Na návštěvě

• Česko The Visit (více)

Becca a Tyler jedou na týden k prarodičům na odlehlou pensylvánskou farmu, kde brzy zjistí, že se staršími příbuznými něco není v pořádku. V domě platí podivná pravidla a jejich chování je stále děsivější. Děti musí vzít rozum do hrsti, aby se vrátily domů živé. (Magic Box)

KUFI

Vysilujici baba nahanela hruzu, malej sislavej kluk mi neskutecne lez na nervy, kort kdyz zacal rapovat, a konec byl jiz tradicne pekne debilni. Peknej obraz a barvy to melo, po zvukovy strance je to uz horsi. Zukove mi to prislo jakoby mdly. Pokud ve vas taky vyvolavaji vysinuty baby mrazeni v zadech, tak doporucuju http://www.csfd.cz/film/392341-silenstvi-debory-logan/komentare/ Az na zhovadilej konec to taky celkem slo. ()

Patriot.X

Tak to byla děsivá bába. V děsivosti jí v podstatě může konkurovat jenom bába z REC, nebo ombudsmanka Šabatová. Kdybych byl dítě a něco takovýho by se v noci producírovalo před dveřmi mojí ložnice, tak bych zřejmě potřeboval plíny jako ten dědek. Chudáci vnoučci. I když, co se týče toho rapujícího spratka, tak škoda každý zasraný plíny, která padne vedle. ()

FanKalEl

The Visit prekonal moje očakávania. Vrcholí až v posledných 25 min, ale keď sa rozuzlí zápletka tak je to dokonalé psycho, miestami úškerné a raz dokonca i na kratší výbuch smiechu. Baví to samozrejme od začiatku a atmosféra sa stupňuje, ale to pravé orechové príde až potom, čo som ani osobne nečakal. Tak príjemné (ehm, skôr nepríjemné :D) prekvapenie je toto Shaymalanovo dielo že zopár detailov ktoré by som vytkol nestoja ani za reč. (95%) ()

gazogazo

podle mě by to tady mohlo mít tak 75%. On night salamalatalan je trochu problém. Kdyby to natočil nejakej neznamej jouda, byl by to adept na FF roku. No ale takhle by se dalo čekat víc a prisneji řekněme. .. já však uznávám že jsem byl napnuty a ani mě nesraly ty děti ()

Taškář

Velká škoda, že se Shyamalan snažil podbízet  FF stylu. Mohlo to být i za 4 hvězdy. Tohle přizdisráčství je hrozná vlastnost. ()

darkreider odpad!

Tak a týmto so Shyamalanon končím nadobro. Žiadna ďalšia šanca už nikdy nebude. Nech si ktokoľvek píše pochvalné recenzie, že Ind je zase na koni a prelomil smolu. Ten film si objektívne zaslúži tak jednu, možno dve hviezdy, ale subjektívne ma záver tak dožral svojou debilnosťou a absolútnym zahodením celkom dobre rozbehnutého deja, že Manoja Nelliyattu odteraz nenávidím a bojkotujem. Tak sľubne sa to začalo a tak strašne to zničiť a urážať diváka... Naposledy! ()

GlamourCat odpad!

Přemýšlela jsem o alespoň jednu hvězdičku, za závěrečný shrnující rap (mohlo by se takhle narapovat většina filmů a člověk by jich pak klidně šedesát za večer stihl...), nicméně, jako se mi to teď stává u filmů pořád, zase mě to urazilo. Nový film od známého a uznávaného režiséra by mohl mít ještě něco maličko nad rámec toho, co je jasné po deseti minutách. Docela mě to zklamalo. ()

Blowler

Kreténsky natočený. V poslední třetině filmu bylo napětí u stropu a lekačky byly taky slušný, ale opravdu. Kreténsky natočený. ()

Katcat

Toto je přesně ten typ filmu, který tak nerada hodnotím. V podstatě nevím, co si o filmu mám myslet. V první řadě bych ráda podotkla, že prvních přesně 56 minut filmu se nestalo vůbec nic. Nic, co by vám ve filmu chybělo, kdyby jste si udělali po úvodních 5 minutách pauzu a došli na procházku se psem. Takže přesně prvních 56 minut filmu jsem zvažovala, co vlastně vůbec budu hodnotit a jak. Nicméně po 56 minutách nastal zlom a děj začal být velmi poutavý. Je pravda, že staří lidé mívají nejen psychické problémy, ale objevují se i první fyzické komplikace, a pokud jste ještě dítě, musíte hodně přemýšlet, jestli to, co se děje na návštěvě, je skutečně v pořádku nebo se začíná dít něco zvláštního. Situace je ještě horší, když problém vidíte jen vy a vaše daleko starší sestra je úplně tupá a důvěřivá. A nejvíc v prdeli to pak je, když vaše matka, která vás tam poslala, ignoruje, kam a ke komu vlastně jedete. V konečné fázi vás film docela baví, takže se s cigárem v ruce a vytřeštěnýma očima dostáváte ke konci filmu, který vlastně vůbec nepochopíte ani dějově, ani ztvárněním. Jelikož zneškodnit nepřítele trvalo asi minutu a půl. Trvalo by minutu, kdyby chlapec nevím proč v té prokleté kuchyni jen nestál, hýbal se s blbě nečuměl... Dávám 3*, než si to rozmyslím a dám 2. ()

Kingjiri

Secret life of grandparents. Námět byl fajn, pointa se povedla a finále bylo příkladně napínavý. Je ale velká škoda, že se uplnej závěr (zpoveď před kamerou) bere až moc vážně a většina stopáže se věnuje obyčejnejm dětskejm rozhovorům nebo pokusům o kinder-rap. Občas se to sice řízne nějakou noční mysteriozní scénkou nebo čištěnim trouby, ale přes den se všechno vrací do starejch kolejí. Jsem však rád za zjištění, že má Shyamalan pořád nějaký solidní nápady, budování atmosféry mu ještě neni cizí a kvalita jeho bijáků má od dosažení jeho absolutního dna opět stoupající tendenci. The Visit ale mělo rozhodně navíc, než se stát pouze nikoho neurážející žánrovou jednohubkou. ()

emdvojka

Pridal by som ho do rodinky ku The Boy, pretože aj keď to je vzdialený príbuzny, svojou podstatou sa tieto dva filmy podobajú. Ale nebudem prezrádzať, herecké výkony sa mi páčili, pointa bola tiež vskutku prekvapujúca a film je svižný a zaujímavý každou ubiehajúcou minútou. ()

tranquill

Tak tohle se Shyamalanovi povedlo! Bizarní i děsivé (opravdu mne zamrazilo :-) Perfektní omladina i starci. Asi nejlepší "blairwitchovka". ()

HOFMAN

Cože? Asi nejlepší Shyamalan hned po Vesnici. Pokud tohle uvidí děti ve věku hlavních hrdinů snímku, nejspíš už nikdy nebudou v klidu spát, pokud si užily své se staršími lidmi se schizofrenií stupně 6. Je to tak prostý. Prostě jenom ruční kamera, zvuky, dobrý svícení, stará pomatená ženská, děti a vědomí toho, že člověk neví, co se bude dít dál. A k tomu věc, která funguje vždycky - dřevěný dveře rozdělený dřevem na čtyři části. Nikdy bych si to sám nepustil, nikdy. To už raději nějaký V zajetí démonů nebo Žena v černém. Pokud to někdy bude vysílat ČT, napíšu velké Radě, že spolu s pohádkou Spravedlivý Bohumil nemůže tyhle filmy vysílat, protože to nedejbože uvidí dítě, co má rodiče na plese, a může se to projevit pár měsícema probdělejch nocí. § 32 ...zajistit, aby rozhlasovému a televiznímu vysílání pořadů, na které se vztahuje omezení podle písmene g), bezprostředně předcházelo slovní upozornění na nevhodnost pořadu pro děti a mladistvé a aby pořad, který by mohl ohrozit fyzický, psychický nebo mravní vývoj dětí a mladistvých, byl označen v případě televizního vysílání obrazovým symbolem upozorňujícím na jeho nevhodnost pro děti a mladistvé po celou dobu vysílání.........Ale třeba sem jenom velkej staršpytlík, kdo ví. ()

AxelWers

Pomerne slabý horor typu "found footage", trochu napätia tam síce bolo, ale bolo to nedostatočné, ľakačky žiadne, mysteriózne tiež veľmi nie, škoda času. ()

ViktorS

Celkom dobrý horor o dvoch starých šialencoch. Držal ma celý čas v napätí len to vyvrcholenie sa mi zdalo trocha slabšie, ale aj tak dobré. A úplný koniec filmu bol pekne odľahčujúci čo sa mi páčilo. ()

JohnnyKladno

Rozjezd filmu The Visit od M. Night Shyamalana, který natočil několik moc fajn filmů, mě celkem bavil. Mladý chlapec a jeho o něco starší sestra jsou maminkou odesláni na farmu k prarodičům na prázdniny. Děcka výlet pojaly zajímavě a rozhodnou se pro natáčení rodinného dokumentu. Zajímavý nápad, který ale nebyl využitý jak by mohl a naopak byl až otravný. Ty děcka musely mít občas ty kamery snad přilepený na rukou. Po krátkém čase stráveném na farmě mi začalo jasně docházet, kam to bude směřovat a to byla dost škoda. Ale pořád je to Shyamalan a tak člověk čeká nějaký ten nečekaný zvrat. To mě udržovalo v takovém umělém napětí a to byla moje chyba. Nestalo se totiž nic, žádný zajímavý zvrat, žádná odbočka a je to přesně takové jak už od začátku čekáte. Škoda, čekal jsem více a tohle mě vlastně zklamalo. Normálně bych tomu dal asi 60%, člověka to úplně nesere. Ale tady, vzhledem k režisérovy a tedy vzhledem k očekávání, to shodím na čirý průměr. 50% ()

danny_21

Návrat to rozhodně není, přesto kvalitou přesahuje poslední 2 Shyova dílka a já chci doufam, že je to cesta zpátky do vod thrilleru, které byly právě Michaelem výrazně čeřené. V The visit ukázal to, co ho zdobilo - práce na malém prostoru, výborné práce s kamerou a povedené lekačky. Bohužel vyššímu hodnocení brání selfíčkový rapující smradi v žumpáckém found footage stylu ai celkem tušená pointa ... Manoj na to ale pořád může mít a já ho nezatrácím - 65 % ()

Rawar

Že měla babka na svůj věk ale výstavní prdel. Jinak já ten found footage asi nikdy nebudu schopen adekvátně hodnotit. Tu hlubší podstatu jsem zase přehlédl a tak mi v paměti utkvěla jen dvě velká zklamání. Bílé mužíčky jsem neviděl a děda "vnukovi" za ten rapeček nabančil tuze málo. Jedna hvězda potom za babku a druhá za milou scénku s troubou. Jinak nic moc pro mě, raději pětkrát dokola Znamení ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback