Hollywoodský herec Nick Lang (Michael J. Fox) je sice hvězdou velkolepých dobrodružně romantických velkofilmů ve stylu Indiana Jonese, ve skutečnosti se mu však podobné role hnusí a chtěl by si pro změnu vyzkoušet něco jiného, nejlépe nějaké realistické drama, kde by mohl dokázat, že je opravdu dobrý herec. Náhodou zahlédne v televizi rozhovor s Johnem Mossem (James Woods), tvrdým a nekompromisním newyorským policajtem. Nick je nadšen a rozhodne se, že jeho příští film bude drsná realistická krimi, a že materiál pro roli posbírá po Mossově boku. To je ovšem to poslední co by si Moss přál. (North Video)

helloween93

Viděl jsem to jako kluk a tenkrát mi to přišlo mnohem lepší. Po druhém shlédnutí mám pocit, že Badham měl k dispozici výborné obsazení - M. J. Fox i Woods byli na vrcholu sil, ale slabší scénář film sráží. Z téhle buddy komedie šlo vyždímat mnohem víc, než se nakonec podařilo. Pouze 3*, a to mám filmy s M. J. Foxem velmi rád. ()

kingik

Umanutá filmová hvězda chce v rámci chystaného filmu na vlastní kůži pocítit co obnáší práce policejního detektiva. A tak se pověsí na ostříleného policejního vyšetřovatele, kterému od počátku leze na nervy, a ten proto bude hledat způsob, jak by se ho navždy zbavil. Michael J.Fox a James Woods jako totálně nesourodá dvojice vytahují podprůměrný scénář do snesitelné a zábavné komedie. Že si oba znesváření muži nakonec padnou do oka a o jejich společných eskapádách natočí filmové studio krimi film, je důkazem, že scénář prostě na víc neměl. Režisér John Badham si s akční stránkou filmu poradil hravě a svižná akční komedie pobaví i po letech. 60% ()

MickeyStuma

Drsný zásadový polda a k němu parťák zcela rozdílného charakteru. Buddy-film v plné parádě obsahující akci, zábavu, švih a plno hlášek. Roli drsného poldy si tentokrát střihl James Woods a charakterově odlišného jedince Michael J. Fox, v tomto případě představujícího slavného herce úspěšné dobrodružné filmové série, který na policii kvůli roli přijde poznat veškeré dění a získat zkušenosti. Pro někoho průměr nepřinášející nic nového, pro někoho skvělá akční jízda plná zábavy. Každopádně se jedná o velice podceňovaný film, který ani zdaleka v rámci žánru stále nebyl poslední. Samozřejmě děj obsahuje mnoho patosu, ale i to má své opodstatněné místo. Silné dialogy vyřčené doslova kulometnou salvou spolu až s groteskními scénami stále pobaví a dá se říci, že snímek nijak ani nestárne. ()

VanTom

Z ryze průměrné krimi-policejní "buddy" komedie vycházejí se ctí hlavně herci, zhýčkaná, ale sympatická hvězda M.J. Fox a agresivní, tvrdý, přitom osamělý a vnitřně - ve vztahu - nejistý J. Woods (jeho přemáhání se oslovit nežádoucího parťáka jako "Susan" mi přivodilo jedno z výjimečných hlasitých zasmání). Nicméně se nikam přirozeně neposunou, jen jejich spřátelení scénář chce. Za zmínku stojí ještě úchylně šílený padouch S. Langa, jinak jde zkrátka o hollywoodskou akční rutinu přelomu 80. a 90. let. ()

Gilmour93

Když pominu fakt, že tak okatý product placement je v hollywoodských filmech málokdy k vidění, byl jsem svědkem jen veskrze průměrného buddy movie, kterému by kvůli Badhamově sprostě rutinérské režii nepomohlo ani to, kdyby se Lesy s Liškou rozkrájeli na táákhle malinkatý nudličky. Jestli se chtěl superstar Nick Lang opravdu poctivě připravit na roli, měl jít za Woodsem do Poldy od J.B.Harrise. Tam by skončil do 5 minut předávkovaný lepidlem na kníry a vypadalo by to jako sebevražda.. P.S.: Stephen Lang působil dojmem, že ještě minimálně na Pandoře měl ambulantně navštěvovat doktora Chocholouška.. ()

• Jednou z výhod Jamese Woodse při natáčení bylo, že měl k dispozici svého osobního kadeřníka, což stálo studio na 6000 dolarů týdně. Průměrná cena takovéto služby byla přitom v té době zhruba třetinová. Pro úplnost dodám, že natáčení trvalo plných 13 týdnů. (5150)
  • Mos Def v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)