ZOH 2014 Soči: Slavnostní zahájení

(pořad)
  • Rusko Sochi 2014 Olympic Opening Ceremony (více)

Přímý přenos zahajovacího ceremoniálu Zimních olympijských her v Soči. (Česká televize)

ecceHOMMO

Škoda úvodnej nerozkvitnutej vločke, ktorá asi najvýraznejšie pokazila tvrdú drinu organizátorov. Z veci čo ma zaujali si dovolím spomenúť napríklad vlajúcu zástavu vytvorenú z ľudí, efektne pekný nástup pestrofarebných baletiek, "hľadajúcich" si tanečných partnerov, pestrofarebné divadlo ala kupolovité balóny ( ktoré vzniklo z príchodu ryby) a nádherné zobrazenie holubice mieru. Osobne som však viac čakal od zapálenia olympijskeho ohňa. Predsa len som očakával, že rusi vymyslia niečo efektnejšie (ale stavili na jednoduchosť a istotu). A snáď už len podotknem raritky z nástupu športovcov, kde niektorý prišli v šortkách, iný dokonca v šľapkách. A outfitom zaujali nemci, patriotický američania, ale i zaujímaví češi. Pohľad na pestrofarene osvietené Soči s ohňostrojom v závere bolo skvostné. ()

Foxhound#1

Divadelní historii nehodnotím, přepínal jsem. Jinak nástup, světelná show představující jednotlivé sporty a zapálení ohně bylo fajn. Takže průměr a všichni co si tady vylejvají srdíčko nad politickým režimem a chudákama bukvama, nechť si radši jdou diskutovat na novinky.cz či podobné diskuze, tam je to pro ně jako stvořené. Sportu zdar. ()

Jezinka.Jezinka

Za mnoho z toho, co komentátoři vypustili z huby, bych jim vrazila z každý strany jednu. Nejméně jednu. Zda-li při ceremoniálu v Londýně vytahovali historii kolonií nebo třeba Mnichovskou dohodu? Vzpomněl kdy někdo vyvraždění domorodého obyvatelstva při ceremoniálu v Salt Lake City, japonských válečných hrátek při hrách v Naganu? Když už, tak buďte fér. Nejde to? Držte tedy zobáky. Podle očekávání velkolepé, vlastně nijak překvapivé, ale u mě osobně si šplhli za tu Vojnu a mír. Takže vzhůru k těm opičárnám na sněhu a ledu, ať to máme za sebou. ()

lillien

Velkohubost velké země zůstává, hajzli nesplachují, voda teče jen studená a ještě rezatá, řidítka na erárních kolech v olympijské vesnici nedrží. No ne, že bychom na to u vás nebyli zvyklí, soudruzi. Zahajovací ceremoniál až na malé výjimky rozvleklá nuda za miliardu. Píčoviny máme za sebou, tak honem narvat EPO do žil a hrňte to do nás. Dál, více, rychleji. To zas bude dojebaných kolen.. ()

Marek1991

Rusofóbia je asi nejaká choroba, lebo aby niekto odsudzoval otvárací ceremoniál Olympíjskych hier tým, že mali ukázať vraždy a negatíva a chcel by politizovať šport, súčasné kapitalistické Rusko prirovnáva k socialistickému, tak to je skôr na návštevu doktora, ale čo sa divím, keď toľko ľudí čerpá informácie len z hlavného prúdu masmédií. Vždy to bolo o zábave, o pozitívnych momentoch z histórie, o inšpirácii, o tom dobrom, čo by sme si mali pripomínať a na tom stavať, o relaxe, o stretnutí sa ľudí z celého sveta, o mieri a porozumení. Takéto podujatia súvisia aj s veľkými výdavkami a to že do zvyšku sveta sa neinvestuje je hanba, no nemalo by to spolu súvisieť, iste prehnané pompéznosti sú možno zlé, aj keď som už počul aj také myšlienky, že do chudobného sveta nezasahovať, nielen že nekolonizovať a nedrancovať, ale ani nedotovať niečo, čo by sa rozkradlo a nedovoľuje postaviť sa takým krajinám takzvane na vlastné nohy, aj keď ja som za to, aby sa podporovali aspoň verejné statky, nemocnice, či školy, takže mi to príde ako schválne rýpnutie si do Rusov a keci o Putinovi si niektorí nechajte pre seba, vaša osobná nenávisť sem nepatrí. Až na tu jednu chybičku to bolo famózne vizuálne a hudobné divadlo, ja som celkom spokojný. Osobnosti histórie a súčasnosti s veľmi pekným zapálením olympíjskeho ohňa na záver vyrobili veľmi príjemnú atmosféru, na hry sa teším. ()

• Na závěr zažehly olympijskou pochodeň legendy dvou nejoblíbenějších ruských sportů, hokejový brankář Vladislav Treťjak a krasobruslařka Irina Rodninová. (Kmotr76)
  • Ruský premiér Medvěděv během ceremoniálu usnul. (Kmotr76)
  • Jedna z velkých vloček, které se měly ve vzduchu spojit do svítících olympijských kruhů, se nerozevřela. Úvod ceremoniálu se tak odehrál pouze pod čtyřmi kruhy bez toho, který symbolizuje Ameriku. (Kmotr76)