Les sebevrahů

Legendární skutečný les Aokigahara, který se s děsivou majestátností tyčí na úpatí hory Fuji v Japonsku, je dějištěm napínavého nadpřirozeného thrilleru Les sebevrahů. Američanka Sára (Natalie Dormer) se do lesa vydává v rámci pátrání po svém dvojčeti – po sestře Jess (taktéž ztvárnila N. Dormer), která záhadně zmizela. Sářin manžel Rob (Eoin Macken), kterého chování Jess dlouhodobě frustruje, není své manželce skoro 10 tisíc kilometrů dlouhou cestu vymluvit. Po návštěvě školy, ve které Jess učí, se důvtipná Sára vydává do lesa samotného. Ve společnosti svého charismatického nového známého, přistěhovaleckého novináře Aidena (Taylor Kinney) vstupuje do lesa, ve kterém by dle důrazných varování „nikdy neměla opouštět vyšlapanou cestu". Na bezpečí obou z nich dohlíží místní průvodce Michi (Jukijoši Ozawa), ale s blížící se nocí jim není schopen setrvání přímo v lese rozmluvit a se zdráháním oba nechává lesu napospas. Vlivem strachu se Sářino vědomí brzy tříští; začíná zpochybňovat Aidenovy motivy, včetně jeho tvrzení, že Jess vůbec nezná. Sara, odhodlaná odhalit pravdu o osudu své sestry, je nucena čelit rozhněvaným a zmučeným duším mrtvých, jejichž obětí se stává kdokoliv, kdo se odváží vstoupit do jejich blízkosti. Tyto zákeřné duše na Sáru číhají na každém kroku, aby ji uvrhli do děsivé temnoty, ve které je nucena bojovat za vlastní spasení. (Falcon)

gazogazo odpad!

Spoiling this utter bullshit...Je zabití rodičů autem ve sklepě metaforou znasilneni náctileté? A její rozdělené osobnosti? A neb t:eda brokovnice? Alo co z toho, když je toto film s nejhorším herci za minimálně dekádu! Fakt. Ta pica neumí hrát vůbec nic a ty ostatní taky úplný hovno. Upalte ty zmrdy. Jestli jo nebo ne, je jedno. Mrdka kardinalniho rozsahu. ()

Dr.Cilka

Otrepane 'niekedy je menej viac' pri tomto filme plati uplne. Je to jeden zo sucasnych tuctovych hororov, vsadzajuci bohuzial na uz okukane prvky. Avsak nie je to zas az take fiasko ako tvrdi vacsina komentov. Ale pokial mal niekto ocakavania vysoko, tak rozumiem.. Kamera je fajn, a na queen Margery sa mi dobre pozera :) Urcite je vsak vacsi zazitok k tejto teme pozriet si video na youtube Suicide forest in Japan, z ktoreho najsilnejsich momentov The forest nepochybne vychadzal. ()

Alexandre

Tuhle lahůdku jsem si vychutnával do poslední vteřiny tak moc, že mi v závěru přišlo, jako bych seděl v kině maximálně půl hodiny. Námět je naprosto super, o tom žádná. Co se zpracování týče, já si nemohu absolutně stěžovat. Vychutnal jsem si každý detail filmu a nepřijde mi, že by se z toho filmu daly vytěžit nějaké zázraky (jak tady někteří naznačují). To jsem navíc ani neočekával. Mně les připadal strašidelný dostatečně a duchové včetně lekaček jakbysmet. Navíc vše doprovázela znepokojující a depresivní atmosféra. A Natalie Dormer je prostě skvělá. Úplně dokonalé to samozřejmě nebylo, ale já byl teda mile překvapen. ()

TomasRichtr

I přes negativní recenze tady jsem čekal něco o trochu lepšího. Na Natálku se sice dobře kouká, ale to je tak jediné, co se dá říci dobrého o tomto filmu. Chybí zde jakékoliv budování napětí, přemýšlení a chování postav je zkratkovité a nevěrohodné. Nevím, kdo zde měl na starosti dramaturgii, ale nakopal bych ho za takhle odvedenou práci do zadnice. Úvod filmu k uzoufání nudný, proložený lekačkama, které vás a) nevyděsí, b) nesouvisejí absolutně s příběhem a c) nedávají smysl a jsou tam jen proto, "aby se neřeklo". V zásadě se začne něco dít až v posledních cca dvaceti minutách, kdy se konečně příběh začne trochu posouvat a dokonce to získá i trochu atmosféru. Ovšem ten konec byl hodně laciný. Vůbec potenciál tohoto příběhu zůstal trestuhodně nevyužitý. Jedna hvězda za Natalii, která i přes naprosto děsnou režii a dramaturgii nehrála až tak špatně a druhá za 20 minut menšího napětí. P.S.: Kde je do pr*ele ta scéna ve sprše?! ()

Denila

Tady bych se uhvězdičkovala více, jen když si to porovnám s horory za poslední dobu - nadšení se sníží. Předvídatelné scény, nelogika uvažování hlavní hrdinky a hlavně její víra v dívku ve školní uniformě byla teda něco! ★★/★ ()

MIRAS133

Díky tomuhle filmu už nikdy nepůjdu do lesa ... možná do nějakého malého remízku, né sranda. Na filmu se mi nejvíc líbila krajina, kde byl film natočen, i když bych tam sám nikdy nechtěl skončit. Na filmu sem byl v kině .. musím uznat, že lekavých scén je zde opravdu mnoho, ale dají se čekat. Jakési hlasy v hlavě hlavní hrdinky nakonec znemožní její záchranu, když zabije jejího průvodce (blbec to mohl tušit, že se na něho chystá) a nakonec si ještě podřeže žíly. Ale účel její návštěvy byl splněn a její ségra je zachráněna ... takže štěstí v neštěstí. Film však stojí za vidění. Jeden z lepších hororů. 4* ()

Veronica27

Jako procházka lesem fajn, ale to je tak vše.Docela dost jsem se nudila, lekačky hodně slabé.Na legendární les, dost nuda. ()

Likan7

Kolikrát jsme tohle už viděli? Proč se tohle točí v takové míře? Les sebevrahů je naprosto klišoidní a ničím nepřekvapující "horor", který spíš máte problém dokoukat, než že by jste se začali bát. Natalie Dormer si pamatuju z posledních dílů Hladových her, kde se mi líbila, takže jsem byl zvědavý, jak si poradí s hlavní postavou. A ve výsledku za to nemůže. Ona se snaží, a občas jí to i jde. Je to to nejlepší z celýho filmu, ale její postava musí jen pořád utíkat (ať už někam, za něčím nebo před něčím), tvářit se vyděšeně, občas odhodlaně a jen koulet oči. A to Natálce jde. Jako horor je Les sebevrahů tam, kde bývali horory možná před 10 lety. Dnes už tohle nikoho nevyděsí. Lekačky jsou strašně průhledný, jsou cítit minutu dopředu a ani nejsou ve výsledku moc děsivý. Někoho možná překvapí (ne)americký konec, ale to tuhle blbost nezachrání. Ps - jsem sakra jediný, komu Taylor Kinney připomání del Tora? ()

Hashirama

Vyrazit v dnešní době do lesa je evidentně kumšt. V Americe je to samá vyšinutá hnida, v Rusku je to samé vykrmené nevrlé haribo, v Japonsku na vás zase na každém kroku číhají mravokárné cedule. A jak nás přesvědčil Grave Halloween (neboli Les sebevrahů z roku 2013), v Kanadě na vás pro změnu všude nabíhají nasraná bílá prostěradla. A v Srbsku je to evidentně nejhorší - buď si vás najde Srđan Todorović a strčí vám svůj půlmetrový pendrek do oka, nebo vás budou hodinu a půl v důsledku nadměrné konzumace rakije honit béčkové (1x) halucinace. Jak vidno, nevím přesně, co si mám o tomto filmu myslet. Spíš než horor je to béčkový (2x) survival thriller s pár nadbytečnými hororovými prvky, který je postavený na béčkové (3x) zápletce, béčkových (4x) hercích a dost zdrženlivé režii, která se spíš spokojuje než aby něco snaživě budovala. No naštěstí se scénář povětšinou vyvaroval žánrových klišé a celkem slušně buduje paranoiu mezi ústředním duem a při gradování zápletky. Na jedno zhlédnutí fajn, ale vidět to dvakrát netřeba. ()

chlebo

Možno by pán Záda lepšie urobil, keby sa vybrali nakrúcať až na samotný koniec sveta, do skutočného lesa Aokigahara, pretože tento jugošský hájik je asi tak nepríjemne strašidelný ako lesík okolo jaskyne Driny v Smoleniciach, kde sme sa pred peknými pár rokmi stratili s vtedajšou partiou. Samozrejme, dôvodom nebola seansa so stanmi, kde by sme hamletovsky hľadali najvhodnejšiu odpoveď na obligátnu otázku každého samovraha byť, či nebyť, ale sme sa jednoducho pod vplyvom pekného letného večera a nejakého toho krabicového vínka proste stratili. Tu začala oproti filmu skutočná a nefalšovaná hrôza, pretože jednak vínko a jednak všetok ostatný proviant sme v krátkom intervale medzi zistením, že sme sa stratili a riešením, čo kurva budeme robiť, samozrejme spotrebovali. Potom sme s hrôzou a celí dezorientovaní do svitania behali po tom riedkom hájiku, (spravodlivo však musím uznať, že od toho filmového vyzeral hustejšie, prefíkanejšie a ďaleko nebezpečnejšie) ktorý nás, sviňa jedna, nie a nie vypustiť, stále nám miatol hlavy a tak to celé vyzeralo ako nejaký beh cez prekážkovú dráhu pre malých dawnov, často sme sa jeden druhému strácali, vrážali do seba, poniektorí od zúfalstva slintali a plakali dúfajúc, že nás ten pekelný les vypustí buď niekde do civilizácie, kde sme mali zaplatenú chatu a zvyšok proviantu, prineseného z domu, prípadne niekde na kraj Smoleníc, kde by sme počkali na prvý otvorený obchod, nakúpili a v zábave pokračovali. Celá nočná mora skončila, keď sme zistili, že pre vymotanie sa z osídiel temného hájika stačilo sledovať turistické značky, ale to musel prvý z nás načisto vytriezvieť. Hľadať sa nás samozrejme nevybral nikto, ani hajzli zo zvyšku party, určite v nádeji, že nás Les zabije a všetky tie dobroty na chate ostanú pre nich. Takže, keď sme nadránom otrhaní špinaví a dezorientovaní vyliezli z lesa, nevítalo nás žiadne nadšené výkriky radosti, skôr sklamané tváre spolubývajúcich. Ale rozprávam tu od veci, celé, čo som tým chcel povedať bolo, že ešte aj toto malé lesné dobrodružstvo bolo strašidelnejšie než les "Aokigahara," ktorý nám predviedli tvorcovia. Z môjho pohľadu teda ide o prechádzku prírodou, ktorú by zvládli aj ešte menej nadaní herci ako je nesympatická Dormerových Natálka a vyteplený Tarzan, pardon, Taylor. Horororororovú atmosféru tomu nedodajú ani tie extrémne nepredvídatelné lakačky. Snáď najdesivejšia z toho celého je malá ťinťanka a jej cáklý výraz, podobný jej súkmeňovcom, ktorí sa v čínskych obchodoch a na parkoviskách pred kulturákmi, čo sa týka dedín, snažia svojim obetiam / zákazníkom natlačiť do tašiek značkový tovar. Ako prechádzka prírodou pekné, ako horor už druhýkrát určite nie. ()

Clark_Kent

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Asi tam něco šramotí a šustí??? Ta hlavní herečka byla neskutečně sexy, toho jsem si všímal nejvíc. Nebylo to nejhoršííí, mělo to nádech. ()

The7Miki

Začátek celkem hezky navozuje děsivou amosféru, ale jakmile se dostanou postavy do lesa začne série několika tak nehorázně hloupých a zbytečných dějových "zvratů", že celá ta děsivost filmu jde do kopru. Znovu si musíme vytrpět všechna hororová klišé, včetně děsivých holčiček a zombie rukou a velkolepé finále ve sklepě je tedy už spíše dobrým znamením, že snímek končí. Jako odměnu za to, že jsme to vydrželi dostaneme poslední lekačku stejně jako v Insidious 3 a hurá domů z kina. ()

DavidWebb

The Forest je pre mňa smutným príkladom toho, ako sa dá zaujímavý námet pochovať do nudného chodenia po lese bez atmosféry, strachu a napätia. Slušné herecké výkony nepomôžu nudnému príbehu, rovnako ako mu nepomôžu ani profesionálne zmáknuté technické záležitosti, a rejža sa môže aj potrhať - hold, raz je scenár príliš "riedky" a utiahnutý - a nič s tým už nespravíte. Celý flik má len jednu dejovú linku v rovnakom prostredí, ktorá je aj na krátku stopáž príliš dlhá a keďže sa nemôžete od nej odreagovať, máte pocit, že to trvá dlho a s tým ide ruka v ruke nuda. Všetky rádoby ľakačky alebo vypäté situácie sú absolútne bez efektu, často tam pôsobia nepatrične, akosi umelo, a tak sa tento flik pre mňa stáva ľahko zabudnuteľnou zbytočnosťou. ()

TSZ

Když v éře nudných hororů označíte horor za extrémně nudný, už je to opravdu na pováženou. A přesně to je případ Lesa sebevrahů - zcela neinvenčního, zoufale blbě natočeného hokus pokusu o duchařský horor, který však neděsí vůbec ničím (snad jen představou eventuálního druhého dílu). Jason Zada zcela rezignoval na jakékoliv budování atmosféry a tak vsadil jen na pobíhání po lese, který ani není děsivý, ale naopak podezřele připomíná jakýsi národní park proslulý rodinnými výlety. ()

liberita

Musím sa priznať, že som od hororu odohrávajúceho sa v japonskom lese samovrahov s Natalie Dormer v hlavnej úlohe čakala viac. Výsledný film je dosť priemerný a ľahko zabudnuteľný, les vôbec nepôsobí tak temne akoby mal a momentov, v ktorých sa máte zľaknúť je síce dosť, ale väčšina z nich vôbec nefunguje a dá sa ľahko predvídať. Keď sa to už odohrávalo v Japonsku, mohli si vziať príklad z tunajšej kinematografie, tak by bol Forest na oveľa vyššej úrovni než na akej je. ()

john.h

Slátanina, kde chování hlavní postavy je snad nejhorším chováním postavy v historii debilních chování postav v hororech. Celkově nuda a zbytečný film. ()