Shaolin fotbal

Šaolinský futbal

• EN název

Shaolin Soccer

Komedie / Akční / Sportovní

Hong Kong / Čína, 2001, 86 min (Director's cut: 113 min)

Dost koktavý film. Záblesky geniální zábavy střídá nenápaditá nuda a tak je to pořád dokola. Oproti Kung-Fu mele zde sice najdeme kompaktnější zápletku, ale o tu jde přeci až v druhé řadě. 70% Zajímavé komentáře: tombac, JohnnyD, bouncer, baruss, hribisko(12.3.2006)

Je mi to líto. Opravdu líto. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy dal takovéto hodnocenní komedii. Je to opravdu smutné. Ale těch 5* nezruším, ani kdyby jste mě hodili do hřiště hrát proti Stephenu Chowovi. Geniální spojení vtipu, ironie a bojového umění, kterému se snad vyrovná jen Kung fu mela, která cituje snad každý film o bojovém umění natočeném v HK. Tohle je přesně ukázka jak jednoduše a přesto kvalitně jde naložit s parodií. Autoři Scary movie se mají ještě hodně co učit. Jen doufám, že takovýchle snímků bude ještě hodně, abych se taky někdy zasmál, protože ty americké komedie nasahají tomuto zázraku ani po kopačky.(12.6.2006)

Výborná sportovní komedie s neméně dobrou hudbou. Je vidět, že si tvůrci s triky dali opravdu záležet a hlavně v posledním zápase je to brutálně znát. Hned jak začal tak sem se řezal smíchy až do konce. Tak výbornou fotbalovou scénu jsem ve filmu snad ještě neviděl. Ale nedá se upnout jen na tuhle část filmu. Celý film stojí za shlédnutí například když se začínají učit fotbal. Opravdu originální téma na zatím nepříliš využitý sport ve filmech až na pár vyjímek.(27.7.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $489,600Tržby Celosvetovo $42,776,760║ Podarená komediálna vychytávka, bohato využívajúca bullet-time. Bžunda ako sa patrí! /70%/(16.8.2006)

Shaolin Soccer jsou pro mě dvě části. První která slouží jen jako výplň mezi jednotlivými tréninky a zápasy a je dosti průměrná a druhá část což jsou samotné tréninky a zápasy a ty jsou naprosto dokonalé, vždy mě dostanou do kolen a rád si je jednou za čas pro zvednutí nálady znovu pustím. Hong Kongský styl humoru asi není úplně ten správný šálek čaje pro každého, ale komu to sedne a nebude brát snímek vážně (což ani nejde, když se ani snímek sám nebere vážně :o) má velikou šanci shlédnout originální, žánrová klišé parodující legraci promíchanou s neuvěřitelnými "Pikachu-like" fotbalovými zápasy, ve kterých nápad převažuje nad formou. Ne že by tu efekty byly špatné, spíše průměrné, ale to opravdu ani v nejmenším nevadí. Jen mě mrzí, že ta dokonalá část je v celkové stopáži snímku sotva třetinová. Čili za část první to je za tři hvězdy, za část druhou za pět hvězdiček a celkem za slušné 4*.(17.3.2005)

Megavtipná komedie s opravdu vychytanou choreografií. Ten tlusťoch byl rulezzz a Stepehn Chow je blázen. Super.(22.7.2005)

// Production Companies: Universe Entertainment //(14.5.2011)

Tak toto je omnoho lepšie než neskorší Kung Fu Hustle. Jediné čo mi na tom vadilo bolo nadmerné množstvo digitality. Inak výborná komédia kde hviezdia všetci brankári (a brankárky).(27.5.2005)

Hodne originalni film a asi to nejlepsi, co kdy Stephen natocil. Film je sice ze zacatku spis smutnej, ale jako celek je to hodne vtipna komedie. Tym Kung Fu je vyborna sebranka a o to vic prevapi, kdyz to pak rozjedou. Triky jsou na hodne slusny urovni a klidne tu mohlo bejt vic podobne vychytanejch utkani, jako to zaverecny. Taky se povedla hudba, ktera dej skvele doplnuje. Film sice neni nijak zvlast komplikovanej, ale je tak narvanej ruznejma parodickejma scenkama nebo super vtipkama, ze jsem se fakt skvele bavil a nemuzu jinak, nez dat 5*.(24.11.2005)

• EdaS

Digitální fotbalová nuda - že se budu u filmu tvůrce velezábavného filmečku Kung Fu Hustle tak nebetyčně nudit, to jsem opravdu nečekal. Zasmál jsem se cca. třikrát, a tomu já neříkám komedie.(12.3.2006)

• canakja

Ajajaj. To sem se nasmál až sem se za břich popadal. Podobně jako při vítání německých občánků na ukrajině l.p.40. Taky tolik rozesmátých tváří. Puntík za kung-fu triky a totální absurdnost(26.9.2009)

Též bych chtěl být fotbalista- kanón jako Stephen Chow a vyslat takovou pumelici, že by strhala z brankáře soupeře všechno ošacení i s gaťaty a odvála ho spolu s půlkou jeho mužstva a brankovou konstrukcí daleko do dáli... Leč nejsem jím a trapně zakopávám penalty jako Golden Leg na začátku Shaolin fotbalu :-) _ Po Kung Fu Hustle jsem byl natěšen na další Chowovu heroickou řachandu. Ta si po letmých náznacích dávala docela na čas... Jakmile však kung-fu tým vleze na hřiště a začne hrát ehm... fotbal, ihned snímek má správné grády. Zvláště když k té trikové šarádě hřmí patřičně heroická hudba. Očividné digitalizace je ve filmu přehršel a pojetí nejkrásnější hry na světě je hovadina na n-tou, ale to mi bylo šumafuk, hlavně, že je to sranda. Míč je kulatý, na hřišti stojí dvě brány a dvě mužstva proti sobě... a pokaždé vyhraje Shaolin :-) A Chow by měl jednou natočit romantický film. Je vidět, že má pro dojímání diváka cit :-)(2.5.2006)

Bláznivá fotbalová jízda, Stephen Chow se nám tu ale vyřádil :-) 10/10(18.2.2008)

Taková netradiční komedie o kung fu fotbale, ale musí se nechat že je fakt dokonalá, příběh je samozřejmě o ničem a je správně jednoduchej, ale ty zápasy nemaj chybu, hlavně ten poslední je naprosto nejkrutější(11.12.2003)

• Dadel

What the fuck?! Že bych se nějak skvěle bavil, to nemůžu říct. (anebo sice můžu, ale nebyla by to pravda)(25.1.2004)

Na komedii málo vtipné, na sportovní film příliš ulítlé.(6.8.2006)

• genetique

Ja si nemôžem pomôcť, ale tieto čínske splašky mi raz nejdú dole krkom. To bola úplná blbosť a len som odpočitával minúty kedy tento film skončí. A ako počítam tak počítam, ale nebolo miesta na zasmiatie. A to je pri názve komédia už čo povedať. Hviezdičku dávam za nápad a za odvahu. 15%.(29.3.2006)

Na tento film som sa po zhliadnuti Kung-fu mely ohromne tesil. Neuveritelna smes humoru, kung fu, parodie, fotbalu a emocii vybicovana az do takej miery, ze mi to vhana slzy do oci. V istom zmysle dokonale 10/10(25.2.2007)

Tak toto je veľmi milé prekvapenie. Čínsky Matrix futbal, Chow v top forme. 85%(9.6.2005)

Takhle nějak jsem si představoval Klapzubovu jedenáctku.(30.1.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13