Mickeyho vánoční koleda

• USA Mickey's Christmas Carol (více)
Rodinný / Fantasy / Krátkometrážní / Animovaný
USA, 1983, 25 min

Příběh tohoto krátkého animovaného filmu, ve kterém vystupuje spousta postav z Disneyho animovaných pohádek, začíná těsně před Vánoci. Všichni se těší, zdobí stromečky, chystají sve domovy, jen Skrblík o Vánocích nemůže ani slyšet a myslí stále jen na své peníze. Odmítne pozvání na vánoční hostinu, nechce přispět na sbírku pro chudé. Změní nakonec Skrblík svůj postoj k Vánocům? (ČSFD)

Sdoom

Moc milé zpracování Dickensovy klasiky. V 25 minutách bylo řečeno vše podstatné a bylo to řečeno kouzelným způsobem, jak to umí asi jen Disney. (HD, orig.) ()

Paity

Jeden z mých nejoblíbenějších "dílů" s Mickeym, když pominu ty původní prastaré díly. Tyhle už řadím mezi ty "mladé" a z nich to vychází rozhodně krásně, už jen kvůli té atmosféře Vánoc, kterou Amíci umí vytvořit, vyť s ultrakýčem. ()

JimiH

To na co potřeboval Zemeckis skoro dvě hodiny, zvládli v Disneyho studiu za půl hodiny... a mnohem lépe. Nádherná pohádka s trochu té strašidelné atmosféry. Mickey je prostě největší sympaťák animovaného světa. ()

josieaddms

Kdo by odolal vánoční koledě v provedení sladkého Mickeyho Mouse? Tenhle film pro mě znamená vánoce. Mí malý bráškové si to pouštějí každé vánoce už tak pátým rokem, a já se na to každý advent těším. Prostě to k tomu všemu patří. Má to atmosféru, dojemný příběh a samozřejmě taky klasický vtip Mickeyho a jeho kamarádů. Doufám že i letos si dáme repete. Stojí to totiž za to. ()

Likan7

Viděno v originálu s titulky. Vsadil bych se, že dneska by ani náhodou neukázali, že zemřelo nějaké dítě. Jinak je to vlastně docela povedená vánoční jednohubka, na kterou se dnešní speciály dnešních animáků ani zdaleka nechytají. ()

PlayEasy

Neuvěřitelně kouzelný a příjemný krátký animák - poctivá práce studia Walta Disneyho s velkým poselstvím, do níž se vše podstatné s přehledem vejde! ()

Durdas

Jedna z nejkrásnějších vánočních pohádek, bez které si už neumím představit Vánoce. Šťastné a veselé! ()

Tsuki003

Možná vzaté trochu "z vlaku", ale pro děti je to tak stejně nejlepší. My dospělejší si alespoň vychutnáme skvělou práci, kterou Disney prostě umí. Ale stejně, duch budoucích Vánoch byl tak či tak trochu k pousmání - malá dětská verze. ()

mikiqex

Mám rád, když se známé postavičky vtělí do jiného (a též známého) příběhu. Vánoční koledu mám rád (byť těch variací je hodně a tudíž je u mě už tak trochu ohraná) a 25 minut na celý příběh je super :) Podle technického zpracování jsem ale hádal, že rok vzniku bude před 1950. Vždyť u Disneyho by bylo reálné prohodit dvě poslední číslice roku, jeho první celovečerní animák (Sněhurka) totiž pochází z docela těžko uvěřitelného roku 1937. No a Kačeří příběhy vznikly pouze o pár let později (1987). ()

LencaN

Dickens a Disney - pekelná kombinace. Na umístění Vánoční koledy do světa oblíbených disneyovských postaviček se snad nedalo ani nic zkazit a i tenhle kraťásek měl klasickou úroveň oblíbených příběhů právě o Skrblíkovi, Mickeym a ostatních kreslených kamarádech. Vánoční koleda vypadala krásně, duchové poutaví, bylo ubráno na barvičkách, kde to bylo třeba. Já byla moc spokojená. ()

Radek273

Dnes již pravděpodobně u všech překonané zpracování Dickensovy Vánoční koledy, které však sebou přináší velkou dávku nostalgických vzpomínek, obzvláště pak když si pouštíte verzi s původním dabingem. Dnes frčí spíše "klasika" Vánoční koledy z roku 2009, avšak i přesto se pro tento 25minutový záznam najde vždycky místo. ()

Shagrat

Velice zajímavý snímek, vhodný i do dnešní doby. Spousta podobných lidí by jej měla vidět a uvědomit si podstatu příběhu. ()

Amberjack

Tady se jde na rámec obyčejné pohádky. Tohle by se mělo pouštět všem rozhazovačnym socanum, komoušum , zelenejm teroristum a podobný levičácký verbeži: KDYŽ CHCETE ROZDÁVAT, TAK Z VLASTNÍ KAPSY! Joo, ale smutným faktem zůstává, že Skrblajz docela vyměk. Já bych Tydlíčka (nebo jak se vlastně ten malej kripl jmenoval) v klídku nechal pojít. ()

Sadova302b50

Film, který mám ráda a který, myslím, potěší děti i dospělé. Možná je tam místy cítit jistý nostalgický nádech, ale přesto se jedná o dost zajímavé (hodně zkrácené a urychlené) pojetí Dickensovy klasiky. 85% ()