Les sebevrahů

Legendární skutečný les Aokigahara, který se s děsivou majestátností tyčí na úpatí hory Fuji v Japonsku, je dějištěm napínavého nadpřirozeného thrilleru Les sebevrahů. Američanka Sára (Natalie Dormer) se do lesa vydává v rámci pátrání po svém dvojčeti – po sestře Jess (taktéž ztvárnila N. Dormer), která záhadně zmizela. Sářin manžel Rob (Eoin Macken), kterého chování Jess dlouhodobě frustruje, není své manželce skoro 10 tisíc kilometrů dlouhou cestu vymluvit. Po návštěvě školy, ve které Jess učí, se důvtipná Sára vydává do lesa samotného. Ve společnosti svého charismatického nového známého, přistěhovaleckého novináře Aidena (Taylor Kinney) vstupuje do lesa, ve kterém by dle důrazných varování „nikdy neměla opouštět vyšlapanou cestu". Na bezpečí obou z nich dohlíží místní průvodce Michi (Jukijoši Ozawa), ale s blížící se nocí jim není schopen setrvání přímo v lese rozmluvit a se zdráháním oba nechává lesu napospas. Vlivem strachu se Sářino vědomí brzy tříští; začíná zpochybňovat Aidenovy motivy, včetně jeho tvrzení, že Jess vůbec nezná. Sara, odhodlaná odhalit pravdu o osudu své sestry, je nucena čelit rozhněvaným a zmučeným duším mrtvých, jejichž obětí se stává kdokoliv, kdo se odváží vstoupit do jejich blízkosti. Tyto zákeřné duše na Sáru číhají na každém kroku, aby ji uvrhli do děsivé temnoty, ve které je nucena bojovat za vlastní spasení. (Falcon)

Naghavi

Strašně hloupé...Pointa, herci, scénář...Film, který šel jako první žánrovka v tomto roce do kin, ale víc jsem se děsil komára doma na zdi, než tohoto snímku... ()

Jenn

Co to sakra bylo? Začátek bezva, mám ráda Japonsko a mám ráda lesy. Neuvěřitelně sexy Aiden a suprově zmrzačená Hoshiko, proč fandim jenom těm "zlejm"? Kamera a záběry přírody bezva, hlavní hrdince jsem chvílema říkala Sara a pak zase Jess, její chování bylo stupidní a konec mě taky vůbec nezaujal. Dobrý na pondělí nudnej večer, ale radši se vrátim k učení ke zkouškám. Větší sranda. ()

The_Misfit

Od tohto filmu som očakávala viac musím uznať no dosť ma sklamal. Dej filmu bol podľa mňa príliš jednoduchý a nezaujímavý. ()

JenomDominik

Hodně nevyužitý potenciál, mohlo to být daleko strašidelnější, až na jednu nebo dvě výjimky jste každou lekačku čekali dopředu... Ale nebylo to ani nejhorší, v pár ohledech to bylo i originální a hodnocení tady na CSFD mi přijde až moc kritické. Za mě 3* (60%) ()

TesterX

Tematicky zajimavy horurek nevybocujici z prumeru. Urcite tu byl velky potencial k vyuziti, ale spatne to urcite nebylo. Na to, jak se snimek pomalu rozjizdel, zamrzela hodne urychlena posledni tretina. Skoda. ()

MiniRecenze

Původně jsem si myslel,že film bude vypadat trochu jinak.Horor působí spíše komorněji a tím na sebe prozrazuje,že neměl nijak velký rozpočet.Zápletka je jednoduchá a konec,který má "šokovat" je předvídatelný a nešokovatelný.Tenhle horor Vás nevyděsí,ale uspí(já podlehl1x).Nuda,nezáživnost,roztahanost,nic nového k nabídnutí a špatná práce z konceptem.Ani ti herci,kteří hrají jak kdyby se jim nechtělo nepřispějí ničemu do plusu.Ať v hloubi paměti pátrám,tak mě nenapadá jediná momentka,která by stála za to ji zmínit.Jediné klady ,které se ve filmu objeví je malé info o lese a N.Dormer. NUDA!!! ()

Saxos

S přihmouřenýma očima a díky závěru jsem nespadl do odpadu. Spoustu směšných věcí: les jak kráva, ale stan ségry není problém najít; zaplať pánbůh, že ho ale našli, výbava jejího koženého batůžku mohl být maximálně kapesník; tak se nechodí ani za barák na houby; docela mě překvapilo, že nešla v těch černých balerínkách; oni se tam stejně nějak podezřele nacházeli všichni mezi sebou a to měl být les, jak moře, podle slov místního odborníka; a pátrací hulákání taky dobrý. Klady: trůnová Natalie. ()

Scaevola

Hodinu a půl koukání se na mou oblíbenou herečku mi zpříjemnil docela chytlavý a v rámci horrorového žánru i promyšlený příběh o hledání sestry s několika lekačkami a nevyužitou atmosférou, avšak objektivně vzato snímek nevybočuje z průměrného rámce, strašení je vlastně pomálu, hrdinové se chovají nelogicky a postava T. Kinneye je více než neuchopitelná. Možná, že kdyby tvůrci lépe dbali na důraznost prostředí a pečlivěji si hráli s nejistotou interpretace, mohl být výsledek podmanivější. ()

bonovox

u mňa 50%. Jedine dobre zvládnutý záver ťaha Les aspoň do šedého priemeru daného žánru, dosť ma iritovala aj totálne nesympatická hlavná hrdinka. ()

nicolePavs

Navzdory nepříznivému hodnocení jsem byla filmem nadšená! Sice jsem zase, jak je mým zvykem, půlku filmu měla zakryté oči, ale to neubralo na kvalitě příběhu a pointy. Nadchlo mě neočekávané ukončení filmu. Představovala jsem si tak milion různých konců, ale tento mě skutečně překvapil. Za sebe dávám 75%. ()

SpicyNugget

Sářina sestra se ztratí v proslulém lese sebevrahů. Ač varována místními, že za žádnou cenu nesmí sejít že stezky, nakonec neuposlechne a zůstane v lese i přes noc sama. Duše sebevrahů se jí ale postarají o noční zážitky… Očekávání jsem měla obrovské a nakonec jsem zůstala zklamaná. Absolutně bezduché, duchové se chovali jak po deseti pivech v hospodě, postavy jednaly nelogicky. Tohle byla pro mě bohužel ztráta času. Jednu hvězdičku dávám za námět, ze kterého ovšem nebylo vytěženo maximum a druhou za záběry nádherného lesu sebevrahů. ()

Mangano

Ambice by byly, ale výsledek je takový nemastný neslaný. Konec není napsaný nejhůře (na béčkový horor), ale sám o sobě je dost slabý na to, aby ve mně vzbudil nějaké emoce. Co je naprosto k pláči, jsou samotné hororové prvky. Za prvé jich tu není moc a když už, tak si jich skoro ani nevšimnete. Pořád je ale jako celek tento film znatelně lepší než jemu předcházející televizní verze. ()

Sebule

Pojďme vzít film o strašidelném lese a natočit ho v lese, který je přesný opak strašidelného a pojďme tam obsadit herečku, která jako hlavní postava není vůbec sympatická. Ještě k tomu se hlavní hrdinka chová, jak by byla blbá úplně. Bez atmosféry, laciné lekačky a celé je to takové mdlé, nudné. Hodnocení: 3/10 ()

Cringy_Tommy

Nudný a prázdný hororový walking simulátor. Debilní postavy, nulová atmosféra, nudné a primitivní lekačky. Zajímavý námět avšak velmi promrdaný... ()

machmej

Dlouho se mi nestalo, abych v kině usínal. Jediné čím film dokáže zaujmout je zajímavé prostředí, povedený zvuk a hudba a vcelku vydařený závěr. Nápad jistě zajímavý (nedávno jsem četl hodně článků o tomto lese) a téměř veškeré informace ve filmu se shodují se skutečným informacemi. Film se rozjede cca 30 min před koncem zbytek filmu šílená nuda, kde se leknete max 2x. Raději počkejte na čarodejnici, která bude za chvíli v kinech. ()

kokopysk

Myslím, že 2 hvězdy jsou pro tento filmový průjem hodnocení adekvátní. Jedna hvězda patří japonskému santusákovi co vybafne na naší hlavní hrdinku v taxíku hned v začátku filmu. A druhá hvězda patří Natalie Dormer za hysterický záchvat v díře na mamuty. Největší výhoda tohoto "filmu" spočívá v tom, že trvá jen 87minut, protože už tak je více jak půlka filmu nudná a nezajímavá. ()