Město Dijon bujaře slaví nástup Karla Smělého, čtvrtého vévody burgundského. Karel pořádá velkolepé oslavy, jimiž chce oslnit nejurozenější šlechtice, které sem pozval, včetně francouzského krále, svého bratrance Ludvíka XI. Oslavy končí velkým turnajem a mladý vévoda doufá, že jeho barvy s převahou zvítězí. Rytíř Robert de Neuville (Jean Marais) miluje Jeanne de Beauvais, schovanku krále. Tu si ovšem vyhlédl i Vévoda Burgundský a Ludvík XI. dobře ví, že tento sňatek by prospěl nejen „blahu Francie“, ale především i jemu samotnému. Podcenil však lásku Roberta a Jeanne a především podcenil svého rivala Vévodu Burgundského, který se neštítí žádných podlostí a intrik, jen aby naplnil svou touhu po moci. (Česká televize)

Medea86

Není to žádný šlágr, ale originální název a vlci samotní mě opravdu pobavili (po prohrané bitvě u Nancy bylo tělo Karla Smělého nalezeno ohlodané vlky - asi se za života málo modlil k Panně Marii). ()

milos.bradik

Je to docela klasická historická podívaná, ale téměř padesátiletý milovník JM vypadá vedle krásky o pětadvacet let mladší už opravdu trochu podivně. Je sice fakt, že on se ve filmu jako mladík vlastně nikdy neobjevil, ale mi tam prostě nesedí. ()