Na návštěvě

• Česko The Visit (více)

Becca a Tyler jedou na týden k prarodičům na odlehlou pensylvánskou farmu, kde brzy zjistí, že se staršími příbuznými něco není v pořádku. V domě platí podivná pravidla a jejich chování je stále děsivější. Děti musí vzít rozum do hrsti, aby se vrátily domů živé. (Magic Box)

Rozjimatel

2,5 Trochu sklamanie, keďže je to asi najslabší film môjho obľúbeného režiséra, ktorý som zatiaľ videl. Najväčší problém som mal asi s tým, že sa akoby film stále nevedel rozhodnúť, či chce byť komédiou, alebo hororom. Nakoniec sa mu poriadne nepodarilo ani jedno ani druhé. ()

peto580

nebolo to zle ale nebula to ani moja salka kavy. Ja som to cele nejak nebral. Malo to pekne a napinave chvile ale tych momentov by si to zasluzilo daleko viac. ()

ProgLaney

Yes! Tak už jsem si začínal myslet, že je FF (a jemu podobný subžánry hororu) vyčerpanej, ale tohle bylo prostě super. ()

Magika82

Zač tak vysoké hodnocení tohoto snímku, mi není známo. Nejedná se mi o nízkorozpočtovost, ale nesmyslnost. Matka, která si po rozvodu najde přítele, náhle po 15 letech posílá své děti z Kalifornie do Pensylvánie vlakem (letenka by ji vyšla zhruba 2,5krát levněji a cesta dětem po železnici by nezabrala ve skutečnosti několik hodin, nýbrž zhruba dva dny). Matka sama s přítelem odplouvá na týdenní plavbu luxusní výletní lodí, ač jak sama ve filmu říká, jsou zaměstanci Wal-Martu, tedy s platy "na štíru". Nic jim neřekne o vzhledu prarodičů, kterým místo telefonátu patrně náhle po pátnácti letech přišel dopis ve stylu: "Ahoj, mami a tati. Odplouvám na týden na výlet lodí, posílám k vám své dvě děti." Od počátku příjezdu dětí nejsou v domě žádné fotografie. Interiérové záběry see odehrávají defacto ve třech místnostech. Exteriérové záběry chybují v obdobích. Děti přijíždí v Neděli, či Pondělí, kdy prší, ale oděvy mají všichni poměrně lehké. Již v Úterý však je kolem domu sníh. Shrnuto: Dějová linie hapruje jako aprílové počasí. Dialogy silně váznou. Herecké výkony zapadají do slabého nadprůměru. Na horror snímek obsahuje toliko atmosféry strachu, jako obálka s vyúčtováním plynu. Závěr je pro změnu lacině humorný. Ani s oběma přimhouřenýma očima nemohu dát více než 20% a tedy jedinou hvězdu. ()

Ollie235

Zvěsti o návratu Mistra napětí nelhaly. Má radost z tohoto zjištění je o to větší, že The Visit je jedním z nejlepších hororů, co jsem v posledních letech viděl. Už dlouho se mi nestalo, aby mi u filmu na postavách záleželo tak jako tady. Především díky tomu mě dokonale pohltila atmosféra a se solidním mrazením v zádech jsem byl nucen přát Tylerovi i Becce jen to nejlepší. Stupňování napětí tady funguje dokonale a k tomu, abych tento film řadil na úroveň Shyamalanových majstrštyků z přelomu století chyběl snad jen o něco povedenější závěr. Silné 4*. ()

bobstock

Škoda promarněného. Shyamalan vymyslel skvělou drámu, kterou podle mě ale neukočíroval jako režisér. Prý měl natočeny dvě verze, jako komedii a horor. Pak to nějak splácal dokupy a vznikla tahle inkontinence. Lekačky, obraty, používání napětí to tam stále je, ale do jaké omáčky to zamíchal? Kdyby tomuhle příběhu dal normální filmovou podobu pouze s pár found footage záběry, slušelo by mu to mnohem víc. Navíc rapující, bílej klučina mě lezl celou dobu spíše na nervy a rušilo mi to pokusy se vcítit do situace. Rejža chtěl zase okusit něco nového a zase šlápnul do stejného h****. Od dob Ženy ve vodě to nějak nejde. 45% ()

