Elizabeth pracuje ako testujúca užívateľka novej "web chat" siete The Den. Počiatočná nuda spojená s komunikáciou s akýmkoľvek užívateľom alebo užívateľkou z celého sveta sa razom mení po zmiznutí jej priateľa Damiena. Keďže polícia je bezradná, Elizabeth sa púšťa do hľadania svojho partnera za pomoci kohokoľvek, online pripojeného na novovytvorenej sieti. S odstupom času si však začína uvedomovať, že to ona sama sa ocitla v pasci. Je skutočne pripravená postaviť sa tvárou v tvár narušenému psychopatovi? (*CARNIFEX*)

Hamaradža

Väčšinu stopáže The Den kráča dávno vyšlapanými cestičkami, vykráda tu i tam, jeho hackerské hrátky niesú príliš uveriteľné a celkovo, priznávam že som mu príliš nedôveroval. No ako pribúdajú minúty naberá na obrátkach a v závere už len vyložene mrazí. Donohue-ova prvotina je po všetkých smeroch dotiahnutejším, vyspelejším a lepším dielom ako staršia Megan is missing a zastavila mi dych. Skôr 3,5* ale za tak silný zážitok, proč ne - možno je to mojou slabosťou pre tieto nízkorozpočtové autorské horúrky. ()

George Stobbart

Fešanda pracujúca na štúdii o internetových webcam chatoch, v tomto prípade konkrétnom; zvanom "The Den" sa postupom času dostane do hľadáčika psychopatického užívateľa. Ten ju najprv zaujme vražedným videom, ktorého reálnosť sa však nepodarí overiť, no všetko okolo nej následne eskaluje do nepríjemného internetového teroru, ktorý sa časom presúva až do bežného života. Found footage horory snažiace sa zdôrazniť nebezpečnosť internetu tu už boli, ale tento pridáva až slasherový charakter, zabudovaný do modernej témy so snahou o realistické spracovanie. A celkom mu to aj vychádza; sprvu sa toho síce moc neudeje, no na hlavnú hrdinku sa aspoň dobre pozerá a keď sa dianie rozbehne, tak to napriek istej predvídateľnosti ponúkne niekoľko príjemne napínavých scén a obstojné hororové vyvrcholenie. ()

Pilda17

Found footage a trošku na jiný způsob, což tomu vůbec neškodí. Ze začátku jde spíše o takové mírné seznamování a řekl bych, že převažuje spíše nuda. Od druhé poloviny se začne přiostřovat a až do závěru je co sledovat. První krveprolití, které se odehraje na webkameru je geniální, takovou nechutnost jsem opravdu nečekal. Takové videa mi připomínají Mexickou válku na stránce Návrat do reality, měl jsem z toho úplně stejně hnusný pocit. Díky délce a dost nadprůměrné druhé polovině nemůžu jít s hodnocením níže. Od FF stylu už moc nečekám, protože je to v této době dost zatěžovaný hororový subžánr, ale tento je zpestření, za které by měl být každý divák rád .. 6/10 = 68% ()

zolo23

Kto nemá rád FF nepozerajte, pretože "ručnú" kameru strieda webkamera t.j. trasľavý obraz strieda sekavý, ale to je pri CHATe asi normálne. Priznám sa prvých 30 minút som sa nudil, film má "samozrejmý" oboznamovací úvod, ktorý trval na môj vkus (pri tak krátkej stopáži) až príliš dlho. Sem tam nejaký vstup vraha, no a potom sa film posunie tým správnym smerom. Avšak mám problém s jedným faktom a t.j. neustála potreba natočiť (tento) film len pomocou webkamery (áno je to o tom), v niektorých momentoch to bolo priam zbytočné - nasilu. Záver filmovo šokujúci ,ale predvídateľný. ()

Nivenx

Další ze zástupců FF. Film je o tom, že dívka Elizabeth má přítele Damiena a ke komunikaci a hledání dalších potencionálních přítel používá sít' The Den. Vypadá to jako PA, ale film se začne odehrávat úplně jinak. Do 50 minut z mého měřítka slabé a bohužel se dostavila i nuda, ale pak se to oživí a začne to být zajímavé. Někdy jsem se leknul, potom nudil a k závěru byl i nadšený, škoda jen, že nebylo objasněno, kdo jsou ti psychopati. Na jedno skouknutí stačilo, ale znovu bych se na to dívat nechtěl. 50% ()

• V súbore, do ktorého si Elizabeth (Melanie Papalia) zapisuje vykonané videochaty, je zapísaná aj osoba z Českej republiky. (Marceloo)