Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

• USA Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask (více)

Na začátku sedmdesátých let minulého století napsal dr. David Reuben osvětovou příručku o sexu, z níž se stal bestseller. Woody Allen se tento epos instruktážní erotiky rozhodl převést na stříbrné pláno. Ve svém povídkovém filmu věnuje každému ožehavému tématu vlastní epizodu: Pomáhá afrodiziakum? (tato povídka je podána v hávu shakespearovské tragikomedie), Co je to sodomie?, Proč mají některé ženy potíže s orgasmem?, Jsou transvestité homosexuálové? a grandiózní finále Co se děje při ejakulaci?, v němž Tony Randall, operátor v řídící centrále mozku vzrušeného muže, vyšle Woodyho jako druhou spermii v pořadí. To je skvělá startovní pozice, nebýt toho, že se téměř jasný vítěz Woody ocitne tváří v tvář obrovskému pesaru! (Cinemax)

Rejže

V pubertě jsme z toho měly s kámoškama hroznou psinu. Nevim, jak bych na to koukala po patnácti letech... :+) asi stejně, jako předtím. S úsměvem od ucha k uchu. ()

angloumene

Svěží, vtipný, lechtivý Woody. To byly ještě ty doby, kdy každá z povídek nejen baví, ale dokonce tak nějak lehce břinkne ve své pointě. Ideální lehká zábava na dlouhý večer. ()

Rozjimatel

3,5 "Helen, keep your legs crossed!"  Toto mi pripadá dosť netypický Allen. Je to riadne uletené, miestami až úchylné, ale stále dostatočne inteligentné na to, aby to nebolo považované za nevkusné. Poviedky sú veľmi rôznorodé a originálne. Nachádzajú sa tu odkazy (vo forme paródie) na rôzne filmy (klasický horor, Felliniho filmy, Kubrickova Vesmírna odysea). Iste, nie všetky poviedky sú špičkové, ale dokopy tvoria veľmi zaujímavý mix. No a posledná poviedka je skvelá, nemohol som sa prestať smiať. Vyzerá to, akoby sa ňou inšpiroval známy detský seriál "Bol raz jeden život", čo by bola celkom dobrá haluz.   Jednotlivé poviedky:  1. Do aphrofisiacs work?: 3  2. What is sodomy?: 2,5  3. Why do some women have trouble reaching an orgasm?: 4  4. Are transvestites homosexuals?: 3,5  5. What are sex perverts?: 3,5  6. Are the findings of doctors and clinics who do sexual research and experiments accurate?: 3  7. What happens during ejaculation?: 5 ()

M.I.K.E.

Některé povídky excelují, jiné zas lehce nudí. Ale celkově natočil W.Allen skvěle naučnou satiru. Krátká rekapitulace povídek.Funguje afrodiziakum? Ano, myslím, že Allen jasně ukázal, že zabírá i na královnu. Šašek v podání Woodyho je jedinečný a dobývání do královniných ocelových kalhotek je super - 80%.Co je to sodomie? Spolu s ejakulací nejlepší povídka. Krásná, něžná, romantická komedie o bohužel (nebo bohudík??) nereálném vztahu ovečky Daisy se 1) sedlákem z Arménie 2) lékařem z USA. Hlody tipu - soudce : ,, Styďte se, ovce Daisy byla nezletilá" jsou chvátné - 100%.Proč mají některé ženy potíže s orgasmem? Asi nejlepší role Allena ve snímku. Italský mafián je hodně dobrý, kterému pomáhá krásně posluchatelná italština. Nicméně z tak dobrého námětu se dalo vytěžit více - 80%.Jsou transvestité homosexuálové? Asi nejslabší díl. Jenž poukazuje na fakt, že spousta lidí ( hlavně manželky) nebere transvestity vážně a pouze si nalhávají, že se jedná o nějakou vadu či nemoc - 65%. Co to je, když se řekne sexuální zvrhlík? Čekal jsem sice trochu něco jiného, ale sadisticky ukojovaný rabín těšící se pohledem na svou ženu při konzumaci vepřového je skvělý - 75%.Jsou výsledky výzkumu v oblasti sexu přesné? Ou tak tady se Woody odvázal. Sex s žitným chlebem, přeoperování mozku lesbičky do mozku chlápka, znásilnění ženy dvaceti zoombie skauty, prso terorizující město, zdeformovaný Igor po následcích čtyřhodinového orgazmu... úžasné!! - 90%. Co se děje při ejakulaci? Konec jak má být - GENIÁLNÍ. Každý chlap musí naprosto souhlasit s Woodyho variací na naše duševní pochody při dobývání žen. Lidské tělo podáno tak, jak nám jej ještě nikdo nepodal.. 105%. Škoda, že nebylo natočeno víc povídek, nebo rovnou seriál, který by se zabýval jednotlivými problémy, protože v oblasti sexu je otázek vždycky dost. ()

Eruntano

Má to svoje silnější chvíle. Občas dobré vtipy (nejen verbální) a poslední, doslova vrcholnou povídku jejíž nápad a zpracování mě naprosto odrovnaly. Celkově jsem se ale spíše nudil a Allenova nadsázka na mě tentokrát nezapůsobila natolik, aby nezůstávalo často u trapnosti tam, kde se cáklý nápad měl proměnit ve vtip. ()

Matt Raider

Některé prvky byly správně Allenovsky geniální. Poslední dvě otázky jsou ale absolutně nejlepší a hlášky mě dokonce zvedli ze židle. "Every/body needs milk." ()

aLPaC

Některé povídky jsou naprosto bombastické, některé zase průměrné. Všechny ale spojuje jedno slovo a tím je bizarní. Kde v kině uvidíte doktora zamilovaného do ovce, gigantické prso, holku, kterou dokáže rozpálit jen sex na veřejných místech či královnu s železným spodním prádlem. Úplně nejlepší povídka je dle mého ta poslední o ejakulaci. Takhle "vědecky" podané téma ejakulace a hlášky místních vědců jsou prostě dechberoucí. Do toho Woody jako spermie, strachující se o to, zda dotyčný nemasturbuje, či partnerka nepoužívá něco, čímž by jeho úkol překazila. OMG! Kde na to ten chlap chodí? ()

Klajnik odpad!

Tenhle film je takový nadržený tragický puboš, který neustále nevhodně vtipkuje o sexu. Je to infantilní, hloupé a trapné, po technické stránce naprosto nepůsobivé. ()

Oralfabet

Allenovský humor ve své nejdementnější podobě? Po většinu stopáže ano, taky to ale na štěstí po většinu stopáže celkem funguje. Gene Wilder mě tady asi bavil ještě víc, než Woody sám, i když je pravda, že Spermii i Šaška ztvárnil skvěle. Obří prso trochu slabší, stejně tak kníratý transvestita, fetišová televizní soutěž naopak celkem pobavila a připomněla Monty Pythonův Létající Cirkus. Nevím, zda se na to někdy kouknu zase, stejně ale uděluji slabších 7/10 ()

hell_boy

Velice zábavný povídkový film, kterému k dokonalosti chybí jen větší vyrovnanost kvality jednotlivých povídek, ze kterých jednoznačně vyčnívá ta poslední, takže máte po zhlédnutí filmu dobrý pocit, i když to, co závěru předchází, tak vynikající není. ()

Geller

V některých momentech opravdu trapné. V jiných skvělé. Zaujali mě pouze 2 povídky a to s ovcí a poslední. Jinak jsem si připadal jako u béčkové komedie. ()

Emzet

Woody se chopil sexuální revoluce a opět mistrně. Úvodní povídka o šaškovi je sice Allenovsky pouze průměrná, ale kousek "Psychiatr a ovce" je naprosto dokonalý, stejně jako poslední povídka s Allenem coby neurotickou spermií ("Co když je to homosexuál?!?"). Když navíc přičtu například obří ňadro ("Vždyť tě mohlo ukojit k smrti!"), dalších pět hvězd má Woody jistých... ()

Kroupa

14.2. 2010 Typický raný Allen - scifi motivy a davovky v rozměrech, které by dneska pasovaly spíš k velkofilmu, ovšem tady vedené potrhlými nápady pana režiséra. Jako obvykle se hraje na situační a konverzační humor, který osloví spíš živostí a určité neumělé bezprostřednosti. Žádná povídka není dotažená k nějaké pointě, jsou to jen nástřely a nápady. Nic podobného by dneska nikdo natočit nemohl, protože by to stálo fůru peněz a je to místy opravdu silně amatérské. Což ovšem tvoří podstatnou část kouzla filmu. A taky břitkost humoru, která má potenciál šokovat i dneska. Vlastně možná spíš dneska než v době vzniku, protože dnešní doba mi přijde podstatně prudérnější, tehdy to jen bylo nové. I když sledovat rabína, jehož vzrušuje, když mu ženu u nohou dlabe vepřový, to je fakt síla. Myslím v dobrém... ()

bolan

Allenovo vytříbený a nezaměnitelný smysl pro humor je to, čemu říkam neuvěřitelná prdel. Jeden z mála lidí, kteří mě dokáží poctivě rozesmát. ()

Pitrsss

S povídkovými filmy mám v základě 2 hlavní problémy. Většinou kvalita jednotlivých částí dost kolísá a hlavně, povídka nedostane dost času, respektive, slibně se rozjíždí a v tom nejlepším je utnuta/přijde samoúčelný deus ex machina a ve mě zůstane pocit, že by si každý dílek zasloužil vlastní film. Ale Woody Allen se znamenitě vyhýbá oběma problémům a s vytříbeným stylem servíruje jeden příběh lepší než druhý. Při sledování sem se doslova tetelil blahem, protože tenhle styl humoru mi vyhovuje strašně moc. Jazýček vah mezi perverzí a dobrým vkusem zůstal přesně uprostřed. A řekněme si to na rovinu, vidět Allena, coby neurotickou a nedůtklivou spermii v životní velikosti, čekající na ejakulaci, to nemůže nechat chladného snad vůbec nikoho. 95% ()

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder