Ostrov lásky

Chorvatsko / Německo / Bosna a Hercegovina / Švýcarsko, 2014, 90 min

Jasmila Žbanić

Balz Bachmann
  • kaze

Už aj na mňa to bolo trochu veľa..čakala som trošku Kusturicu a hlavný predstaviteľ Grebo mi dával malú šancu, že niečo uvidím. On jediný bol skvelý..inak nič...a na konci to bol miš maš, ktorý už niekto nezachránil.(25.6.2015)

• kaliakra

Keď po Undergrounde potreboval psychohygienu Kusturica, nakrútil Čiernu mačku, bieleho kocúra - a vznikla kultová klasika, ktorá rozpútala okrem iného aj dodnes trvajúcu vlnu záujmu o balkánsku dychovku. Keď po Grbavici a Na ceste potrebovala zmenu Žbanićová, vznikol Ostrov lásky. Komédia, na ktorej sa nezasmejete, s hudbou, ktorá vás otrávi a príbehom, na ktorý rýchle zabudnete. Škoda. Ostrov lásky má bližšie k Svadbe medzi citrónmi Susanne Bierovej, ako k Čiernej mačke. Len nie je taký zábavný.(10.6.2015)

• koksak176

Som druhýkrát ženatý a fakt znesiem takmer akékoľvek zaobchádzanie. Ale z tohto filmu sme ušli po hodine, aj keď sme už pol hodiny sedeli so zaťatými zubami a čakali na zázrak. Nedalo sa veriť ničomu, od budúcej matky, ktorá sedí celý deň na slnku, s plnou silou sa hádže vo vlnách, či tancuje šialený tanec na parkete... Ak nie ste masochisti, tak radšej doma pozerajte čokoľvek iné.(12.6.2015)

Nič zaťažkávajúce pre bránicu, skôr hlavne v závere skúšajúce, čo všetko je rozumom ako brnením ozbrojený, aj zaťažený divák ochotný, hoci aj vrámci komédie, zniesť alebo tomu uveriť. Vypointovaná "masová explózia lásky" ma odradila od lepšieho hodnotenia, lepšie to na mňa pôsobilo spracované ešte explozívnejšie a masovejšie na Almodóvarov spôsob v Rozkoši v oblakoch, tam bolo vidno, že sa chce hlavne baviť...Tu sa to spletitosťou vzťahov a nie vždy uvoľnenou atmosférou blíži k dráme a potom už jeden nevie, čo má brať vážne a čo nie. A čo ešte naša bezbranná nevinná dospievajúca mládež:) ?(18.6.2015)