qxkamo

Pocas filmu som si 3x pre istotu pozeral popis a zaner filmu na csfd, lebo viac ako polovica z neho posobi ako rodinny film a tak kazdych 10 minut som ho chcel vypnut, no stale som si povedal, ze to dopozeram, aby som mohol poctivo hodnotit, no vtedy, ked sa uz zacinala posledna tretina a prevtelena nuda mi isla hlavou tresnut po STOPke na ovladaci, nastane zvrat a sled udalosti, ktore vystrelili hodnotenie na 4 hviezdicky. Jednu z hlavnych postav, chlapca Eda Oxenboulda, s fantastickym hereckym vykonom budeme urcite coskoro vidiet vo filmoch so znamejsim hereckym obsadenim. ()

Renfield

Jak málo stačí k dobrému hororu! Viděl jsem až po Rozpolceném, proto je třeba uznat, že už v The Visit je M. Night Shyamalan prakticky zpět, i když ještě v trochu jiné formě, jakoby "nezávislé". Alespoň tak na mě film působil, možná díky jeho jednoduchosti... kamera, děj, menší počet herců. Přesto právě ten děj je zase typicky jeho, už při pomalu idylickém začátku tušíte, že atmosféra bude houstnout a tak se také děje. Ale je to trošku jinak, než bych čekal, což zase není u pana režiséra nic divného. Myslel jsem si, že pár důchodců dětem postupem času více zatopí (alespoň v té troubě), což se příliš neděje, "pouze" se oba stávají více a více divnými. Právě to ale zase dává více možností do závěrečné pointy, kterou jsem samozřejmě čekal. No, nakonec jsem jí dostal možná trošku jinde... totiž takovou scénu (či pointu), jako byla plínka jsem od Shyamalana opravdu nečekal a vlastně marně přemýšlím nad hororovější scénou. Finále vůbec má krom napětí a tak trochu netradičního děje především povedený komediální nádech, což ho zajímavě odlehčuje. The Visit je sice malým filmem, který rané tvorby ještě nedosahuje, přesto je to ale zajímavé dílo, co dává tušit lepší budoucnost a ta snad pomalu přichází s Rozpolceným... 70% ()

Oralfabet

"You're not a Yahtzee master. That takes ten years." Kdyby se horory snažily v divácích vyvolat místo hrůzy pocit trapnosti, byl by tohle jeden z nejlepších. Bože, ten kluk byl otravnej. 4/10 ()

RomeroIsGod

Ty podělaný dementní senilové mě pěkně vyděsili. Šalajmán je zpět a dal to na výbornou, respektive chvalitebnou. Za mě dobrý, hlavně posledních 40 minut, kdy "se to zlomí". 70% ()

Standic1

Poslední dobou dělám jednu věc, a to, že si zásadně nečtu žádné recenze k filmu na které se chystám, a to ani stručný obsah, abych letmo zhodnotil, jestli mě to bude nebo nebude bavit. No a tady se to zatraceně vyplatilo. Ačkoliv tady někteří uživatelé píšou, že to čekali... jako cože?! Nevěřím, protože já tohle opravdu nečekal a po dlouhé době jsem měl při zjištění toho, co se tam vlastně děje neuvěřitelnou husí kůži. Doufám, že mě Shyamalan zase brzy překvapí! Klobouk dolu, hodně dobrý! ()

jerenymo

Další "horor" z řady found footage a naprosto zbytečný. Od začátku jsem nesympatickým dětem přál jen to nejhorší. Bohužel režisér dokazuje svou upadající potenci. Pozn.: rap na konci byla nejděsivější a zbytečná scéna, která jen potvrdila demenci celého filmu. Shyamalane buď toč co umíš nebo netoč vůbec (přikláním se k druhé variantě). ()

Flopik

Nepríjemný film pri ktorom len čakáte ako to dopadne, veľa vecí komentujete slovami "ty pípa a to ti do teraz nedošlo" a pri ktorom chcete dobrý koniec.Deti sympatický miestami aj vtipné a čo sa týka starých rodičov vybratý naozaj dobre.Mne osobne by stačila len jedna noc v tom dome a nikto by ma tam neudržal.Ľakačky fungovali...Koniec bol skvelý, ubehol troška rýchlo ale bola tam jedna vec s plienkou a ďalej ani nechcem hovoriť.Za 4* bez problémov. ()

Silviaxx

Tak toto áno! The Visit na mňa pôvodne pôsobil ako niečo s mimozemšťanmi,a preto ma dlhú dobu veľmi nelákal. Opäť som bola maximálne vedľa a na míle ďaleko od toho, o čom tento snímok skutočne je. Všetko je to postavené na FFku, čo v tomto prípade vôbec nevadí, lebo kamera je krásna a zachytila všetko podstatné, čo sme mali vidieť. Dej začína relatívne idylicky - súrodenci sa ocitnú v dome u starých rodičov, ktorých nikdy pred tým nevideli. Úplne nenápadnými situáciami však film naznačuje, že tu nebude všetko s kostolným poriadkom. Voľba starých rodičov je skvelá už len z dôvodu, že mladí súrodenci nie sú schopní jednoznačne určiť, či je správanie prarodičov vzhľadom na vek v poriadku alebo "přes čáru". Nočné incindenty boli jednoducho perfektné! Síce to boli rýchle zábery, ale bravúrne budovali znepokojivú atmosféru. Zlomový moment (s mamou na webke) ma úplne dostal, priznám sa, že takéto odhalenie by som naozaj neočakávala. Aj v závere bolo niekoľko skvelých momentov, ale aj tak mám trošku pocit, že sa strhol tak nejak rýchlejšie ako by som chcela. To však nie je nič, čo by ma extrémne vyhodilo z rovnováhy. The Visit je teda perfektná, znepokojivá, miestami až nervy drásajúca záležitosť, so skvelým budovaním atmosféry, príjemnými (súrodenci) aj miestami desivými (predovšetkým babka) postavami, prijateľnou stopážou a výborným rozuzlením. ()

Mortemiss

Tento film doporučuji všem dětem, co chtějí o prázdninách navštívit babičku a dědečka. Zpráva pro babičku a dědečka, nezapomeňte zamčít sklep. ()

Heero

Dost hodně povedená záležitost. Konečně dvě hlavní postavy (děti), které se chovali úplně normálně, konečně! Tento hororový snímek má rozuzlení, které by mě ani ve snu nenapadlo. Nechybí potřebné napětí ani časem se prohlubující tajemno a atmosféra. ()

M1k9

Dobrá práce. Ač mi ne zrovna sympatické herecké osazenstvo ani úvod nikterak nesedly, musím uznat, že námět se ukázal jako vskutku brilantní. 6/10 ()

Hernycztek

Někdo Found Footage nesnáší, někdo miluje, ale v tomhle hororu se musí zamlouvat každému.Vše se rozjíždí velmi brzy, již scéna, kdy si ti hrají na schovávanou pod domem, je znepokojující a děsivá. Noční scény, kdy se z obyčejné senilní babičky stává ,,něco většího,'' jsou hrůzu nahánějící. O lekačky tu nouze opravdu není. Děda toho moc neukazuje, ale na jednu pěkně nechutnou scénku narazíte a pokud nemáte rádi bakterie, jako zde náš malý hrdina, budete ještě delší dobu po shlédnutí znechuceni. Ve finále narazíme na jednu z nejděsivějších scén posledních let a k tomu nechybí naprosto odrovnávající zvrat. Nepochybně horor roku. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback