Na návštěvě

• Česko The Visit (více)

Becca a Tyler jedou na týden k prarodičům na odlehlou pensylvánskou farmu, kde brzy zjistí, že se staršími příbuznými něco není v pořádku. V domě platí podivná pravidla a jejich chování je stále děsivější. Děti musí vzít rozum do hrsti, aby se vrátily domů živé. (Magic Box)

JamesSi

A blížím se ke konci M. Nightovi filmografie. Nebyl bych to já, kdybych si neužil béčkové found footage snímky (viz. má láska k RECu, VHS 2, As Above So Below). Spíš jsem se smál, než abych se bál. Slaughtered Vomit Grandmas. Rád bych od M. Nighta slyšel definici šílenství. Čekal bych, že je to něco jako: "No, víte, to je když jste jako totální magoři a předstíráte, že nejste, ale ve skutečnosti jste schizofrení nebo tak něco, ale pozná se to jen v noci, áno". Skutečně nejlepší definice od doby Vaase z Far Cry 3. Je to nonsenc, ale alespoň zábava. Trochu. A je pravdou, že jsem zamlada býval hercem. SPOILER: Rapování toho kluka bylo tak otravné, že jsem byl rád, když mu děda narval svou špinavou, průjmem pokrytou plenu do ksichtu. (jen vtip samozřejmě) A pak dokončení příběhu z čutané. Skutečný pay-off. PS.: 0LD PE0PLE AR SP00KY PPS: Prababička nadávala na cikány. To jsou strašidelné momenty starých lidí, které v horrorech moc vidět nejsou :_(. (opět humor) PPPS: Demention is hell of the drug. Nejlepší M. Night za dlouhou dobu. ()

Han22

Znechucen z nového Blair Witche jsem si pustil něco normálního. Volba padla na Visit a k mé hrůze to bylo opět found footage. Navíc s "děsivými" důchodci, kteří mě teda jako vůbec neděsí. Prostě tu máme dvojici dětí, kteří přijíždí na návštěvu k dědovi a babi, které nikdy neviděly a celé si to natáčí. Důchodci se chovají o něco víc pošahaněji, než většina jejich souputníků, ale dá se říct, že se nic moc neděje. Děti jsou celkem sympatické, tedy až na to "rapování" a kamera se moc netřese. Zhruba 20 minut před koncem přijde slušný zvrat a pak se to rozjede v naprosto parádní psycho. Není to tedy úplně průšvih jako jiné Shyamalanovy filmy, ale víc jak na 3* to není. ()

MareT.

Napad je paradni a otazka ze o co vubec jde je vsudypritomna. Jen me trosku mrzi, ze se nepritlacilo na pilu co se tyka prarodicu. Jinak posledni 20 minutovka je fucked up:) ()

DailyDreamer

Tímto originálním, přitom jednoduchým hororovým příběhem M. Night Shyamalan dokázal, že nějaké to eso v rukávu přeci jen ještě má. Jen potřeboval řádnou dávku fanouškovského hejtování, aby si uvědomil, že kdyby natočil ještě jeden filmu typu „po zániku země“, mohlo by to vést k zániku jeho kariéry. The Visit je skvělý návrat, kdysi uznávaného režiséra a zároveň dobrá ukázka toho, že mrazivý horor lze natočit i bez duchů a oživlých panenek. ()

Corpsegrinder

Od začátku jsem trochu trpěl hlavně díky hroznejm hlavním postavám dětí, to jest rádoby drsnej šišlající raper a holka co tam mele sračky o filmařině jak zasranej Špílberk. Co mě dále sralo bylo oslovování dědka s babkou NANA a PAPA, což vim že se říká, ale je to neskutečně pitomý. Příjezd k náně a pápovi je vcelku nezajímavej, ty dva čuráčci tam furt choděj kolem, natáčej věci a vše komentujou stylem HOUPAČKA NAŠÍ MÁMY, SUŠENKY NAŠÍ MÁMY, POSTEL NAŠÍ MÁMY, SCHOVKA NAŠÍ MÁMY atd. Pak ovšem přišla scéna pod barákem a ultra creepy scéna s babkou. A tam konečně začal jeden z nejlepších hororů roku. Je neskutečný jak moc ten film funguje v hororovejch částech. A to zde nejsou žádný efekty ani nadpřirozeno, vše co je použito jsou dva staříci. Bohužel ten zvrat byl jasnej už ze začátku a mně osobně nepřijde tak originální, spíš naopak. I tak jsem se ale příjemně bál. Lepší než loňský Mercy. ()

divak84

SPOILERS AHEAD: Tak moment ... ted stranou že jde o povedený horor, s originálními (ne všemi) lekačkami. Ale když zjistíme že praví prarodiče děcek (a tudíž rodiče Matky děcek) jsou zavražděni ... KDE JE REAKCE MATKY (aspon na konci ?) . protože díky poslendímu skypování Matka nevěděla že její rodiče sou mrtví... tak ku*va ... něco mi uniká ? k postavám.. Becca je ok, ale ten blbeček je otravný jak komerční přestávky v NHL . Postavy pošahaných uprchlíků z lečebny jsou super, autentické, Babka rozhodně zahrala prim .. on to není horor ale spíš dost temný psychothriller , ale rozhodně jeden z těch Shyamalanových povedených filmů.. ale s tou smrtí to važně nechápu - kde je nějaká reakce matky když zjistí že její rodiče jsou mrtví... nevim asi něco nechápu .. film dobrej ()

Zmrv

Po tom co v posledních letech Shyamalan předváděl je to velice příjemné překvapení. Pointa není nijak objevná nebo překvapivá ale scénář jako takový je napsaný dobře. Dobré herecké výkony a found footage která je poprvé od REC použitá tak, že z pohybu kamery není skoro na zvracení. 4* si to ode mě zaslouží už jenom proto že to byl po dlouhý době první horor, při jehož sledování mi nebylo úplně příjemně 75% ()

MatejNosal

Fajn, pointu som nevychytal, takže som bol príjemné prekvapený a chlapec raper mi tam dosť vadil, ale inak pekný atmosferický hororík pri ktorom si snáď každý spomenie na svojich starých rodičov (v dobrom hádam). (80%) ()

Hanys_

Návrat pana Shye v plné zbroji. Po luxusní Vesnici, kdy točil průměrné až podprůměrné fláky, sledujeme fakt regulérní návrat nejhorrorovějšího Inda. Tahle Návštěva stojí, tak jako jeho nejznámnější filmy na silné pointě, ale i bez ní nabízí dost zimomriavkovou podívanou. Takhle maj vypadat footage filmy za pár set tisíc dolarů (zdravím remake Blair Witch). ()

HArna

Celou dobu čekáte, jak to asi dopadne. Příjde jeden (ano jen jeden) zvrat - ten je OK, ale závěr filmu je strašnej. Od Shyamalana byh asi čekal nejlepší found footage horor, která jsem kdy viděl. Opak je pravdou i některé nezávislé filmy podobného ranku jsou lepší. Od Vesnice a to je už 13let(!) nenatočil skvělý film a to je škoda. ()

lucijelucije

Tak The Visit je fakt kruťárna. Jako já snesu hodně, ale tohle v konečné fázi bylo už i na mě prostě moc. Rozhodně velké plus M. N. Shyamalanovi, protože takový film se nevidí často. The Visit si úžasně s diváky hraje. Je to napínavý, lekací příběh, který vás sesadí ze židle. Není tam snad ani minuta nudy. Nevím jestli je to příběh předvidatelný, protože já jsem nevěděla jestli se mám opírat o hororovou duchařinu nebo spíš o prvky thrilleru, což mě ale nesmírně bavilo. Ten závěr mě trošku šokoval a trochu se mi ten film znechutil, ale je to možná je to tím, že tady hrají celkem mladí lidi a nedělaly mi určité záběry úplně dobře. Každopádně si tento film zaslouží dobré hodnocení. 7/10 ()

peetriss

Po sérii nepovedených projektů se Shyamalan alespoň částečně našel. The Visit je sice film předvídatelný, avšak je zde mistrně pracováno s atmosférou, napětím a strachem z neznámého, což je základem každého hororu. Dětští hrdinové jsou dobře obsazeni. Kupodivu mě neiritovalo found footage zpracování, byť právě ono působí občas podivně a neuvěřitelně - ve chvílích, kdy každý člověk instinktivně upustí kameru a bere nohy na ramena, hrdinové v poklidu točí dál a snad i poslepu dokáží přesně mířit na objekt svého zájmu. Právě toto přecejen dává vzpomenout na Shyamalanovy sklony k hlouposti, a možná chtělo film ještě o deset dvacet minut prostříhat pro zvýšení tempa. 70% ()

iampatrik

75% Z počátku se film chová jako obyčejný tuctový lehký horor. Ale po chvíli se prázdniny u prarodičů mění v tíživou podívanou. Přestože děj operuje s již ve většině případů viděnými prvky, funguje a přidává na zvláštnosti. Vlastně až závěr odhalí, že to všechno byla jen nečestná hra na diváka a podtrhuje jemně nadprůměrný filmový zážitek. ()

Káronoš

Chytré, zábavné a rafinované. Ústřední mladá dvojce byla sympatická a chemie fungovala. uvěřitelný a napínavý thriller. ()

Dyas

Shyamalan is back! Kvalitní found footage s neskutečnou atmosférou, v níž fantasticky fungují obyčejné lekačky, které nejsou okaté a skutečně vyděsí (A fakt jsem si zařval u schovky). Musím pochválit sympatické herce, především ty mladé, které vyjimer nelezli na nervy. Konec sice překvapí, už mu však nepřijde tak silný. Možná spíše paranoidní :D ()

mclenin

Odhliadnuc od logických lapsusov v konaní niektorých postáv a skutočnosti, že dej je divákovi podsúvaný skrz oko ručnej kamery v štýle "found-footage", ponúka Návšteva ľahko nadpriemerný filmový pokrm, ktorému sa na malom priestore podarí pomalým tempom vybudovať (ne)príjemne znepokojivú atmosféru, a to prakticky bez použitia nadprirodzena ! (áno, nie sú to duchovia, koho by sa mal človek báť, ale ľudia .. a predovšetkým až podozrivo usmievavých starých rodičov) škoda však poslabšieho vyvrcholenia, ktoré poctivo kresanú iskru uhasí a miesto mrazenia zanechá len trpkú príchuť. ()

Disease

Ale jo, na Šulimana celkem dobré. Pokud se pronudíte začátkem, dá se na to koukat. Jen ta "pointa" je zase taková srandovní. ()

Gray Wolfman

Po těch posledních průsetech mě tohle od Nighta celkem překvapilo. FF doslova nesnáším, ale tady mi to vyloženě sedlo (teď se za to fackuju) a scénka, kdy se nahánejí pod barákem, po atmostránce dokonalá. S klidným svědomím 4/5* a Night Shyamalan má u mě zase plus ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback