Shaolin fotbal

• Česko Shaolin fotbalista (více)

Sing je nadšený příznivec kung-fu, jehož úžasná "noha z oceli" zaujme slavného fotbalového trenéra. Společně sestaví mužstvo složené ze Singových bývalých šaolinských bratrů, motivovaných vidinou velké peněžní výhry v národním fotbalovém utkání. Ti se díky nevídané kombinaci prvků bojového umění a nově nabytých fotbalových dovedností zpočátku zdají být nepřemožitelní... Dokud nestanou před obávaným Týmem Zla v závěrečné bitvě o titul. (HBO GO)

maoc

Měl jsem dojem, jakoby Chow sledoval filmy společnosti Troma, protože v příběhu je několik dějových veletočů s podobnou nelogičností, jakou znám právě od Tromy. Příklad za všechny: fyzická proměna Mui v kočku. V ději naznačena ve 4 krocích, ale naprosto nelogicky vyjádřena. Taky scéna na oslavě postupu do finále byla naprosto tromácky absurdní. Asi nejvíc mne překvapila a snad i potěšila (sic!) ta citová stránka filmu. Vztah Mui a hlavního hrdiny byl jak vystřižený z nějaké hollywoodské mejdlovky a byl tak vlastně největší parodií. Závěrečný result: na Kung fu Hustle to nemá. Loučím se pozdravem: "Se šaolinským kung fu za světlými zítřky!" ()

Ivoman

Stephena Chow jsem znal jen z pár starších filmů. Shaolin fotbal z jeho režie je úžasná podívaná. Příběh je na naše poměry trošku "jinak" vyprávěn, ale choreografie soubojů je výtečná, pečlivě vybraná hudba, úžasní herci, prostě jsem žasl. Je to jeden z filmů, na které se podívám několikrát znovu a vždy najdu něco nového a skvělého. Méně než 4 hvězdičky takovému filmu může dát jen někdo, kdo neumí ocenit tento druh zábavy. Já osobně dávám maximum. :-) ()

Pavel_Pan

Dá se na film koukat, dá. Když Vám kupříkladu alkohol dočasně zredukuje počet mozkových buňek. I když uznávám i potřebu existence takovýchto blbin. ()

Boudyy

Není to sice úplně objektivní hodnocení filmu, ale já se u něj královsky pobavil. Takže film svůj účel splnil, nebo ne? ()

Vykuk

Mám rád kungfu, mám rád číňany a rád koukám na jejich filmy... teda na ty dobré. Například Kungfu mela byla fajn a užil jsem si to, tohle je čistá komedie, ale totální a naprostá trapárna. Nebylo čemu se smát, člověk jen krčil obočí nad těmi nesmysly. Jediné co se mi líbilo byl finální zápas a celkem cool triky, tam to byla celkem sranda, za to taky ta 1 hvězda. Jinak nikdy více. ()

jayman

Netvárim sa, že som odborník na honkongské bojové umenia, shaloinské kung fu ani na ázijskú kinomatografiu, ale toto bol geniálny mix absurdností, over the top humoru a ázijských anime postavičiek. Odporúčam pozerať v spoločnosti a nebrániť sa smiechu. Absolútno. ()

Detak

Od něčeho, co se jmenuje Shaolin fotbal, čekáte, že to bude solidní hovadina a ano, je to solidní hovadina :-D ()

Dejvecd

Stephen Chow je buď absolútne šialeným bláznom, alebo neuveriteľným géniom. Alebo rovno oboje dokopy. Shaolin Soccer má totižto všetko. Nie len super príbeh, fantastické postavy a... ťažko udýchateľnú dávku ptákovin, ktoré len ťažko nevykúzlia úsmev na tvári. Ale hlavne, majú futbalisti Shaolinu ohromné, ale fakt ohromné srdiečko. A to sa cení. 7/10 ()

Předseda

***1/2 Dobrá zábava i přes množství neherců, za ně hrály nápady. Amerikáni by použili tři nápady, rozplizli je, a zbytek by (ne)využili v pěti pokračováních. ()

brabi

Nejprve sem se, pravda, trošinku nudil, ale od chvíle, kdy se všichni bratři sejdou, už je to parádní zábava. ()

Stephen Chow a Rogenovo „žihadlo“

Stephen Chow a Rogenovo „žihadlo“

22.09.2008

Když jsme naposledy psali o adaptaci legendárního rozhlasového a komiksového seriálu The Green Hornet, která je vysněným projektem komika Setha Rogena, spekulovalo se o tom, kdo si zahraje šikmookého… (více)