Pod zemí

• USA As Above, So Below (více)

Vydali se do míst, kam živí nepatří. V pařížských katakombách se ukrývá zcela neznámý prostor, lákající mnoho průzkumníků a badatelů ze všech koutů světa. Vstoupit lze zdarma, ale nakonec můžete zaplatit i cenu nejvyšší. Scarlett Marlowe (Perdita Weeks) studuje na univerzitě obor Městská archeologie a Paříž je pro ni z tohoto pohledu pravý ráj. V podzemí se tu vinou stovky kilometrů chodeb, v nichž je vepsaná historie města. Při studiu starých map narazí na záznamy o tajemné podzemní místnosti, kterou se rozhodne najít a prozkoumat. Své nadšení a odhodlání nakonec přenese i na partu speleologů a dobrodruhů. Přemluví je, aby ji do „dolní" Paříže doprovodili. Hned na začátku cesty míjejí nápis s varováním, že vstupují do říše mrtvých, bohužel ho ještě neberou vážně. O pár hodin později už ale všichni na vlastní kůži poznají, že se smrtí není radno si zahrávat, protože vás taková hra může stát i život. Na výpravě krvavou pařížskou historií je začnou pronásledovat jejich vlastní tragické prožitky a traumata, která jsou v těchto ponurých místech až příliš reálná. Vrátit se nemohou, cesta zpět je zatarasená, a pokud si chtějí uchovat alespoň teoretickou naději na přežití, musí postupovat labyrintem chodeb a tunelů níž a níž, do míst, kde na ně čekají výjevy mnohem děsivější než ty, které zůstaly za jejich zády. Jenže kam hlouběji lze dojít z podsvětí? Ano, tušíte správně... (Cinemart)

Zlajdaa

Dlouho jsem se u hororu tak nezasmála :D námět zajímavý, chvílkami velice vtipný, i pár dobrých lekaček, konec se mi líbil :D Ale vadilo mi, že zazdili některé podstatné detaily.... třeba to, že když jste celí mokří (s oblečením na sobě), tak v podzemí určitě neuschnete do 2 minut.... a když jste celí od krve, taky to na vás vydrží déle než do dalšího záběru :D ()

Tess92

Už od začátku jsem byla celkem skeptická, když začala vyjmenovávat všechny svoje tituly, vzpomněla jsem si na geniálního Flynna Carstena se 30 tituly. Pak se to trochu rozjelo, celkem mě to i bavilo, ale bylo to strašně přehnané. Vyloženě lekačka tam byla všeho všudy jedna, i když očekávaná. ()

DanielW94cz

Podle mně skvělí film,začíná trochu nudně.Ale pak se film pořádně rozjede,a je to super podívaná. Moc příjemné překvapení,po přečtení obsahu jsem se na film ani nechtěl podívat a jsem rád že jsem tak neudělal. ()

horrormaker

Pri jednej lakačke ma statočne trhlo!! Atmosféra velice dobrá, ešte keď to je niekde v katakombách. Na tento film nezabudnem. 10/10 ()

zeromen

Docela přijatelná šílenost, dost mě film překvapil. Myslel jsem že to bude další z řady béčkových hororů ale ono se s toho vyklubal docela slušný filmeček. Peklo zřejmě existuje. ()

D503

Zbytečně uspěchané ale s par opravdu slušnými nápady. Atmosféru ve většině případu zachraňuje hlavně found footage kamera. Škoda tak krátké stopáže, myslím že dvacet minut navíc by neuškodilo i přesto že jde o FF žánr. ()

Jekyl

Kdybych na tom nebyl v kině a neutral prachy za 2 lístky, tak bych tomu dal třeba i ty 2 hvězdy, ale takle to byly vyhozený peníze. Katakomby maj sice styl, ale to samotné nestačí. Nadávat můžu ale pouze sám sobě, found footage mě opakovaně zklamává a já si nedám říct a nedám. ()

joywork

Film si vychutnáte takovou měrou, jakou ve vás dřímá klaustrofobie. Pokud je u vás tento psychický blok řádně vyvinut, tak potom v tomto filmu zažijete přímo orgie nefalšované hrůzy. Hrdinové filmu totiž neustále sestupují do nitra země různými studnami a úzkými tunely po kostech zemřelých lidí. Chodby jsou žel ale podezřele čisté, žádná pavučina či krysa, což je trochu škoda. Věřím že by tito "účastníci zájezdu" byli psychicky v těchto místech zdeptáni natolik, že ty různé zjevení, co cestou spatřili, by produkovala v pohodě jen jejich psychika. Škoda toho slabšího závěru, jinak bych dal plný počet bodů. ()

Monellito

Hodně povedené duchařina i přes nudný rozjezd, film splnil očekávání a krve by se ve mě od půlky nedořezal. Takhle se to dělá ()

TravicVody

Horory a lekačky moc nemusím ale tady se to dalo absolvovat aniž bych se bál v noci usnout :-) Líbila se mi tahle verze Dantova pekla. ()

90125 odpad!

No áno, nemáme vôbec nič. Ani žiadne rozumne fungujúce postavy, ani príbeh, z ktorého by malo plynúť napätie, ktoré by sme tak veľmi chceli mať. Ale nevadí, pokúsime sa oklamať diváka roztrasenou, do rôznych polokruhov neustale švenkujúcou a transfokujúcou kamerou tzv. foundfootidžovského typu, tak aby nebolo nič vidieť a aby si divák nevšimol, že nič nemáme. Pokúsime sa namixovať trošku Indiana Jonesa, trošku Descent, Flatliners, jeden strašidelne zvoniaci telefón, k tomu pointu, že čo je hore je dole, čo je vonku je aj vovnútri, pripadne čo je vpravo je vľavo. Zahrkáme, pretrepeme... no skrátka tomuto filmu sa treba vyhnúť čo najväčším oblúkom, pretože v ňom nefunguje zhola nič. Skutočný odpad. Funguje jedine posledný záber filmu, ten celok s Notre Dame v pozadí. Tam sa totiž nič netrasie. 18 % ()

Wez

Musím přiznat,že na žánr FF nadprůměrné dílo,sice pomalejší rozjezd,ale po vstupu do katakomb paráda!!Prostředí katakomb bylo fakt úžasné,musí být paráda se tam podívat.A super byl také hudební a zvukový doprovod a byl jsem dost spokojen i s dějem a hereckým obsazením-a na rozdíl od drtivé většiny komentátorů se mi zdál dobrej i konec ()

Andy.222

Výborná atmosféra, ruční kamera k tomu perfektně sedla, kdyby konec tak nějak nevyšuměl do prázdna, šel bych s hodnocením výše. ()

mircxxx

Katakomby, stísněný prostor v podzemí. Kámen mudrců a podobný věci mě neberou, blairwitchovská roztřesená kamera taky ne, ale tady mi to nějak nevadilo. Asi bych viděl jako negativum, kdyby kamera byla statická. Scénám v podzemí by to asi spíše uškodilo. Film má jednu nespornou výhodu a tou je gradace napětí až k samotnému závěru. Pokud přežijete úvodních 20-30 minut, jste z nejhoršího venku. Mě vysloveně nadchnul závěr. Čekal jsem, jak se z toho tvůrci "vylžou" a nakonec z toho byl takový pokus o mindfuck- Proč ne. U mě dobrý. ()

Baroque

tento film sa fakt nezastaví. hlavná hrdinka je síce až príliš geniálna a myslí jej to až podozrivo rýchlo, ale myslím že z real footage je to absolútny nadpriemer. má to aj svoje chybičky a klišé, ale určite to treba vidieť. ()

charles3

Zdařilý Mix Lary Croft, Záhady Blair Witch a detektivek Dana Browna. Být to celé francouzská produkce, tak přidám i tu pátou hvězdu! ()