Na návštěvě

• Česko The Visit (více)

Becca a Tyler jedou na týden k prarodičům na odlehlou pensylvánskou farmu, kde brzy zjistí, že se staršími příbuznými něco není v pořádku. V domě platí podivná pravidla a jejich chování je stále děsivější. Děti musí vzít rozum do hrsti, aby se vrátily domů živé. (Magic Box)

FoxMulder

NUDA od začátku do konce, se sem tam probleskující atmosférou a i té je tam poskrovnu. "Found footage" styl tomu spíš ubírá, než přidává a jakés takés první pozdvižení přijde zhruba po 67 minutách od začátku. Když opomenu Posledního vládce větru, jednoznačně nejhorší Shyamalanův film. ()

junglewar

Ok, tak asi to je konspilaci hvězd, ale tohle bylo neskutečný psycho. Neuvěřitelné napětí a strach všehomíra. Doporučuju koukat s náladou na horor. Děti nebyli uřvaný, americký idioti, takže taky nevadily. ()

lakart

Už jsem režiséra legendárních film Šestý smysl a Vyvolený odepsal, ale on přišel a natočil velmi solidní found footage, který je originální svojí zápletkou a obsazením dětských rolí, kterým jsem všechno uvěřil. Velmi příjemné překvapení s dramatickým a napínavým finále. 75% ()

MIRAS133

Konečně po dlouhé době, co sleduji Horory, tak se objevil zase jeden s velkým H. Nechápu, že nesvítí červeně, jelikož je to opravdu po dlouhé době jeden z filmů, který sem sledoval se zatajeným dechem od začátku do konce. Mít dědysa, kterej sere do plínek krev, je schízouš a oblíká se každej večer do divadla a bábinu, která běhá po nocích po báráku, ne děkuji :D Příběh je protkaný srandovními scénami, o které se postará mladý rapper (nejlepší jak imituje běhající babču) a skvělým závěrem, ve kterém se dozvíme, že milující prarodiče nejsou vlastně ti, za které se považují. 4* ()

radeckator

Ve spoustě komentářů k tomuto filmu čtu, že starej dobrej Shyamalan je zpět. Musím se proti tomu ohradit, protože zdaleka není. Toto je pouze průměrný lekací horor, kdy občas jakási šílená baba v okamžiku kdy by vás to mělo vyděsit vrazí ksicht do kamery a zařve. Toto chodilo emaily cca před patnácti lety. Postavit na tom film je dost slabý. ()

Likan7

Co The Visit naznačil, Rozpolcený potvrdil. Shy je doufejme zpět. A podle Návštěvy je zase ve skvělý formě, protože tohle byla hororová lahůdka, kterých za rok mnoho nevznikne. Funguje na mě všechno. Shy ví, že dlouhými statickými záběry diváka znervózníte, a i když v nějakém momentu čekáte lekačku, stejně dostanete infarkt. Za tohle posílám obrovskou poklonu Deanně Dunagan. Její někdy až ďábelská mimika a chování dali tomuto filmu tak silný základ strachu, že si něco podobného nepamatuju. Jen je obrovská škoda, že Shy ten závěr neudělal víc fantasy nebo sci-fi, alespoň na mě to vždycky funguje 100x víc (první polovina Vesnice nebo celý Znamení). Ten nádech nepřirozena (nebo nadpřirozena) na mě vždycky působní strašidelně. Děti a matka by se mohli občas chovat uvěřitelněji (15 let nemluvím s rodiči, pošlu tam ale děti, musím se bránit a nevezmu si nůž nebo alespoň pánvičku), ale nic proti, The Visit bude na první podívání fungovat báječně, i když tu je na můj vkus hodně hluchých míst, kde se prostě nic neděje (první půlka filmu je hororová prakticky jen v noci). Po stránce atmosférické jednička podtržená. ()

Demonic189

Absolútny hororový zážitok maximálnych rozmerov! Pri tých dnešných trápnych ducharinach priam čerstvý závan vetra od neraz odpisovaného Shyamalana. Detský i starý herci sú výborní a nepríjemný pocit vás bude sprevádzať celým snímkom. Samozrejme by to nebol M. Night, aby na nás nevyskočil s nejakým twistom a ZNOVU sa mi to podarilo. Po pointe mi spadla čeľusť na zem. Objektívne asi 4*, ale keďže takýchto dobrých hororov je momentálne ako šafranu, idem na najvyššie hodnotenie. ()

rublik05

Hodně nízkorozpočtově natočený snímek, ze kterého se podařilo vytřískat maximum. Vše jak má být, atmosféra, lekačky, dějové zvraty, dobré výkony všech herců, perfektní filmařská práce a naprosto nečekaný a šílený závěr. Tohle se Šamíkovi hodně povedlo. 10/10. ()

Lupes

Drží to pravidla žánru, ale překvapující zvraty ala Shyamalan se už bohužel nedostaví. Soudě podle dalších počinů je to nicméně poslední Shyamalanův dobrý film.... ()

Mngwa

Pro mě jeden z nejlepších hororů, jaké jsem kdy viděla. Někteří asi nutně potřebují v hororovém filmu krev, monstýrka a gore, jinak si nedovedu vysvětlit to relativně nízké hodnocení. Pro mě byla právě absence čehokoli nadpřirozeného a "obyčejnost" závěrečného twistu zajímavá a filmový zážitek tak byl ještě lepší, než kdyby na konci odněkud vyskočil duch nebo jiná taková scénáristická obezlička. A herci byli prostě fenomenální, jak oba sourozenci, tak oba staříci. ()

kukkik

Bez přehánění, jeden z nejlepších hororů, co jsem kdy viděl. Zvláštní pocit, po tolika letech a tolika filmech z tohodle žánru se bát u hororu.. Skvělý nápad, výborné obsazení, dokonce i ta děcka, palec hore. Dle momentálního zdejšího hodnocení jsem rozhodně nečekal, že to se mnou takhle zamává, tak nepříjemné pocity jsem u mnoha filmů neměl a u hororu by to přitom měl být základ. Shyamalan je talent, mistr moderního hororu! Jestli to v budoucnu posune ještě někam dál, než tady, tak už budu u sledování naférovku zalézat pod peřinu a zavírat oči. 5/5 ()

Psycho.R

Found footage filmy nemusím. Z roztěkané kamery po chvíli bolí oči a proto se musite víc soustředit, což bývá zneužito k lekačkám, které jsou podle me nejnižší hororová disciplína. A toho se dočkáme značně i tady. Pointu jsem nečekal a překvapila me, vlastně je vyřčena celkem dlouhou dobu před koncem. Ovšem od nekoho, kdo natočil 6. smysl, Stalo se či Znamení bych čekal něco komplikovanějšího. ()

chlebo

V podstate nejde o nič iné, len o príliš veľkú koncentráciu viac či menej cvokov na meter štvorcový, v poslednej dobe ma gerontíci milo prekvapujú (teda tí vo filmoch, tí v reálnom svete sú stále rovnako neznesiteľní a pošahaní). Vlastne, keď sa tak nad tým zamyslím takto nejako by mohla fungovať multigeneračná párová terapia. Ahoj, sme Fero a Zuza a zabili sme vám staříkov, lebo chceme vnúčence a nemáme aké mať, keďže Fero nám zabil deti, a vy ako? A decká môžu spustiť ako ich tata utiekol od mamky a ako si tých dosiaľ nepoznaných starých rodičov prajú poznať a prísť na ich statku na lepšie myšlienky. Minimálne toto im vyšlo určite, pretože o zábavu mali dokonale postarané. To ja na návštevách u babky som sedával na lavici a počúval ako zase zdraželo mäso u Gašparíka a že pani Nováková sa v obchode predbehla. Pri týchto spomienkach tým malým parchantom celé to vzrušenie závidím. Len už by tí rodičia mohli frackov prestať rozmaznávať a kupovať im kamery, začína mi to liezť pekne na nervy. ()

BrianStorker

Hodnocení tohoto snímku zde mne nadzvedl ze židle. V domnění, že půjde o špičkový horror jsem celý natěšený sedl před TV a netrvalo to tak dlouho a pocítil jsem obrovské zklamání. Nejedná se totiž ani o špičkový film ani o horror. Sledujeme psychologický thriller, kde většinu záběrů vyplňují děti, které točí jakýsi "dokument" o návštěvě u babičky s dědou. Finále a vysvětlení je tak fádní, že vůbec nepřekvapí. Naprostá ztráta času, neřku-li, že o horror se skutečně v tomto případě vůbec nejedná. ()

Zombiepod

Bravó, Shyamalan! Po zúfalo dlhej dobe si konečne natočil film lepší, ako len priemer, a ktorý predčil moje očakávania. Visit je veľmi nenápadným, nevinne začínajúcim trilerom, ktorý sa postupne zvrháva do atmosferického a výborne nakrúteného hororu, pri ktorom sa občas divák skutočne bojí, a to aj bez krvi či príšer a duchov, a zároveň je konštantne držaný v napätí až do pomerne jednoduchého finálového rozuzlenia. Výborní herci, a konečne originálny nápad, ktorý do éry moderných "found footage" hororov prináša svieži vietor. ()

dannyd14

Tak toto bol prvý FF, ktorý ma naozaj uchvátil a pri ktorom už nebola tá iritujúca trasľavá kamera. Príbeh je o dvoch malých súredencov, brat a sestra, ktorí idú prvýkrát na návštevu k svojim prarodičom. Celú dobu natáčajú všetko pomocou digitálnej kamery a snažia sa zistiť jedno obrovské tajomstvo, ktoré vŕta aj v hlave diváka a to je, čo sú tí prarodičia zač. M.Night Shyamalan ukázal či dokázal, že aj z mála sa dá urobiť veľký klenot a na prvom mieste piedestálu je to čo hororu nesmie chýbať- napätie. To graduje hlavne v nočných scénach, ale aby divák neostal ochudobnený oň, režisér to preniesol aj na denné scénky- hra na schovávačku, z ktorej tuhne krv v žilách mi ostane ešte dlho v pamäti. Nemusíte, tak celý čas čakať kým príde noc, resp. kým príde kamera do stretu s tmou. Napínavé scény sprevádza taktiež aj desivá hudba pri interviewingu starých rodičov a taktiež sa tú vyskytnú aj ľakačky, z ktorých bola jedna poriadne hororová a to záporák nemusel byť žiadna tajomná postava či iná nehumanoidná kreatúra, za čo klobúk dolu. Prekvapenie je aj na strane hercov, ktorí odviedli fakt kus dobrej roboty. Pocta patrí malým hrdinom, ktorí boli veľmi sympatickí, neliezli na nervy, predviedli dobrý výkon s kamerou, mimikou atď. a tiež to boli aj starí rodičia, ktorí vniesli do deja hororové prvky. Vytknúť sa dá príliš rýchly spád v závere a možno niektoré slabo využité prvky, kedy sa mohlo viac pritlačiť na pílku, napríklad scéna s trúbou. Ale na druhej strane film tým nestráca svoju nepredvídateľnosť, teda, čakáte to, stane sa druhé, čo celkom funguje. Nie sú to veľké mínusy, ktoré by znižovali závratne kvalitu filmu. Dovolím si povedať, že najlepší Shyamalanov film a horor tohto roka, ktorý sa najlepšia vychutnáva iba v noci. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback