Donekonečna (2017)

Na poli nezávislých hororů pro tento rok je tohle dost milým překvapením. Mám rád podivnosti a mystery a tohle má obojí až po prdel. Navíc to, co vám na začátku nedává vůbec smysl, tak je ve výsledku pěkně vysvětlený, takže nechápavé kroucení hlavou se nekonalo. Pokud máte rádi horory, co jsou stavěny víc na dialozích než na akci, s chutí do toho

Apostle (2018)

Tak konečně viděno a teda za mě horkej kandidát na horor roku i když horor jen okrajově. Spíš psychologický thriller, ale fakt pecka, přes dlouhou stopáž se člověk nestačí nudit a poslední půlhodina marast jak bejk. Brutalita solidní, ale ne bezúčelová a nijak přehnaná. Důstojný nástupce Wicker mana. Evans opět dokázal, že umí. Ať je to brutální akčňák, nebo psychologický téměř horor. Vřele doporučuji

Thelma (2017)

Ano! Thelma je přesně ten tip filmu, kterej sem hledal! Spíš drama o dospívající holce, která si neví rady se svou orientací a se sny, které se mění v realitu + kvalitní hrátky s kamerou(obracené dno bazénu atd). Seveřané prostě uměj

Veronika (2017)

Pro mě lepší průměr. Hlavní herečka mi celkem seděla, kamera slušná a líbila se mi stínová hra... Ale první polovina měla lepší atmosféru, než ta druhá a tak to pro mě začalo trochu upadat... I tak je to ale koukatelnější, než ty hovna, co o duchách poslední dobou vycházej

Leatherface - zrození (2017)

Texaskej masakr je mrtvej. Kdyby to byl jen film o magorech, který zdrhaj z léčebny, tak ještě budiž... Ale prequel k takový klasice, to snad nemohli tvůrci myslet vážně. Měl to bejt pořádnej exploitation / slasher plnej brutality, hnusu a perverzností. A co jsme dostali? Prachobyčejný útěkový béčko s pokusem o nějaký gore, ale pro tuhle legendu příliš slabý, hnus tam chyběl úplně a ta rádoby perverzní scéna mě nechala taky nejak chladným... Už nechte Leatherface v klidu odpočívat, zaslouží si to...

To (2017)

Je fajn, když od TOho nic nečekáte a jdete na TO do kina z důvodu, že v bedně nic jinýho stejně nedávaj a kino máte 5 minut pěšky od baráku. Řeknete si, že knížka se vám kdysi líbila, ale původní film nic moc, takže vlastně nemáte co ztratit, jenom získat... A TO je přesně můj případ, pač mě to moc mile překvapilo! Překvapil mě novej Šáša, kterýho si Bill Skarsgård fakt užíval a začínám pomalu sjíždět jeho předchozí filmy. Překvapili mě dětský hrdinové, který hráli vskutku uvěřitelně, což u filmovejch fakanů nebejvá zvykem a hlavně mě překvapila hororová atmosféra, která dnes v kině už VŮŮŮBEC!!! nebejvá zvykem... Strčte si doprdele všechny ty ubohý Conjůringy, Insídijůse, Ančy a všechnu tu veteš jim podobnou!!! Protože TO je konečně opravdovej moderní kino horor.... Jo a ano, mám rád Stranger Things

Wind River (2017)

Ano, jsou tam krásné záběry na zasněženou přírodu. Ano, je tam kvalitní hudba, která perfektně dokresluje atmosféru beznadějného, lidského živoření uprostřed ničeho a ano, herecké výkony jsou vskutku na nadprůměrné úrovni... Ale taky to má pro mě jedno velké NE!!! A to je to, že jsem tam postrádal nějaké zapeklité vyšetřování a pátrání po vrahovi, což u tahle vysoce hodnocené kriminálky v podstatě čekám. Chápu, že hlavní tejpek je lovec a stopař, ale on jen koukne někde za keřem na rozhrabanej sníh a má skoro vraha a než se člověk pořádně rozkouká, má tady finále... které teda ale bylo silné WTF??? a za mě palec hore... Sumasumárum kvalitní, leč pro mě jen lehce detektivní thriller, který se nemá moc za co stydět a který se v letošních filmech určitě neztratí

Lék na život (2016)

JOOOO!!! Tak tohle JOOOO!!! Máte nějaké zdravotní problémy? Tak navštivte tenhle veget wellness a do konce života vás už trápit nebudou. Jsou vám nepříjemní úhoři? Tak na to ani nekoukejte, pač se z toho asi poserete... Kino filmy nejsou moc pro mě a dívám se na ně většinou z donucení, ale tady jsem udělal vyjímku a jsem za to rád, pač vyšinutí doktoři, izolace a pokusy na lidech je moje. Přidejte k tomu uvěřitelné herce a krásnej audiovizual a máme tady tuhle bombu. Nemůžu jinak, než plnej počet a doporučení! Tohle stojí za to vidět!!!

Život (2017)

Hurááááá!!! A to jsem si myslel, že díky Covenantovi je sci-fi horror mrtvej a ejhle! Film, od kterého jsem nic nečekal mi dal to, co mi nedal Covenant a to neskutečně tísnivou atmosféru a dokonce i Calvin mi seděl, pač mám chobotničky rád. Kdo si chce po Covenantovi spravit chuť, určitě doporučuji toto!!!

Vetřelec: Covenant (2017)

Ridley, Ridley, Ridley, co jsi to zas smydlil. Ano, tak přesně tahle se dá ve zkratce popsat Covenant. Alien je součástí mého života už od mých 4 let, kdy jsem jako malé děcko sledoval s nevyslovitelnou hrůzou v očích, jak perfect organism postupně likviduje posádku těžební lodi Nostromo. Nyní, v mých 31 letech jsem šel do kina pln očekávání. Z očekávání se ale bohužel stalo neskutečné zklamání. Nechtěl jsem něco, co by se mohlo rovnat původní trilogii, ale chtěl jsem poctu tomuto monstru, ze kterého jsem měl vždy respekt.... Dostal jsem ale stupidní omáčku plnou stupidních postav a s nulovou atmosférou. Vzpomínám na prvního Aliena, kde Nostromo byla temná, korodující loď, odkud všude tekla voda a Alík mohl být v podstatě kdekoli a co bylo tady? Vyvoňená, nablejskaná HI - TECH mašina, kde nebyla ani kapička oleje a to ani na vodících řetězech upevňující záchranné moduly. Chápu, že se Ridley snažil přiblížit i mastnejm puberťákům, kteří nad tím HI - TECH určitě onanovali, ale Alík tu nemá žádnou šanci přilnout a tudíž je to všechno celé k hovnu. Samotný zrod Alíka je taky píčovina na druhou. SPOILER!!! Jak mohl David na planetě, kterou v podstatě vyhubil do základů, sehnat genetické kody živočichů z naší planety a ještě tomu dát život??? Když tohle všechno smetu pod stůl a zaměřím se teda na samotného Alíka, tak pláču znova, pač z perfect organism tu udělali akorát tupé zvíře, které nemá nejmenší instinkt na přežití, které vždycky dostanou tou nejstupidnější lstí, kterou by nechytili ani lišku v lese.... Jako obyč scífko by to nejhorší nebylo, ale říkat tomu Alien je rouhání!!!