Les sebevrahů

Legendární skutečný les Aokigahara, který se s děsivou majestátností tyčí na úpatí hory Fuji v Japonsku, je dějištěm napínavého nadpřirozeného thrilleru Les sebevrahů. Američanka Sára (Natalie Dormer) se do lesa vydává v rámci pátrání po svém dvojčeti – po sestře Jess (taktéž ztvárnila N. Dormer), která záhadně zmizela. Sářin manžel Rob (Eoin Macken), kterého chování Jess dlouhodobě frustruje, není své manželce skoro 10 tisíc kilometrů dlouhou cestu vymluvit. Po návštěvě školy, ve které Jess učí, se důvtipná Sára vydává do lesa samotného. Ve společnosti svého charismatického nového známého, přistěhovaleckého novináře Aidena (Taylor Kinney) vstupuje do lesa, ve kterém by dle důrazných varování „nikdy neměla opouštět vyšlapanou cestu". Na bezpečí obou z nich dohlíží místní průvodce Michi (Jukijoši Ozawa), ale s blížící se nocí jim není schopen setrvání přímo v lese rozmluvit a se zdráháním oba nechává lesu napospas. Vlivem strachu se Sářino vědomí brzy tříští; začíná zpochybňovat Aidenovy motivy, včetně jeho tvrzení, že Jess vůbec nezná. Sara, odhodlaná odhalit pravdu o osudu své sestry, je nucena čelit rozhněvaným a zmučeným duším mrtvých, jejichž obětí se stává kdokoliv, kdo se odváží vstoupit do jejich blízkosti. Tyto zákeřné duše na Sáru číhají na každém kroku, aby ji uvrhli do děsivé temnoty, ve které je nucena bojovat za vlastní spasení. (Falcon)

HiddenDragon

Rozhodne lepsi varianta filmu o tomto proflaklem japonskem parciku nez napr. "Grave Halloween" (2013) a celkove jiz 4. snimek o lese Aokigahara. Sice to take neni zadna slava, ale i kdyz je velka cast pry tocena v Srbsku, diky par scenam z Japonska to celkove pusobi pomerne realisticky. Namisto studentske vyvrazdovacky (verze 2013) je tu skromnejsi pribeh dvou dvojcat, z nichz prave jedna bydlici v Tokiu se v lese ztrati a jeji sestra ji prijizdi z USA hledat. Potkava par mistnich a jednoho novinare, Australana, ktery citi zajimavy clanek, a tak se rozhodne pomoct. Cela myslenka i pointa neni uplne beznadejna, ale to zpracovani neni idealni. Schvalne se prolinaji sny a hned na to realna scena napriklad, coz pusobi nekdy zmatene. Jsou zde take asi 3 "lekacky" vlastne beze smyslu, jen aby tvurci "vyplnili" prazdno, nez se to v posledni pulhodine trochu rozjede. Nastesti je stopaz rozumna a da se to prezit. ()

Han22

Hmm zajímavý. Čekal jsem nějakou japonskou duchařinu a ono to bylo celý takový divný. Hrdinka se vydává do lesa sebevrahů najít svou ztracenou sestru s pomocí chlápka, kterého potká v baru. Oba jsou celkem sympatičtí, bohužel to je tak všechno. V lese se většinu filmu naprosto nic neděje a když se začne dít, je to ohraná písnička. Straší opravdu v lese? Je její nový kamarád psychopat? Nebo hrdince hrabe? Bohužel odpovědí se nedočkáme, jen pár laciných lekaček a WTF konce. ()

borec999

Pôjdem troška proti prúdu: 47% mi príde prehnane kritických a jednu hviezdu subjektívne prihodím. Les je obstojne natočený horor, so sympatickou hlavnou hrdinkou, zaujímavou inšpiráciou a mytológiou okolo reálneho lesu samovrahov Aokigahara, sympatickou Natalie Dormer v hlavnej úlohe a fajn ľakačkami. Navyše má rozumnú dĺžku, veľmi dobrý záver a aj prvky miešania reality a preludov v deji sa mi páčili. Dá sa namietať, že z hľadiska logiky konania postáv má film svoje muchy, no ktorý horor nemá... Za mňa na jedno pozretie až prekvapivo slušná záležitosť a s hviezdami tak presne na 3,5*. 65-70% ()

Litvicek

Námět správně mysteriozně zajímavý, na který se člověk velice rád přinutí podívat ale bohužel celkové zpracování pokulhává. Chvílemi herecky výborné a chvílemi zase naopak tak slabé, že by divák chtěl ukopnout hlavní postavě hlavu a ještě si pořádně zaskákat na její mrtvole se zlověstným smíchem. Na horor to bylo opravdu moc slabé a ani ty dvě hvězdy si to možná nezaslouží. ()

Corpsegrinder

Průměrná duchařina s nevyužitým lesem a se slušnejma maskama duchů, který ale taky zůstaly nevyužitý. Většinu filmu zachraňuje to že je v záběru prakticky neustále píchatelná Natálka a tak se to aspoň dá dokoukat. Co se týče hororový stránky tak pro zkušenýho diváka co už něco viděl zde nic neni. Nenáročný lidi se ale bavit budou. ()

Hanys_

Natalie "Margaery" Dromer byla velké lákadlo, ale ani ona z tohohle paskvilu nemohla udělat fungující snímek. Filmu ale slouží ke cti, že jsem díky němu zabloudil na Wiki a zjistil si, co že je ten prales vlastně zač a jakou má bohatou historii. ()

Pat.Ko

Trailer k tomuto filmu vypadal zaujímavo a vzrušujúco. No samotný film je veľmi predvídateľný a popravde aj nudný. Dej sa točí okolo mladej ženy, ktorá ide hľadať svoju sestru do lesa Aokigahara, v ktorom sídlia démoni japonskej mytológie. Hudba je podľa mňa príliš hlasná. Démoni mi nenáhaňali nijakú hrôzu. Po pozretí filmu u mňa vyvoval pocit zbytočného času. Postavy sú skoro bez identity. Jediné čo ma prekvapilo bola prítomnosť N. Dormer, ktorá si zahrala dvojrolu dvojičiek. Ak sa zamyslím, tak príbeh filmu vôbec nie je na zahodenie. Chcelo by to kvalitnejšiu prácu. Dúfam, že niekto vytvorí remake. ()

lucijelucije

Já jsem čekala klasickou vyvražďovačku, takže pro mě celkem milé překvapení. Snímek si snaží udržet divákovu pozornost celkem dlouho. Snaží se upoutat svým tajemnem a záhadou, což do víc jak poloviny filmu opravdu funguje. Ovšem závěr zklamal. The Forest sice nějaký ten konec má, ale stala se z něho klasická tuctová duchárna. Velká škoda. ()

Alt.64

Rád chodím pozdě večer do prázdného multiplexu na céčkové horory! Ale tenhle nenadchnul. Procházka lesem, no. Ale trailer, trailer to mělo dobrý. ()

peetriss

Záplava duchařin se tímto snímkem rozrostla o další kapku. Les sebevrahů se totiž pohybuje přesně v té výši, která se dá nazvat jednoduše a sucharsky "standard". Ničím nevybočuje a vlastně se o to ani nesnaží. Možná je to paradoxně dobře, protože tím, že si tato jednohubka nehraje na něco víc, je vlastně sympatická a vyhýbá se úpěnlivému kontraproduktivnímu tlačení na pilu. Proto mě tento film, i díky rozumné stopáži a sympatické Natalii Dormer (asi to nejlepší, co nám Hry o trůny daly) nijak neiritoval a v poklidu ty opatrné tři hvězdy mohu dát. ()

kill-tec

Myslel jsem, že slovo horor má v našem světě význam slova jako hrůza či zděšení. Pokud to tak opravdu má být, tvůrci se asi spletli v žánru. Přestože jsem proti bojácnosti očkovaný, čekal jsem, že mě prostředí spolu s příběhem alespoň trochu vyděsí. Nestalo se tak a spíš než les sebevrahů, se to mělo jmenovat les unuděných. Natalie se snažila, ale pan Zada ji nedovolil z tohohle filmu udělat prvotřídní záležitost. K tomu hodně špatný Taylor Kinney s jeho přihlouplým úsměvem. Celkově mě tohle (ne)dílo velice zklamalo. Zajímalo by mě, jestli po promítání odletěl pan režisér taky do Aokigahary?! ()

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 12 741 176 $ (2451 kin) // Tržby v ČR za první víkend: 1 301 719 Kč (43 kin) // Diváci v ČR za první víkend: 9 282 diváků // Náklady na výrobu: 10 mil. $ ()

bobstock

Američani si udělali z japonského lesa svůj strašidelnej lunapark, protože ten jejich marylandskej už je moc profláklej. Bohužel mi tam chybělo více té jejich mytologie a příběhů o sebevrazích a tu že mají bohatou. Naštěstí s přibývající se hustotou stromů se zvyšovala i atmosféra a nejednou mě zamrazilo. Bubu jednohubka, dejme tomu. 60% (scéna, kdy hlavní postava odmítne místnímu průvodci na noc odejít z lesa...grrrr) ()

qxkamo

Najprv ma odradzalo hodnotenie na csfd, ale predsa som sa do filmu pustil a chybalo malo, aby som mu dal 4*. Najviac ma uputalo zasadenie hororu do lesa, kde koncia svoje zivoty samovrahovia, taktiez bolo rozumne vysvetlene zvlastne spravanie sa ludi pohybujucich sa v lese a prave tymto asi tvorcom islo o to, aby nevznikla z filmu ziadna ducharina :) ()

dan4815

Úkol zněl jasně, vidět céčkový film s méně než promile alkoholu v krvi... a že to bylo těžké. A tak jsem si dal týden volna na detox, a v lehkém deliriu jsem si navodil situaci, při které by šlo u filmu neusnout. U první čtvrtiny filmu jsem si říkal, že film nemůže být tak špatný, jako jeho recenze. Okolo poloviny filmu jsem si začal myslet, že nastupuje nějaká další psychická porucha, kdy jsem měl iracionální chutě zabít všechny postavy filmu. Tak nějak jsem tušil, že film nebude mít hlubší význam, než to, jestli najdou její sestru nebo ne. A že to bude celé opředené tajemství okolních lesů sebevrahů. Bylo by to fajn, nebýt toho bezduchého žvástání do větrů srbského lesu, který prostě nedokáže nahradit svůj originál v Japonsku. Celkově se ve filmu vyskytují nepříjemné prvky - jako je narůstající nedůvěra v ostatní, halucinace, nadpřirozeno, chuť někoho zachraňovat. To jsou ingredience, ze kterých Jason Zada udělal absolutně nudnou frašku, až je mi Natalie Dormer líto, že svou filmovou kariéru okořenila (spíše potřísnila octem) takovým filmem. Námět zajímavý, gradace tam je také nějaká, ale příběh je chudý a nevhodný na takovou stopáž. Klidně by stačilo půl hodiny - stejně každý tuší, co se bude dít. ()

cskomando

Neočekával jsem nic extra a udělal jsem jenom dobře. Max. 2 slušné lečkačky v tom úžasně hrůzostrašném lesíku, kde by se dalo provádět mnohem lepší scénky stím jak vyděsit diváka k smrti. Prvních 40minut otravné nudy, které musíte přečkat aby se teda jakože začalo něco dít (a dočkáte se jen halucinací). Takže pro náročné diváky to není, je třeba zajéct rovnou na místo dění osobně. ()

Standic1

Jako Margeary Tyrell v GoT, je perfektní. Tady bohužel naprosto nezvládá a ne opravdu neomluvím to naprosto nesmyslné chování tím, že je v lese sebevrahů. Dalo se těžit na super atmosféře uprostřed lesa, na bezmoci, na tom, jak postupně šílí, ale takové scény tam byly všehovšudy tak dvě, a to nestačí... Možná příště... ()