Comet

Scénografie:

Annie Spitz

Kostýmy:

Mona May

Jako hodinu a půl dlouhý sen. Naprosto magické a okouzlující, ale taky syrové a emocionální. Přesně pro tyhle snímky mám ráda film. 9/10(4.1.2015)

Vážně teď uvažuji nad svým filmovým vkusem, protože mi poslední dobou stačí k radosti, když si pustím vlažnou vodu z kohoutku a hned to vesele běžím vypětkovat na čéséfédé. Už je to se mnou tak moc zlý, že se dojímám i nad hipsterskejma romantickýma bijákama, kde se za hodinu a půl vlastně vůbec nic nestane. Jako fakt vůbec nic. Jenom hlavní hrdina střídavě nosí a nenosí červenýho kulicha. Člověk se do toho tak zapeče, že nervozitou ani nedýchá, jestli v dalším záběru ta zmijovka bude či ne. Nakonec jsem tomu přišla díky svému vysokému IQ, které se až nebezpečně přibližuje například takovému kávovaru, na kloub. Ta čepice (všimněte si, kolik synonym jsem schopná vyplodit na téma kulich) je tam čistě účelově, aby bylo i těm méně vnímavým jasný, že se skočilo v čase. Jinak se tam vlastně jen poměrně zábavně žvaní a filozofuje nad tím, zda láska doopravdy existuje. Což mě málem dohnalo až k slzám, nicméně já jsem poslední dobou načatá, když už se vztah může rozpadnout i Dádě Patrasovej a Felixi Slováčkovi, tak jaký jistoty sakra v životě máme?!(28.8.2015)

Průzračně čistý, nadpozemský film. Oněměl jsem.(9.10.2015)

• Enšpígl

Obrazově to bylo nádherný, ale ty dialogy ...já myslel, že to nepřežiju. Něco tak utrpného a nudného jsem snad ještě neposlouchal a Dell mě byl svým chováním extremně nesympatickej. Občas už mě vůbec nezajímalo co ty dva kdákaj a jen jsem se kochal překrásnou kamerou, možná jako němý barvený film by to mělo pět, ale takhle Comet může děkovat Ericovi za ty dvě hvězdičky.(29.1.2017)

• castor

Kim, Delle, sorry, ale jděte oba do pr*ele!! Tenhle film není o životě, ani ze života. Když Woody Allen plácá o vztazích, buď sám, nebo prostřednictvím svých herců, a z myšlenky A se dostává až k názoru L, má to své kouzlo, má to svou pointu. Přechytralí, zadumaní a nevyzpytatelní filosofové v bizarním vztahu, kteří mezi sebou nevedou snad jediný „normální“ dialog, se nám představují v několika časových úsecích, melou a melou. A ano, je fajn si tu a tam pustit něco z opozice vůči popcornovému mainstreamu s hrdiny, kteří vždycky najdou v kapse nějakou chytrou poznámku, jenže tohle není ten případ. A Emmy Rossum byla před deseti lety pěkná baba – tady tak nějak není.(28.6.2015)