Na návštěvě

• Česko The Visit (více)

Becca a Tyler jedou na týden k prarodičům na odlehlou pensylvánskou farmu, kde brzy zjistí, že se staršími příbuznými něco není v pořádku. V domě platí podivná pravidla a jejich chování je stále děsivější. Děti musí vzít rozum do hrsti, aby se vrátily domů živé. (Magic Box)

Redi

V dnešní době horor stylu "rodinka dojede do baráku a všude jsou bubáci" mi to zabralo několik hodin, ale nakonec jsem našel něco, co mě fakt potěšilo. Ovšem kdybych předtím znal celou "mytologii" z traileru, tak ztráta času - takže bacha na to, nic nečíst, nesledovat a rovnou do toho! ()

venison

Horor "The Visit" není Shyamalanovo nejsilnější dílo, ale není ani nejslabší.. Je to příjemné béčko, které až tak nevyděsí, i když obstojných lekacích scén tu pár bylo.. Slabinou je relativně dobře odhadnutelný děj.. Je to takový bezShyamalanovský počin M. Night Shyamalana :-) ()

oveckaoa odpad!

2 děcka jdou na návštěvu k babičce a dědečkovi. Chlapec je něco jako pseudozačínající pseudoraper ( s tím rozdílem, že kdejaký český raper kdyby rapoval o exkrementu tak to má větší hodnotu než tenhle) a holka si o sobě myslí, že není krásná (přesto, když něco natáčí je vždy v hlavním záběru). Babička je pro změnu magor, která tančí s nožem v noci před jejich pokojem a dědeček rád vypráví o tom, že by si rád vystřelil brokovnicí mozek z těla. Prostě všichni jsou banda magorů a člověkovi se nabízí otázka jestli jim nezavolat psychinu případně policii to by, ale neměly ty děcka o ničem točit (beztak až na 5 minut ke konci nic nevidíme takže by to vyšlo lépe). Nejhorší found footage co jsem kdy viděl. ()

Steny94

Zaujímaví horor/thriller. Zaujímaví ani nie tak neočakávaným, či dychberúcim koncom (ten mi naopak prišiel po slušnom stupňovaní príbehu celkom sklamaním), rozhodnie nie štýlom natáčania, no rozporuplnou atmosférou. Pretože The Visit má svoje napínavé a strašidelné momenty, ktoré človek od daného žánru samozrejme očakáva, no pritom je to film, pri ktorom som sa úprimne zabavil. Čo bolo rozhodne prekvapujúce a nečakané. Za to vďačím teda hlavne mladému Edovi Oxenbouldovi, o ktorom som pred týmto kúskom ešte nikdy nepočul. Práve kvôli tomúto vtipnému, mladého raperovi, ktorý ale slušne zvládol aj napínavejšie, dramatickejšie scény dávam tu štvrtú hviezdičku. Už dlhšie som totižto vo filme nevidel tak sympatického detského herca. Pritom jeho humorné scény vôbec nerušili temnu a záhadnu atmosférou a to sa teda často nestáva. Najlepšie scény : hra na schovávačku, skrytá nočná kamera a rozhovory. Nakoniec už len...Katy Perry, Yahtzeeee!!!! ()

VasaX

Zajímavý... thriller. The Visit hodně dlouhou brázdí vody znepokojujícího napětí, ale před hororovou notou se vždy těsně zastaví. Musím říct že mi to úplně nesedlo. Buď mám rád thriller který to graduje správným svěrem, nebo horory, které jdou prostě do toho. Tady ten Shyamalan na houpačce mě tak poněkud nudil. Thrilleru nedal plný znepokojující rozlet, protože se vždy sehnul směrem k hororu, který bohužel jen naznačil. A vrcholná gradace přišla až moc pozdě na to, aby smazala tu podivně rozvleklou pachuť liknavého napětí, co se nám Shyamalan snažil celou dobu podstrčit. Na druhou stranu by se od něj dalo čekat něco, co je tak nějak mimo. Ale ne, v tomhle ohledu je The Visit vlastně úplně normální. Což je u Shyamalana vlastně to nejvíc znepokojující na celém filmu. Dodatek: Překvapivě dobrý casting - Obě děti mě nenaplňovaly přáním, aby co nejdříve spadly do štípačky na dřevo, ba naopak. A i ústřední senior duo bylo velmi věrohodné. To si zaslouží hvězdičku navrch. ()

VanTom

Sestra s bratrem poprvé v životě jedou na týden navštívit své prarodiče na venkov (bez doprovodu matky, která se s rodiči dlouhodobě nestýká) a natáčí si o tom dokument (= záminka pro "found footage" formu). Zdánlivou idylku začnou narušovat znepokojivé, nepříjemné, až odpuzující zážitky - s dědou a bábi očividně cosi není v pořádku (i v měřítkách pokročilé stařecké demence). Shyamalanův tajemný, dětským pohledem zaznamenaný napínák skvěle graduje až do (celkem odhadnutelné) pointy, poté trochu ztrácí. I tak lepší 3*. ()

JohnSmith

Night už není co býval. Tentokrát natočil průměrný horor s dětmi a jejich prarodiči, bez šokujícího nebo překvapivého finále. škoda. ()

lykan9

M. Night Shyamalan vždy uměl a stále umí natočit horor. U jeho hororů jsem se však setkal se dvěma fenomény. První - závěr je neočekávaný a úžasný nebo předvídatelný a kazící dojem z probíhajícího zážitku. The Visit bohužel patří do té druhé skupiny. Od začátku tohoto hororu bylo jasné, co je špatně, ale to by ani tak nevadilo, protože průběh byl opravdu děsivý (zejména díky skvělé a strašidelné Deanne Dunagan) a divák se těšil na každou noční scénu. Bohužel dokonalost mi zkazil až závěr, kde jsem opravdu čekal, že mě Shyamalan překvapí, a to co jsem čekal, že nebude pravdou. Bohužel se tak nestalo. Je to ale tou jedinou vadou na kráse, protože jinak je The Visit opravdu hororem v pravém slova smyslu a divák je u jeho sledování opravdu napjatý. ()

zigíš

spíš znepokojivé, než skutečně strašidelné, nápadité, než inovativní, nebo kdovíjak originální .. nicméně, jako návrat shye do první hororové, nadmíru uspokojivé (80%) ()

ghatos

Ne, není zpět. On se totiž už částečně vrátil ve Wayward Pines. Tady šlo o takové hravé cvičení. Americké Pojedeme k moři je trošku zvrhlejší oproti CZ movie. Taková nenáročná pohodovka by se dala ocenit u mladé naděje. Od zkušeného indoamerického matadora však musíte čekat více. Nezklamal, není to negativní signál do další kariéry (spíše naopak), ovšem chce to více dřít...63%. ()

Killda

Jsem rád, že se Shyamalan vrací ke kořenům. Jde o poměrně originální thriller, ve kterém se nesektáte s žádnými duchy, démony nebo jinými pekelníky. Jen nechápu, co je tak lákavého na found footage horrorech? Tenhle subžánr už dávno vymřel a stejně spousta režisérů utápí svůj talent u podobných filmů. 5/10 ()

Ravi

Může se to stát i vám, obzvlášť, když žijete v obci s domovem pro seniory s alzheimerem a schizofreniky. Velmi mrazivě reálné 80% = 4/5 ()

blackJag

"LIDÉ SE STARÝCH BOJÍ BEZDŮVODNĚ." No, zas tak bezdůvodná ta averze není, přeci jen, stáří sebou přináší spoustu roztodivných libůstek degenerativního typu, takže určitá opatrnost je v případě staroušků pokaždé na místě - tím spíš, pokud si je jako hlavní antagonisty svého ultralevného found footage snímku vybere sám M. Night Shyamalan. Jak by řekl klasik, nebylo to s ním moje první ródeo, takže překvapení se nekonalo, ale jako respekt za to, jaký poměr cena vs výkon z toho vzešel. 60% ()

Gunslinger

Kto by to bol povedal, že v dnešnej dobe dokáže ešte aj "found footage" prekvapiť. V podstate je to taký milý dokument o návšteve detí u starých rodičov, kedy babička s deduškom už majú predsalen nejaký ten vek, tak im občas čo-to prepína (a občas i čo-to viac).. Výborne vygradované, prekvapivý záver a detiská i starouši skvelo zahraní a ani tou kamerou to až tak nešklbe (ako to u tohoto žánru býva zvykom). ()

manonfire

Problém je, že lidé stále čekají pokračování Šestého smyslu, Vyvoleného či Znamení, a na to už došly nápady a hlavně hvězdné obsazení. Následkem toho je na M.N.S (čti menzes) často nastavován o dost přísnější metr, než k žánrovým kolegům, přitom, odečtu-li experimenty typu Ženy ve vodě či Vládce větrů, stále je schopen přijít s výborným nápadem (Vesnice), či alespoň kvalitním řemeslným počinem, za který považuji právě The Visit. Tomuto filmu navíc výborně zvolil casting herců, zejména Olivia DeJonge byla excelentní. 60% ()

KeithMaxwell

Paní Jonesová z The Happening natažená na 90 minut. Spojení slov found footage hororu a jména Shyamalan zní výborně, dopadlo to však dost neslavně, i přes kratší délku se ve filmu nic neděje a nudí, to nejhorší je však gangsta repující spratek, nesnesitelnější dítě ve filmu sem ještě neviděl. Rozhodně to nejhorší od Shyamalana. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback