Hravá černá komedie sleduje mladou ženu Lízu, která touží po lásce. Problém je ale v tom, že všichni její nápadníci nějakým způsobem zemřou. Líza dojde k přesvědčení, že je liščí vílou, zlým démonem, který vysává duše z mužů, jež potká... Líza je nesmělá zdravotní sestra, která se už dvanáct let stará o Martu, vdovu po japonském velvyslanci v Maďarsku. Na své třicáté narozeniny zavítá Líza do McDonald's, aby tam našla lásku. Marta je však během Líziny krátké nepřítomnosti zavražděna jejím imaginárním kamarádem Tonim Tanim, japonským popovým zpěvákem ze sedmdesátých let minulého století, který už je po smrti. Příbuzní oběti nahlásí na policii, že Martu zavraždila Líza, aby zdědila její byt. Vyšetřením případu je pověřen podporučík Zoltan. Policista se vydává za nájemníka a nastěhuje se do Lízina bytu, aby měl podezřelou pod dohledem. Když se Zoltan rozhodne tajně opravit všechny nefunkční přístroje v domácnosti, přihodí se mu několik vážných nehod, neboť je zamilovaný do Lízy. Přestože se z Lízy díky časopisům pro ženy stane sebevědomější a mimořádně přitažlivá kráska, veškeré její úsilí najít si partnera ztroskotá kvůli smrtelným neštěstím, jež má na svědomí Toni Tani. Líza dojde k přesvědčení, že se proměnila v liščí vílu, vražedného démona z japonských pohádek. Rozpoutá se bitva o Lízin život, v níž proti sobě stanou záhadný popový zpěvák a podporučík Zoltan. (HBO Europe)

trici

Pokud jste někdy zatoužili vidět film maďarské produkce, s prvky japanologie, japonského popu, finské country, vizuálně perfektně zpracovaný s notnou dávkou černého humoru, to vše zabalené ve velmi kulantním kabátu, pak pan Masároš natočil tento biják přímo pro vás. Velmi zajímavý, ztřeštěný, lehce artový snímek s vynikající kamerou. Dobře vy Madaři ! ()

Orech

Ako trefne napísal Malarkey - "sesternica Amélie z Montmartru", ale ktorá vyrastala za socíku v 70tych rokoch. A tomu primerané sú jej životné možnosti a sny. Prosto toto je úlet mimo slnečnú sústavu. Bavilo ma, aj keď - niekedy ten pooomalý rytmus scén nebol po vôli, no duch-japončík mi vedel eliminovať občasnú nevôľu, táto idea ma bavila.. ()

griso

Ale ja som slovák, som filozof, som technik, som už toho videl, som aj čítal, som hodne dobrý, nemienim pozerať trapne sračky. Vôbec nemienim pozerať nejaké maďarské filmy, na čo ??? to už je lepšia ta naša proretardovaná produkcia Tv hnoOJ do piči a Mor-kríza seriály au kura nieeeee. Omyl, Líza tá vďačná milá na japonskú kultúru zameraná mladá chtivá "čupka" čo sa rada stará a vie variť ako nikto "kapor na peperminete" ??? Mňam do pi......, Hudba Japonskej imaginácie, paráda. Jeden prudko zábavný, vtipný, milý film našich južných susedov. ()