mě až trochu zklamal, ale celkově se mi to jinak velmi líbilo a považuji to za pozoruhodný film, který určitě stojí za vidění. Dějově mi to připomnělo třeba Kaufmanův předchozí film Synecdoche, New York, nebo můj oblíbený film Jasona Reitmana Lítám v tom, což mě jen potěšilo, protože si myslím, že podobných filmů z naší současnosti, které se zamýšlejí nad životními prioritami, není nikdy dost. Inspirativní podívaná nejen pro muže v krizi středního věku.(28.3.2016)

 • Deschain
  ***

  Mala som dosť veľký problém rozoznať mužov od žien. Hneď v prvej scéne pri čítaní toho listu si vravím, wow, super, homosexuálna romanca. A to len preto, že všetky postavy okrem Lisy nadaboval Noonan. Ako ma mohli takto oklamať? (Lumiere - MFFK Febiofest - 21.3.2016)(17.4.2016)

 • B-Boy1
  ****

  80% ... Silná téma na animák. Ako sa človek vyrovnáva s existenčnou krízou a či vôbec vie, že sa v nej práve nachádza. Veľmi depresívne ale remeselne dobre odvedená práca.(17.2.2016)

 • Radek99
  ****

  Skvělý existenciálně laděný snímek, který v sobě kloubí fenomén krize středního věku a pokus o pojmenování tak prchavého okamžiku, jako je zrod a skon nejintenzivnějšího citového vzplanutí, lásky... ,,Your voice is like magic" Baru(2.6.2016)

 • Jhershaw
  ***

  Po skončení filmu jsem měl chuť vykřiknout: "A to bylo všechno"? Tohle je buď moc krátké nebo moc dlouhé. Zajímavá zápletka, pár wtf momentů, a pak najednou the end. Za mě fakt zklamání, a to jsem se na Anomalisu na základě amerického hodnocení a popisku "něco jako Lost in Translation" opravdu těšil.(3.4.2016)

 • - Když Michael (David Thewlis) sleduje v hotelovém pokoji v televizi starý film, běží na obrazovce přesná animovaná replika jedné ze scén screwballové komedie Její komorník (1936), ve které můžeme vidět animované verze herců Carole Lombard a Williamam Powella. (hansel97)

 • - Film měl podle původního scénáře trvat pouze 40 minut. (hansel97)

 • - Tento film byl kompletně financovaný prostřednictvím serveru Kickstarter.com. Vybralo se na něj přes 400 tisíc dolarů. Např. za 10 tisíc dolarů jste se mohli stát jedním z producentů toho filmu. (BloodMax)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace