Pod zemí

• USA As Above, So Below (více)

Vydali se do míst, kam živí nepatří. V pařížských katakombách se ukrývá zcela neznámý prostor, lákající mnoho průzkumníků a badatelů ze všech koutů světa. Vstoupit lze zdarma, ale nakonec můžete zaplatit i cenu nejvyšší. Scarlett Marlowe (Perdita Weeks) studuje na univerzitě obor Městská archeologie a Paříž je pro ni z tohoto pohledu pravý ráj. V podzemí se tu vinou stovky kilometrů chodeb, v nichž je vepsaná historie města. Při studiu starých map narazí na záznamy o tajemné podzemní místnosti, kterou se rozhodne najít a prozkoumat. Své nadšení a odhodlání nakonec přenese i na partu speleologů a dobrodruhů. Přemluví je, aby ji do „dolní" Paříže doprovodili. Hned na začátku cesty míjejí nápis s varováním, že vstupují do říše mrtvých, bohužel ho ještě neberou vážně. O pár hodin později už ale všichni na vlastní kůži poznají, že se smrtí není radno si zahrávat, protože vás taková hra může stát i život. Na výpravě krvavou pařížskou historií je začnou pronásledovat jejich vlastní tragické prožitky a traumata, která jsou v těchto ponurých místech až příliš reálná. Vrátit se nemohou, cesta zpět je zatarasená, a pokud si chtějí uchovat alespoň teoretickou naději na přežití, musí postupovat labyrintem chodeb a tunelů níž a níž, do míst, kde na ně čekají výjevy mnohem děsivější než ty, které zůstaly za jejich zády. Jenže kam hlouběji lze dojít z podsvětí? Ano, tušíte správně... (Cinemart)

galfaroth

Ze začátku jsem si myslel, že je to další film o lovcích pokladů, nicméně pak se začal film měnit z akčního na hororový a musím říct, že se mu to povedlo velmi dobře. O to víc mi vyrazilo dech, že nepotřebovali k filmu tunu počítačových efektů a vystačili si většinou s rekvizitami. Víc neprozrazuju, jen vřele doporučuju. Výborný hnědotrenkový zážitek. Palec nahoru a pětkrát za hvězdu. ()

icewhite odpad!

ehmm.... nebylo to tady už?? Co mi to jen připomíná...bububu nechoďte do lesa najde tam kamínky, klacíky a budete mít nutkání natočit si svoji nudli u nosu. ()

xSimax

Mám rád podzemí. Proto po facce, kterou mi uštědřila rádoby autentická kamera ala Blair witch, mě potěšil samotný vstup do podzemí pod městem Paříž, který působil věrohodně. I první část cesty podél posprejovaných stěn tak nějak dávala smysl. Pak se vše absurdně zlomilo vstupem do chodby, kde už předem všichni ví, že zemřou a nikdo se nevrátí, ale přesto to vyzkouší. Setkání s 2 roky mrtvým kamarádem, kterého vezmou mezi sebe už je jen třešnička na dezertu absurdity. Jediné, co to ještě zachraňovalo, byla atmosféra - zvonící telefon, hlasy apod. Pak už se skupinka začala chovat naprosto pitomě, takže jsem se prostě smířil s tím, že umřou a bavil se jen počítáním křížků. Totální výmaz nastal, když se titulní hrdinka rozhodla vrátit, protože bez toho už se na zem nedostanou ... to, že při jedné cestě (tam) zařvali 4 její kolegové najednou nebylo důležité a ona díky superschopnostem zvládla obě cesty, aby ji nakonec vyplivla kanalizace na pařížském nábřeží. Opět se potvrzuje, že v žádné skupince lidí, kde někdo umře, nesmí scházet černoch (Vetřelec, Predátor, Insterstellar a tisíce jiných). Trailer k tomuto filmu byl zajímavější než celý film. Za atmosféru a některé exteriéry dávám alespoň dvě hvězdy. ()

Dzoko

Obrovská nuda, strach som mal väčší, že nebudem mať čo chrúmať popri filme a umrem samotnou nudou. Nápad fajn, aktéry výkony taktiež predsvedčivé ale celková tá atsmoféra a nápad bol na bode 0. Z celého filmu zaujala 7 minutové vyrozprávanie Flamel-ovej historky a stačilo mi to na potvrdenie názoru, že nastane 82 minút nudy. 40% za Flamela a sexy kosti v "katakombách" ()

prof.Snape

Pro mne zcela zbytečný film složený z motivů mnoha slavnějších, ne vždy zdařilejších, hororů... Dávám 30 % a deset nuceně přidávám, třeba proto, že jsem se z té blairwitchovské kamery nepozvracel. ()

Ankroth

Svižná procházka pařížskými katakombami, v níž číhají samotné brány pekelné. Hlavní představitelka si ráda hraje na lady Croft, všechno ví a všechno zná a její odhodlanost najít starodávný artefakt ji neopustí ani ve chvíli, kdy kolem začnou umírat členové její expedice. Jakmile ale natáhne brka ohyzdný negří kamarád, je z toho celá nakřivo a najednou se jí aktivuje pud sebezáchovy. Nebýt to film, tak už ji na začátku někdo za ty kecy majzne po palici, příp. ohobluje za první skalní zatáčkou, a poté ponechá svému osudu. Také jsem zjistil, že v pekle je celkem prázdno a pokud na vás přeci jen vybafnou nějací hulibrci, stačí je prostě plesknout foťákem přes xicht a oni odpadnou stejně lehce jako kus hovna ze zadnice. Přesto na jedno podívání určitě neurazí. ()

redsox69

Síce akože ručná kamera, ale nebolo to až také roztrasené a tmavé, ako som sa obával. Keby aspoň tá slečna archeologička nebola úplne najmúdrejšia zo všetkých na Zemi.. ()

eoj

Ze začátku jsem už chtěl odsoudit a vypnout jako nějaký nepovedený pokus o low-end verzi šifry mistra di-capria, ale po chvíli se to slušně rozjelo a moc nezastavovalo až do konce. Musíme jít dál! Teď koukám, že je to můj 666 ohodnocený film - tak nevím jesli jsem to hodnocením nepodstřelil. ()

Dawar

Zajímavý námět, úzkostná atmosféra a skvěle vybrané prostředí, to jsou faktory, které tento film řadí nad nekonečné haldy hororového balastu. Ačkoliv se nejedná o žádný "světový" počin, As Above, So Below, velice dobře navozuje náladu, o kterou usiluje, a s radostí bych se na něho podíval znovu, neb po dlouhé době jsem se u hororu nenudil. John Erick Dowdle ukazuje, že hororový žánr není jenom o hnusu a lekačkách, ale stojí především na postupně vypracovaných emocích, se kterýma umí následně pracovat. ()

Darinesss

Katakomby, stovky metrů pod zemí, žádný signál, nic než jen několik chodeb, pár mladistvých, pro které neplatí nápis s varováním, chlápek co se objeví a zase zmizí, i když docela dobrým způsobem zabije jednoho z nich, a nesympatická soudružka, která hledá kámen mudrců a i když jí během hodiny zemřou skoro všichni kamarádi, má pořád docela dobrou a nebojácnou náladu, proběhne mezi párem duchů připomínajícími Smrtijedy, kteří ji nezpůsobí ani škrábnutí... a máte shrnutý film v kostce... ano, přiznávám, párkrát jsem se lekla, ale nějaký slušný dojem na mě film neudělal... ()

pupidup

"Panebože, panebože! Do hajzlu, do hajzlu! Panebože, panebože! " . Pane Bože! Co je to za šílený výtvor pro teenagery??? Stupidní...ale při vaření se na to dá koukat... :) Jo... abych nezapomněla... Perdita je fakt kočka! :D ()

Korra

Pod zemí dost možná není strašidelné v tom pravém slova smyslu, je to spíš než horor ponurý příběh o jednom nevydařeném (nebo vydařeném?) hledání archeologického superúlovku. Ale právě proto, že se neobjevují obvyklé propriety dnešních hororů, a protože má cosi jako myšlenku, se mi tak líbil. Není to film, u kterého mám chuť si rozsvítit, ale jeho atmosféra se mi tak dostala pod kůži, že bych se nejraději do té Paříže rozjela sama. Nebo aspoň do Jihlavy... ()

Svorli

Horor typu "As Above,So Below" jsem dlouho hledal.Je to právě ten pocit stísnění díky kterému se mi film tolik líbil.Opět jako u některých filmů,je atmosféra z pohledu kameramana.Díky tomu si tento film zasloužil moc pozornost.Opravdu jsem se bál,několikrát jsem se lekl takovým způsobem jako snad nikdy.Tento film měl ovšem i velmi povedený příběh.Hledání kamene mudrců?Proč ne.Bylo to osvěžující,bylo to napínavé a bylo to děsivé.Jen mi tam chyběl ten pocit po tom.Jako že bych se potom bál usnou to ne...a to mě lehce zklamalo.Ale jinak horor s dobrým příběhem a atmosférou takže spokojenost. ()

Dexies

zázračné vyléčení ? to asi ne ... další film, který zapadne do propadliště dějin ... nezaujme, nepřitáhne, člověk se jen nudí a odpočítává minuty do konce ... výprava průměrná, příběh prakticky nula, pointa ? ta neexistuje ... hold zbytečnost ()